Контрольна робота з теми «Із літератури І половини ХХ століття»
Мета: повторити, систематизувати й узагальнити вивчений навчальний матеріал, виявити рівень знань, умінь і навичок учнів; розвивати навички зв’язного писемного мовлення, творче, аналітичне мислення; висловлювати власні міркування та обґрунтовувати їх; виховувати кращі моральні якості, гуманізм.
Обладнання: різнорівневі завдання
Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь і навичок.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
ІІІ. Робота над темою уроку.
-
Вступне слово вчителя про виконання різнорівневих завдань.
-
Написання контрольної роботи (виконуються всі завдання).
І – ІІ рівні. Тестові завдання (кожна правильна відповідь – 1 бал).
-
Поема А.Ахматової «Реквієм» присвячена:
а) мужнім захисникам Вітчизни у Другій світовій війні,
б) жертвам громадянських воєн,
в) жертвам сталінського терору.
-
Звукопис, натяк, сугестія характерні для такого напряму (течії):
а) символізму, б) акмеїзму, в) футуризму.
-
Який з творів Аполлінера став поетичною емблемою Першої світової війни:
а) «Зона», б) «Зарізана голубка й водограй», в)»Міст Мірабо»?
-
Назвіть один із визначних поетичних циклів Рільке:
а) «Часослов», б)»Життя Марії», в) «Сонети до Орфея».
-
Назвою одного із своїх віршів В.Маяковський закликає:
а)послухати б)заспівати в)подивитися.
-
На початку творчого шляху Пастернак був членом угруповання:
а) «Цех поетів», б) «Центрифуга», в) «Серапіонові брати».
ІІІ рівень
-
Встановити відповідність між течіями «срібної доби» та їх представниками. (1 бал)
-
Символізм а) Ахматова, Городецький
-
Акмеїзм б) Маяковський, Пастернак
-
Футуризм в) Блок, Брюсов.
-
Встановити відповідність між поетами та їх збірками поезій. (2 бали).
-
Маяковський а) «Лірика»
-
Ахматова б) «Нові вірші»
-
Аполлінер в) «На полі Куликовім»
-
Пастернак г) «Біла зграя»
-
Блок д) «Алкоголі»
-
Рільке е) «Просте, як мукання».
І\/ рівень (одне із завдань) (3 бала)
-
Твір-мініатюра на одну із тем:
-
«Я – голос ваш» (за лірикою А.Ахматової);
-
«Чарівна сила мистецтва» (за віршами Рільке);
-
«Г.Аполлінер –поет-новатор».
-
Поясніть, чому А.Ахматова назвала поему «Реквієм» «чотирнадцятьма молитвами».
-
Поясніть авторську позицію у назві й першому слові-зверненні – «послухайте» - в однойменному вірші В.Маяковського.
-
Визначте, які особливості футуризму наявні у поезії Б.Пастернака.
І\/. Підсумок уроку.