Урок "Контрольна робота з теми «Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія»

Про матеріал
Конспект уроку містить тестові завдання із теми «Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія», завдання на знання алфавіту, вміння складати речення, твори, записувати слова фонетичною транскрипцією тощо.
Перегляд файлу

 

Тема. Контрольна робота із теми «Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія»

Мета: перевірити рівень знань учнів із теми, розвивати логічне мислення, вміння працювати самостійно, виконувати тестові завдання; виховувати любов до українського слова.

Тип уроку: перевірка знань, умінь і навичок.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

ІІІ. Оголошення теми та мети уроку. Інструктаж із безпеки життєдіяльності.

IV. Виконання тестових завдань.

 

1-8 завдання оцінюються по 0,5 б.

9-12 завдання – по 1,5б.

13 завдання – 2 б.

  1. Розділ мовознавства, що вивчає звуковий склад мови, називається:

А)орфографія

Б) фонетика

В)графіка

2. Завжди позначають по два звуки такі букви:

А)я, ю

Б) є,й

В)щ, ї

3. Неправильно поділено слово для переносу:

А) олі-я

Б) Оль-га

В)окса-мит

4. Перший склад наголошується у слові:

А) читання

Б) обруч

В) олень

5. Орфографічну помилку допущено у слові:

А)ганок

Б) гай

В)горіх

6. Оберіть слово, у якому однакова кількість звуків та букв:

А) Миколаїв

Б)Тернопіль

В) Житомир

7. Який із цих глухих звуків не має  співвідносної пари:

А) [ф]

Б) [ш]

В)[ п]

8. Оберіть слово, в якому другий склад є закритим?

А) олово

Б) ялинка

В)калина

9. Запишіть прізвища за алфавітом.

Андрухович, Микитюк, Борисенко, Бабич, Колотило, Пилипенко, Юрченко, Антонюк, Омельченко, Сиротюк, Романченко, Гавриленко, Любченко, Симоненко, Компанієць, Ворушило, Демченко, Лазаренко, Шморгун, Коваленко, Кравченко.

10. Поставте наголоси у словах. З двома словами (на вибір) складіть речення.

Центнер, русло, український, навчання, міліметр, іскра, кидати, зручний, босоніж, кропива, вимова, дочка, донька, чорнозем.

 

11. Запишіть пару слів, значення яких змінюється зі зміною наголосу. Введіть ці слова у речення.

 

12.  Виконайте фонетичний розбір слів  ЛЯЛЬКА, ЯБЛУНЯ

 

13. Написати твір-мініатюру ( на вільну тему), використовуючи якомога більше слів із м’яким знаком. Ці слова підкреслити.

V. Підсумок уроку

VI.Домашнє завдання.

 

 

docx
Додано
29 листопада 2021
Переглядів
1189
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку