Урок корекції розвитку "Розвиток уваги"

Про матеріал

Конспект уроку на тему "Розвиток уваги" для укчнів з особливими осітніми потребами.

Мета уроку: розвивати концентрацію, стійкість та переключення уваги, згуртованість колективу.


Перегляд файлу

Конспект уроку корекції розвитку                             .

Тема уроку : «Розвиток уваги»

Мета уроку: розвивати концентрацію, стійкість та переключення уваги, згуртованість колективу.

                                            Хід уроку

1.Організаційний момент.

1. Вправа «Зберемося разом»

Мета: згуртованість колективу

Інструкція: «Учні, обєднайтесь в групи по 3-4 осіби. Я вам буду пропонувати різні завдання, а ви намагайтесь якнайшвидше їх виконати:

  1. вишикуйтеся в ряд за зростом;
  2. вишикуйтеся в ряд відповідно до алфавіту за першою літерою імені.

Молодці. Сідайте на свої місця спочатку ті учні, ім’я яких починається на голосну літеру, потім чиє ім’я починається приголосною.

2. Основна частина

2. Вправа «Обведи обома руками обома руками»
       Мета : розвиток обох півкуль.

3. Вправа “Червоно-чорні таблиці”

Мета: тренувати переключення уваги.

Оснащення: Червоно-чорні таблиці

Інструкція: «Розбийтесь парами. Зараз ви будете перевіряти один одного. Кожен учень отримає червоно-чорну таблицю, складену із 12 цифр червоного та 12 цифр чорного кольорів. Далі ви працюйте за таким порядком:

1 етап – розгляньте таблицю, знайдіть і покажіть товаришу всі числа чорного кольору від 1 до 12. (Поміняйтесь місцями);

2 етап – розгланьте таблицю, знайдіть і покажіть товаришу всі числа червоного кольору в зворотньому порядку від 12 до 1. (Поміняйтесь місцями);

5

9

11

12

4

2

8

11

7

6

1

10

10

3

12

5

9

4

6

2

1

8

10

3

7

 

 4. Вправа «Хто заховався»

Мета: розвиток зорової пам’яті, уваги і розвиток оптико-просторових уявлень.

      Фізкультхвилинка

5. Гра“Три рухи”

Мета: призначена для розвитку концентрації уваги та спостережливості.

Інструкція: «Будь – ласка, запам’ятайте три рухи. Перший рух – руки зігнуті в ліктях: кисті на рівні плечей; другий – руки витягнуті перед собою на рівні грудей; третій – підняти руки вгору. Зараз ми повторимо рухи та їх порядкові номери. А тепер починаємо грати: я показую один рух, називаючи при цьому номер іншого. А ви повинні показати тільки ті, що відповідають названому номерові».

6. Вправа “Чарівні клітинки”

Мета: розвивати концентрацію зорової увагу.

Інструкція:  «Кожний із вас отримає аркуш в клітинку, внизу якого записаний шифр вашого малюнку. Кожна клітинка позначена буквою по горизонталі й цифрою по вертикалі. Вам необхідно розфарбувати кольоровим олівцем указані клітинки і отримати малюнок. Бажаю удачі»

 

А

Б

В

Г

Д

Е

Ж

З

И

Й

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Г2  Б3  В3  Г3  И3  Б4  В4  Г4  З4  Г5  Д5  Е5  Ж5  Г6  Д6  Е6  Ж6  Г7  Ж7  Г8 Ж8

6 Гра “Шукаємо цифру”

Мета:  розвивати переключення та розподілення уваги.

Інструкція: «Кожен із вас зараз отримає таблиці з цифрами. На протязі декількох хвилин вам пропонується закреслювати цифру “4”, а– цифру “6” - обводити. Після цієї вправи, ви обміняєтесь своїми роботами та перевірите один-одного. Необхідно підрахувати кількість помилок (неправильно викреслені, пропущені букви) свого товариша». (або число)

  7 Самомасаж обличчя «Веселі ведмежата»

Узявшись за середину вушної раковини, відтягуємо вухо вперед, потім назад; знову вперед - назад. Рухаємо повільно.

 

Відтягну вперед я вушка,

Потягну назад.

Он веселі ведмежата

У рядок сидять.

1,2, 3, 4, 5, 6, 7.

Пам'ятай: масаж для вушок

Слід робити всім.

 

Вказівним та середнім пальцями інтенсивно "малюємо" коло на щічках.

 

А тепер по колу щічки,

Дружно розітрем.

Так веселим ведмежатам

Пам'ять розів'єм.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7.

Пам'ятай: масаж для щічок

Слід робити всім.

 

"Малюємо" коло на підборідді.

 

На підборідді коло намалюю

І ведмежат усіх навчу я

Чітко і красиво розмовляти, 

Правильно всі звуки вимовляти.

1,2, 3, 4, 5, 6, 7.

Пам'ятай: масаж такий

Слід робити всім.

 

3. Рефлексія «Актуальні досягнення»

Мета: усвідомлення учасниками власних можливостей, а також динаміки процесу змін.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

А

Б

В

Г

Д

Е

Ж

З

И

Й

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Г2  Б3  В3  Г3  И3  Б4  В4  Г4  З4  Г5  Д5  Е5  Ж5  Г6  Д6  Е6  Ж6  Г7  Ж7  Г8 Ж8

 

 

 

А

Б

В

Г

Д

Е

Ж

З

И

Й

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Г2  Б3  В3  Г3  И3  Б4  В4  Г4  З4  Г5  Д5  Е5  Ж5  Г6  Д6  Е6  Ж6  Г7  Ж7  Г8 Ж8

 

 

 

5

9

11

12

4

2

8

11

7

6

1

10

 

3

12

5

9

4

6

2

1

8

10

3

7

 

5

9

11

12

4

2

8

11

7

6

1

10

 

3

12

5

9

4

6

2

1

8

10

3

7

 

5

9

11

12

4

2

8

11

7

6

1

10

 

3

12

5

9

4

6

2

1

8

10

3

7

C:\Users\Tanya\Desktop\корекц)\11mj.jpg

C:\Users\Tanya\Desktop\корекц)\11mj.jpg

C:\Users\Tanya\Desktop\корекц)\11mj.jpg

 

 

C:\Users\Tanya\Desktop\корекц)\-31-638.jpg

D:\РОбочий стіл\КОХАНА РОБОТА)\Развиваем оба полушария мозга\E4VY6IKzf2M.jpg

docx
Пов’язані теми
Психологія, Розробки уроків
Інкл
Додано
21 квітня 2018
Переглядів
4042
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку