Урок літературного читання 2 клас НУШ "Щедра осінь." Ю. Збанацький

Про матеріал
Урок з літературного читання 2 клас НУШ за підручником Українська мова та читання Н. Богданець-Білоскаленко
Перегляд файлу

Конспект уроку з літературного читання 2 клас за підручником Українська мова та читання частина 2 Н. Богданець – Білоскаленко

 

Тема: Щедра осінь. Ю. Збанацький

Мета:

формування предметних компетентностей: 

ознайомити учнів з оповіданням Ю. Збанацького;  набути вміння помічати красу оточуючого світу через  мальовничий опис картин природи; удосконалити вміння правильно та  виразно читати; надати уміння робити аналіз, узагальнювати,  прочитаний матеріал; опанувати зв'язне мовлення, вміння спостерігати,виховувати естетичний смак; збагатити  запас слів та виховати почуття любові до рідного краю, до природи Батьківщини;

формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: бачити мету, яку надає учитель, відповідно до мети вміти планувати, прогнозувати ,моделювати та виконувати  контроль й оцінювання свого результату; уміти надати  оцінні судження;

комунікативної: навчити  позитивним навичкам спілкування, ефективно взаємодіяти під час роботи

інформаційної: навчитись здобувати з підручника потрібну інформацію;

соціальної/громадянської: дитина вчиться працювати у команді з усіма членами колективу:

загальнокультурної: знати  норми мовленнєвої культури та поведінки під час уроку.

Обладнання: картинки осені, словникові слова, зображені на малюнках.

Тип уроку: урок набуття нових знань.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна і здоров'язбережувальна, природнича та мистецька.

Хід уроку

І. ВСТУПНА ЧАСТИНА

1. Організаційний момент

Продзвенів гучний дзвінок,

Всіх нас кличе на урок.

У цей святковий, гарний час.

Я рада, учні, бачить вас.

Треба всім нам привітатись.

Та в школі добре всім навчатись.

Вправа «Психологічна настанова»

Покажи смайлик свого настрою на початок уроку (заздалегідь вирізані три смайлики з різними почуттями).

ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА

1. Артикуляційні вправи

1) «Дихальна вправа»

(Діти  надувають щоки, плавно випускати повітря. Виконання вправи 5 разів).

«Хом’як» Поперемінно надувати щоки.

2) «Робота над чистомовкою»

Ра-ра-ра – висока гора.

Ро-ро-ро – гостре перо.

Рі-рі-рі – сонце угорі.

Загадки про осінь на осінні місяціРу-ру-ру – не псуй кору.

Ри-ри-ри – книжку бери.

3) Відгадаймо загадку

Стало холодніше всім.

Листя стало золотим.

Птахи у вирій відлітають.

Люди одяг одягають.

Дощ холодний завітає.

Коли це все буває?          (Восени)

- Діти, чи важко Вам було відповісти на це запитання?

- Давайте подивимося на фото осені. (Розповіді дітей про осінь).

15 неймовірних осінніх пейзажів у різних куточках України (ФОТО) — Радіо  ТРЕК

 

 

 

 

 

 

 

4. Вправа «Асоціації». Складання «асоціативного куща»

5. Слово вчителя.

Сьогодні ми проведемо одночасно урок літературного читання, я досліджую світ та мистецтво.  Ознайомимося з життям і творчістю Юрія Збанацького.

Краса осені зачаровувала письменників, поетів, художників. Митці в своїх роботах передавали красу осінніх днів. Тому ми сьогодні подорожуємо по осінньому лісу і милуємося його красою. 

6. Робота над текстом «Щедра осінь» Ю. Збанацького

1) Вправа «Передбачення».

- Прочитайте назву тексту  (с. 11)

- Як ви вважаєте про, що буде йтися мова у цьому тексті?

2) Ознайомлення з текстом.

Виразне читання тексту вчителем.

Гімнастика для очей

4) Поглиблений смисловий і структурний аналіз тексту.

Робота в парах. Вправа «Ти — мені, я — тобі»

Читання тексту учнями по одному реченню.

Вправа «“Тонкі” запитання»

-  Сформулюйте запитання за змістом тексту, використовуючи наведені на дошці (на картках) слова. (Де..? Як..? Хто..? Що робить..?)

Руханка

E:\Заказ\14.11.2022. Чарівність графіки. Створюємо образ дівчини - осінь із природних матеріалів (14 лист. 2022 р. 14_54_35).jpegE:\Заказ\IMG-6699b7224a6b539ee2c511d079b7ac81-V.jpg7. Узагальнення знань, умінь і навичок

Якою ви уявляєте «Щедру осінь»? Ви зараз мені не будете відповідати, а витворити своє уявлення при виготовленні аплікації «Дівчинка осінь» з природничих матеріалів.  У вас у кожного на парті є шаблон обличчя дівчинки, а ось волосся у неї немає. Ваша задача складається з того, що потрібно зробити дівчинці-осінь яскраву зачіску.

 

ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА

1. Рефлексія

Вправа «Вітер дме»

- Я промовлятиму речення, що починаються словами «Вітер дме, для того, хто...».

Ті з вас, хто може відповісти на висловлювання так, підводяться, решта залишаються сидіти на місці.

  • Вітер дме для того, хто задоволений сьогоднішньою роботою.
  • Вітер дме для того, хто втомився.
  • Вітер дме для того, хто працював творчо.
  • Вітер дме для того, кому було сумно.

2. Творче завдання

За бажанням ви можете створити власну ілюстрацію до оповідання.

 

docx
Додано
14 січня 2023
Переглядів
635
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку