Тема. Краса весни. Відтінки кольору. Монотипія. Розміщення зображення на горизонтальному або вертикальному аркуші.
Орієнтовне практичне завдання: виконання весняної монотипії з відтінків зеленого кольору (гуаш).
Мета: навчити учнів свідомо обирати колірне рішення майбутньої роботи; ознайомити з технічними прийоми роботи гуашевими фарбами.
Розвивати художньо-образне сприйняття творів живопису, уміння насолоджуватися творами образотворчого мистецтва, аналізувати їх; формувати естетичні почуття, смак.
Прищеплювати любов до рідної природи, творів образотворчого мистецтва.
Обладнання: репродукції творів живописців (Презентація 1), картини художників у техніці монотипія( Презентація 2), відео презентація
« Монотипія для дітей», дошка для пластиліну, папір, гуаш , пензлі, ємності для води, серветки для витирання рук та пензлів.
Хід уроку
Ось знову лунає дзвінок,
Запрошує всіх на урок.
Будемо дружно ми працювати,
Створювати та фантазувати.
ІІ. Актуалізація опорних знань
˗ Назвіть основні кольори.
˗ В який спосіб можна отримати похідні кольори?
˗ Які кольори ми вважаємо теплими, а які — холодними?( Можна показати ще раз презентацію https://youtu.be/Itk-WmSNMHw)
˗ За вікном весна. Скоро все навколо зазеленіє. Художники захоплюються красою весняної природи.
Погляньте уважно на живописні роботи художників-пейзажистів, які оспівують красу весняної природи у своїх картинах. З якою любов'ю, ніжністю вони дібрали кольори для власних творів! ( Демонстрація слайдів. Презентація 1.)
Пейзаж – це жанр в образотворчому мистецтві, в якому об’єктом зображення є природа.
Красу весняної природи можна не тільки зобразити, малюючи весняні дерева, квіти та кущі...
Наші художники розкриють вам одну із багатьох своїх таємниць.
Для утворення відтінків кольору художники також застосовують техніку – монотипію.
( демонстрація портрета)
Існує декілька способів виконання монотипії, але сьогодні ми ознайомимося тільки з одним із них.
( Демонстрація картин. Презентація 2)
Але спочатку визначимося, які кольори ми оберемо для майбутньої роботи. Вони мають передавати стан весняної природи. (Учитель демонструє наочність.) Подивіться ще раз на картини, які кольори обрали художники, щоб зобразити весну?
III. Фізкультхвилинка.
Виконання відео вправ. https://youtu.be/hnFatbZLV7k
IV. Практична діяльність учнів.
- А тепер подивіться, як це робить майстер.
Зверніть увагу на те, що ви отримали монотипію, тобто дзеркальне відображення того, що створили на склі. Уважно розгляньте, як
кольори перетікають один в інший, створюючи неповторну весняну кольорову гаму.
- А тепер проявіть фантазію і домалюйте. Може ви побачили дерева, квіти, кущі, озеро і т.і.
4. Демонстрація учнівських робіт.
V. Підсумок уроку.
˗ Яку роботу ми сьогодні виконували?
˗ Яку техніку для виконання роботи ми застосували?
˗ Що таке монотипія?
˗ Як правильно виконати роботу в техніці монотипія?