Урок "Кожен хоче бути там, де порядок і чистота. Оксана Кротюк «Несправжня вулиця». Театралізація оповідання ."

Про матеріал
Обраний тип і структура уроку відповідають його цілям і завднням. Для забезпечення активної інтелектуальної роботи учнів на уроці використано різні методи, прийоми, дібрано різноманітні завдання, вправи,що становить певний інтерес для учнів.
Перегляд файлу

Тема.  Кожен хоче бути там, де порядок і чистота. Оксана Кротюк «Несправжня вулиця». Театралізація оповідання .

Мета. Навчальна: формувати вміння працювати над текстом, вникати в його зміст, вчити визначати головну думку, вчити виділяти головне, зв’язно висловлювати свої думки; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності. Розвивальна: розвивати навички читання, мовлення. Виховна: виховувати доброту, почуття від-
повідальності, бажання дотримуватися чистоти, інтерес і любов до рідної природи.

Засоби навчання. Силует риби, мультимедійний комплект.
Інтеграція. Соціальна галузь.
Тип уроку. Вивчення нового матеріалу.

Перебіг уроку
І. Вступна частина.
1. Емоційне налаштування.
Уже дзвінок нам дав сигнал:

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо

Роботу швидше починаймо.


2. Вправа «Трибуна вільних думок».
Діти стають за трибуну і висловлюють свої припущення, що вивчатимуть сьогодні на уроці, чого очікують від уроку.

3. Повідомлення теми і завдань уроку.

Сьогодні на уроці ви ознайомитеся із творчістю Оксани Кротюк і прочитаєте твір «Несправжня вулиця».
4. Мовно-лексична розминка.
• Прочитай склади ( Читання складів з вивченими буквами, які проектуються на екрані : здо, ска, тру, сті, сне, зна, при, вка, кра)

• Дихальна вправа «Зігріємо ручки»

Зліпити снігову бабу, а потім дихати у долоні, вимвлячи звук «х-х-х», ніби зігрівати їх.

 • Мовна гра. Завантаж вагони в правильному порядку.

Це помітив горобець.

Воно причаїлося на гілці біля годівнички.

Кошеня захотіло зловити пташку.

Він сміливо кинувся на розбишаку.

 • Чистомовка.

Аха-аха-аха – а де ж наша черепаха?

Оня – оня- оня – черепаха наша – соня.

Ів – ів - ів – до весняних теплих днів.

Оню – оню – оню – не турбуйте нашу соню.

• Скоромовка.
Дід Данило ділив диню:
дольку — Дімі,

дольку — Діні.
— Який звук найчастіше повторюється у скоромовці? Промовте скоромовку з різними емоціями:здивовано, сумно, радісно.
• Вправи на миттєве розпізнавання слів.
На екрані проєктують слова: їхав, їхній, їдять, дідусь, обідати, думати, дорога, Дмитрик, сердиться, здивувалися.

• Рухлива вправа.
ІІ. Основна частина.
1. Вправа «Мікрофон»
Читання теоретичного матеріалу на с. 44.
— Оповідання — прозовий чи віршований твір?
— Що можуть описувати автори в оповіданнях?
2. Запам’ятай.

Невеликий за обсягом художній твір, у якому автор описує подію з життя одного або кількох персонажів ( дійових осіб), називають оповіданням.

3. Потренуйся виразно читати речення. Слова, виділені курсивом, допоможуть дібрати відповідну інтонацію 

( Робота із підручником «Читання» Н.Кравцова, с.44)

  • Гайда, дідусеві покажемо, - сказав… .
  • Чому не наша? – здивувалися … .
  • Та вони ж малюнок зіпсують, - несміливо проказав… .

4. Підготовка до читання оповідання.
• Вправа «Передбачення».
— Прочитайте заголовок твору. Поміркуйте, про що може йтися в оповіданні з таким заголовком.
5. Робота над оповіданням «Несправжня вулиця» (с. 44–45).
• Щоденні 5. «Читаю для себе».
Учні самостійно упівголоса читають текст.
— Хто головні персонажі оповідання?
— Як звали хлопчиків?
• Аналіз тексту.
— Прочитайте зачин оповідання. Про що ви дізналися із зачину?
— Який настрій був у Дмитрика та Юрася, коли вони повернулися з крамниці?
— Прочитайте, як описано малюнок братів.
— Чи змінився настрій хлопців після розмови з дідусем?
• Поняття про мову автора та мову персонажів.
— Прочитайте упівголоса решту абзаців основної частини. Зверніть увагу на слова персонажів.
Поміркуйте, з якою інтонацією треба їх читати.
— Чому дідусь назвав вулицю несправжньою?
— Як ви гадаєте, дідусь жартував чи сердився?
— Чи погоджуєтеся ви з думкою Дмитрика, що папірці зіпсують малюнок?
— Як змінився настрій хлопців після розмови з дідусем?
• Читання в особах. Робота в групах.
Учні працюють у невеликих групах. Розподіляють ролі, упівголоса читають в особах основну частину тексту.
5. Фізкультхвилинка.

6. Визначення головної думки оповідання.

— Чому оповідання має таку назву?

— Які інші заголовки можете дібрати? Обґрунтуйте свою думку.

— Що ви зрозуміли після читання тексту?

— Прочитайте виділене речення. Як ви розумієте ці слова?

— Яка головна думка оповідання? (Треба обдумувати, якими будуть наслідки твоїх вчинків. Треба дотримуватися чистоти всюди: у приміщенні, на вулиці.)

5. Стратегія «Фішбоун».

 Перед вами скелет рибки. Але він не простий. Він допо-
може нам краще зрозуміти оповідання. Скелет складається з чоти-
рьох частин: голови, верхніх кісток, нижніх кісток і хвоста. На го-
лові рибки напишемо головну проблему (тему, питання), яка ви-
никла в оповіданні. На верхніх кістках зафіксуємо певні причини
виникнення проблеми. На нижніх кістках — факти, що є підтвер-
дженням причин, які ми вказали вище. На хвості треба вказати відповідь на поставлене питання, зробити висновок.

 

 

 

Проблема: зображення вулиці

Причина : малюнок не закінчений

Факти: не намальовано обгортки від цукерок

Висновок: не треба засмічувати довкілля

6. Щоденні 5. «Збагачую свій словниковий запас».

Опрацювання рубрики «Уживай у своєму мовленні» (с. 45).

7.  Творча робота. Театралізація оповідання.

Учні об’єднуються в групи по троє осіб, театралізують оповідання.

ІІІ. Заключна частина.

1. Рефлексія. Вправа «Допитлива квіточка»

 - Про що нове ти сьогодні дізнався?

- Що ти сьогодні виконав?

- Чим ти сьогодні допоміг іншим?

- Яке завдання сподобалося найбільше?

- Над чим ще потрібно подумати?


2. Самооцінка.

Оцініть свою роботу на уроці (на картках потрібно зафарбувати відповідну сходинку)

Працював ( працювала) із задоволенням

Інколи виникали труднощі

Було важко

 

docx
Додано
14 січня 2023
Переглядів
330
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку