2 клас
Розробка уроків з української мови за програмою «Світ чекає крилатих»
тиждень № 13 «У гості до казки» стор.6 – 7
Вчитель Михаревич Олена Іванівна
Тема уроку: Слово. Значення слова. Слова подібні і протилежні за значенням. Слова, які мають кілька значень. Мова твору.
Мета уроку: Вчити дітей застосовувати свої знання на практиці; розвивати логічне мислення, мовлення; виховувати інтерес до вивчення рідної мови.
Тип уроку: Застосування опрацьованого матеріалу
Хід уроку
І. Вступна частина
1. Перевірка готовності учнів до уроку
2. Актуалізація знань учнів
1)Робота з віршом
- Прочитайте вірш і визначте, чому персонажі казок опинились на дорозі.
2) Робота з малюнком
- Назвати персонажів казок, які випали із загубленої ведмедиками торбинки.
- Назвати казки, персонажами яких є зображені істоти.
- Назвіть авторів цих казок.
- У які дві групи можна об’єднати зображених героїв/персонажів казок за автором? (авторські та народні).
- Які з цих казок українські народні?
- Які з цих казок чарівні? Поясніть свій вибір.
- Ці казки прозові чи віршові?
ІІ. Основна частина
- читайте слова, пропускаючи слово заєць.
-З якого твору ці слова? («Троє поросят»)
-Який він за жанром? (казка)
-Хто його автор? (англійська народна казка)
2) Робота з текстом
-Прочитайте запис, читаючи всі слова;
-Читайте тільки слова певного кольору.
-Скільки творів ви прочитали?
- Які вони за жанром?
- Які це казки? (про тварин)
- Яка тема кожної казки?
- Основна думка/ідея?
- Позначте зображення персонажів творів.
- Які зображення персонажів першого (миша, лев)/другого (немає) твору ви позначили?
- Яке зображення не позначили? (миши і морського лева)
- Чому не позначили?
- Скільки значень слова лев проілюстровано на світлинах?
- Чому комп'ютерну мишу саме так назвали?
- Доберіть подібні і протилежні за значенням слова.
- Поясніть значення слова хвіст. (у миші, літака, пташки, зачіска, той, хто ходить позаду)
3)Диференційоване завдання
Охарактеризуйте (за блок-картою на с. 5 в №8) окремі слова з тексту.
4)Робота з ілюстрацією
- Що зображено?
- У яких казках клубочок допомагає персонажам відшукати шлях?
- Як втілилась у життя, висловлена у казках мрія людей? (спочатку компас, нині навігатор)
5)Творча робота
- Прочитайте запис.
- Наведіть слова ручками різного кольору.
- Як пишуть слова? (окремо)
- Чи можна назвати цей запис реченням?
- Чому – ні? (Велика літера, зв'язок слів за змістом, розділовий знак)
- Побудуйте з цих слів речення.
6) Робота з тлумачним словником
- Прочитайте тлумачення зі словника.
- Назвіть слова, які вони тлумачать (книжка, казка)
Фізкультхвилинка
7) Робота в зошитах
- Спишіть в зошит тлумачення;
- Запишіть слова, яких не вистачає.
8)Коментоване письмо
- Пишемо слова книЖка/каЗка?
9) Робота з малюнком
- Персонажів якої казки зображено? («Чарівник країни Оз»)
- Що хотів попросити у чарівника кожен із персонажів?
потім з’єднайте лініями слова другої колонки з подібними за значенням словами з третьої колонки;
ІІІ.Заключна частина
1)Самооцінка
2) Селфі-трек
- Прочитайте один з текстів за власним вибором і розкажіть про своє ставлення до персонажів.