Урок контролю і корекції знань з тем "Образ майбутнього в літературі", "Сучасна література. Зростання і взаємини зі світом"

Про матеріал
Контрольна робота складається з чотирьох рівнів. Перші два рівні - тестові завдання. Максимальна кількість балів - 6. Третій рівень має три завдання: два - на встановлення відповідностей, одне - на послідовність. Кожне завдання оцінюється в 1 бал. Четвертий рівень - одне із завдань на вибір учня й виконується за бажанням.
Перегляд файлу

Контрольна робота з тем «Образ майбутнього в літературі», «Сучасна література. Зростання і взаємини зі світом»

 

Мета: повторити вивчений матеріал, узагальнити, систематизувати знання учнів з метою корекції; розвивати пам'ять, образне та логічне мислення, уміння висловлювати власні судження з приводу прочитаного; виховувати кращі людські якості, інтерес до читання.

 

Тип уроку: урок контролю та корекції знань, умінь і навичок.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Оголошення теми й мети уроку

ІІІ. Контроль і корекція знань, умінь і навичок

  1. Коментар до виконання тестових завдань.
  2. Виконання контрольної роботи (виконуються всі завдання).

 

І-ІІ рівні. Тестові завдання

  1. Що привело персонажів оповідання Р.Бредбері «Усмішка» до міста?

а) бажання помилуватися картиною                     

б) свято та базарний день

          в) спортивні змагання

 

  1. Як звали «головну героїню» - картину оповідання Р.Бредбері «Усмішка»?

              а) «Монна Ліза»            б) «Донна Ліза»       в) «Мадонна Ліза»

 

  1. Герой оповідання Р.Шеклі «Запах думок» опинився на планеті З-М-22:

а) фотографував рідкісних тварин     

б) здійснив вимушену посадку із-за поломки корабля          

в) доставляв пошту на цю планету

 

  1. Кліві вдалося врятуватися, тому що:

а) він був добре озброєний         

б) він уявив себе дощем               

в) він уявив пожежу.

 

  1. Батьки-замовники відмовились від Конрада з твору К.Нестлінгер, тому що:

а) пожаліли грошей         

б) він був неідеальним        

 в) у них буде своя дитина

 

  1. Різновид фантастики, у якому висловлено роздуми щодо теперішнього та подальшої долі суспільства - це:

а) фентезі         б) фантастичний роман      в) соціальна фантастика

 

ІІІ рівень

  1. Установити відповідність між назвою твору та їхнім жанром.
  1. Бредбері «Усмішка»                       а) фантастичний роман
  2. Шеклі «Запах думок»                     б)психологічна повість
  3. Енде «Джим Ґудзик»                      в) соціальна фантастика
  4. Нестлігер  «Конрад»                       г)наукова фантастика

                                                     

 

  1. Установити відповідність між письменником та їхнім місцем народження.
  1. Бредбері                       а) м.Гарміш (Німеччина)
  2. Шеклі                           б) м.Відень (Австрія)
  3. Енде                             в) м.Вокіген  (США)
  4. Нестлінгер                  г) м.Нью-Йорк (США)

      4 б

                                     

 

  1. Установіть  послідовність думок Кліві, щоб урятуватися від хижаків з твору Р.Шеклі «Запах думок».

а) уявний кущ                                     

 б) смолоскип

в) барсиха

г) уявне мертве

 

          

І\/ рівень (одне із завдань)

  1. Дайте розгорнуту відповідь на запитання:

-  Чому намальована усмішка справила таке враження на Тома?

-  Як ви розумієте назву оповідання Р.Шеклі «Запах думок»?

  1. Твір-мініатюра «Мій улюблений герой сучасної літератури».
  2. Доведіть, що автор оповідання «Запах думок» вірить у силу людської думки.
  3. Доведіть, що сучасна література для дітей надзвичайно різноманітна, тому кожен може знайти твір, який відповідає його смакам.

 

І\/. Підсумок уроку.

 

docx
Додано
27 травня 2020
Переглядів
3217
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку