Урок "Квадратична функція. Перетворення графіків."

Про матеріал
Матеріал містить конспект уроку, призентацію, додаткові завдання. Урок розрахований для учнів 9 класу. Проводиться урок у формі квеста.
Перегляд файлу

Урок- квест «Функціїї та їх властивості»

Мета: узагальнити знання з теми,сприяти підвищенню інтересу учнів до вивчення математики, формувати вміння переносити надбанні знання в нові нестандартні ситуації ;

Розвивальна:сприяти розвитку пізнавального інтересу учнів, інтелектуальних здібностей, самостійності і творчості у навчанні;

Виховувати:навички культури спілкування,вміння співпрацювати,толерантність,працювати в колективі.

Хід уроку :

1. Організаційний момент.

2. Актуалізація опорних знань. (презентація)

    Зараз вам треба визначити перетворення графіка та відповісти на питання

    чи правильно записана формула поданої функції.

3. Розв’язування вправ.

    Квест.

    Кожному з вас я хочу побажати на цьому уроці бути :

     У – успішним

     С – самовпевненим

     П – працьовитим

     І  -  інформованим

     Х – хоробрим

     У – уважним

   Я бажаю вам успіху !

Перш за все розділимося на команди за кольоровими фішками , які ви отримали. Керувати роботою кожної групи будуть консультанти… Вони будуть слідкувати за часом на кожній станції. Час перебування команди на станції вказано на конверті із завданням. Кожен з учасників команди може звернутись за допомогою консультанта один раз на кожній станції. Станцію команда покидає лише у повному складі. По закінченню роботи на станції консультант виставляє бали у «Лист успішності» ,команда отримує від консультанта конверт із координатами слідкуючої станції.

Станція 1

Завдання 1 команди

Задана функція

1. Гілки напрямлені вгору , тому а   0( порівняти)

2. Знайти область визначення ф-ції.

3. Знайти нулі функції.

4. Вкажіть координати вершини параболи

5. Якщо х= 1, то у = …

 

 

Завдання 2 команди.

Задана функція - 1. За допомогою графіка знайти:

1. Координати вершини параболи.

2. Нулі функції.

3. Область значень функції.

4. Проміжки зростання та спадання функції.

5. Знайти значення аргумента , при яких у>0.

6. Якщо у< 0 , то х є (…..).

 

 

Станція 2.

Завдання 1 команди:

1. Знайти область визначення функції у= х + 2.

2. Знайти область визначення функції 

3. Знайти область визначення функції 

4. Знайти область визначення функції 

5. Знайти область визначення функції   .

 

Завдання 2 команди:

1. Знайти область визначення функції  

2. Знайти область визначення функції  

3. Знайти область визначення функції  

4. Знайти область визначення функції  

5. Знайти область визначення функції  

6. Знайти область визначення функції  

 

Станція 3.

Завдання 1 команди:

1. Побудувати графік функції 

2. Побудувати графік функції 

3. Побудувати графік функції 

4. Побудувати графік функції  

5. Побудувати графік функції  

 

 

Завдання 2 команди.

1. Побудувати графік функції  

2. Побудувати графік функції  

3. Побудувати графік функції  

4. Побудувати графік функції  

5. Побудувати графік функції  

6. Побудувати графік функції  

 

 

Станція 4.

Завдання 1 команди:

Дана функція

1. Визначити напрямок гілок.

2. Знайти область визначення.

3. Знайти нулі функції.

4. Знайти координати точок перетину графіка з віссю Оу.

5. Знайти координати вершини параболи.

Побудуйте графік цієї функції.

 

 

Завдання 2 команди:

1. Побудувати графік функції та описати її властивості 

2. Побудувати графік функції та описати її властивості 

3. Побудувати графік функції та описати її властивості 

4. Побудувати графік функції та описати її властивості 

5. Побудувати графік функції та описати її властивості 

6. Побудувати графік функції та описати її властивості 

 

 

На цьому наша подорож добігає кінця . Перевірте «Листи успіху» - чи всі ваші бали на місці ? І , будь ласка , займіть свої місця.

Остання наша станція на сьогодні «Графічний диктант». Правильно виконаний диктант дасть вам змогу одержати 1 додатковий бал.

 

 

 

 

 

 

 

Домашнє завдання :

В одній системі координат побудувати графіки функцій:

doc
Додано
16 червня 2019
Переглядів
665
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку