КОНТРОЛЬНА РОБОТА ЗА ТЕМОЮ «РЕАЛІЗМ»
Мета: перевірити рівень знань учнів за темою «Реалізм»; розвивати логічне мислення, формувати вміння концентрувати увагу на виконанні завдання, застосовувати набуті знання; виховувати відповідальність, зібраність.
Тип уроку: урок перевірки і контролю знань.
Перебіг уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ
І - ІІ рівні. Тест
1. Укажіть жанр твору О. де Бальзака «Гобсек».
А Новела;
Б повість;
В оповідання;
Г нарис.
2. Хто з героїв твору О.де Бальзака «Гобсек» розповідає історію лихваря?
А Адвокат Дервіль;
Б Ернест де Ресто;
В сам Гобсек;
Г віконтеса де Гранльє.
3. Хто підказав М.В. Гоголю сюжет комедії «Ревізор»?
А Г. Р. Державін;
Б І. А. Крилов;
В М. Ю. Лермонтов;
Г О. С. Пушкін.
4. Що висміює М.В. Гоголь у комедії «Ревізор»?
А Звичаї петербурзьких дрібних чиновників;
Б соціальні пороки і моральний стан суспільства;
В народну покірливість перед лицем чиновницького свавілля;
Г бідність провінційних міст Росії.
5. Ким працював у департаменті Акакій Башмачкін, герой твору М. В. Гоголя «Шинель»?
А Чиновником для письма;
Б рахівником;
В стряпчим;
Г поштмейстером.
6. «Значна особа» назвав Башмачкіна «молодою людиною», хоча йому «переступило вже за …
А 40 років;
Б 50 років;
В 60 років;
Г 70 років.
ІІІ рівень
1.Сцени політичного життя а) «Сільський лікар»
Відповідь: 1д, 2а, 3г, 4б, 5е, 6в
може вчинити благодіяння і злочин»
була суворість»
обидва боки щік і з кольором обличчя»
Відповідь:1е, 2г, 3д, 4б, 5а, 6в
а) крадіжка шинелі.
б) запрошення на вечірку.
в) хвороба та смерть чиновника.
г) помста за образу.
д) звернення Башмачкіна до «значної особи»
е) пошиття нової шинелі.
Відповідь: 1е, 2б, За, 4д, 5в, 6г.
І\/ рівень
Твір – мініатюра на одну із тем.
1. Людина-автомат чи просто людина? (Образ Гобсека в однойменному творі О. де Бальзака.)
2. Трагедія «маленької людини» в повісті М. В. Гоголя «Шинель».
3. Як багато в людині нелюдськості! ( за повістю М.Гоголя «Шинель»).
ІІІ. Підсумок уроку.