УРОК-КВЕСТ 3 КЛАС
ЧАРІВНА
МОЯ
Україна
ПРИДНІПРЯНСЬКА ЗОШ КОБЕЛЯЦЬКОГО Р-НУ, ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛ.
ВЧИТЕЛЬ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ: Шишацька Т. Г.
ТЕМА: ЧАРІВНА МОЯ Україна
МЕТА: розширити і поглибити знання учнів про Україну, формувати почуття відповідальності за свою країни,поглибити знання учнів про чарівні куточки України;
розвивати зв ′язне мовлення, вміння висловлювати свою думку, критичне мислення;
виховувати почуття прекрасного, любов до природи, рідного краю, патріотичні почуття приналежності до українського народу.
Обладнання: плакати про Україну, символи України, карта України, великий ключ,скриня, смайлики,мультимедійна дошка,проектор,дитячі малюнки.
ХІД УРОКУ
ВЧИТЕЛЬ:Промайнуло тепле літо. Всі ви повернулися до рідної школи, до класу. Я дуже рада, що всі ви добре відпочили, оздоровилися, веселі, щасливі.
Тож дуже хочу вас всіх обійняти.
(Елементи ранкових зустрічей»обійми,посміхнись»)
Вправа «Посміхнись»
Промінчик осінній заглянув у клас
І коло велике зібрав, друзі нас
Давайте з ′єднаєм долоньки свої
І радо всміхнімось:
Я- вам ,ви – мені
Приємно бачити. Що ви посміхаєтеся один одному і приносите радість до нашого класу.
А щоб примножити радість, любі мої, посміхніться» зніміть» посмішку зі свого обличчя долонькою та «киньте» її своєму сусідові права.
ВЧИТЕЛЬ:Нікусю , « спіймай» посмішку та « прикрась» нею своє обличчя,
а потім передай іншому.
(звучить музика)
ВЧИТЕЛЬ: Сьогодні у нас незвичайний урок, урок-квест-подорож.
Будемо подорожувати Україною, багато побачимо і почуємо. Для цього потрібно обрати швидкий вид транспорту.
ДІТИ:Літак.
ВЧИТЕЛЬ:Вам потрібно попрацювати в творчій майстерні »Умілі ручки»
Підійдіть і оберіть кольоровий папір який вам сподобався.
Обрали? Молодці! А зараз завдання:
ВЧИТЕЛЬ: Транспорт у всіх готовий?
ДІТИ:Так.(піднімають літачки до гори)
ВЧИТЕЛЬ:А тепер відправимо свій транспорт до ангарів певного кольору.
(сідають за парти утворюючи групи за кольором)
А в цьому вам допоможуть різнокольорові смайлики.
Ось у нас і утворилися команди, в яких ви будите працювати, подорожувати.
Кожній команді потрібно обрати капітана свого корабля.
Ми побуваємо в різних аеропортах, де потрібно буде виконувати завдання, за правильне виконання завдань команда отримує букву, а потім складаємо слово.(діти обирають капітана)
ВЧИТЕЛЬ:Відправляємося, всі готові!
ДІТИ:Так.
ВЧИТЕЛЬ:Рухаємося по вказівках.
Ось що ми бачимо внизу, видніється будівля аеропорту »Бабусина скриня»
Приземляємося та щоб аеропорт прийняв наші літаки потрібно знайти одну річ, а яку ви дізнаєтеся коли відгадаєте загадку.
ЗАГАДКА
Хто першим входить в дім(ключ)
Хвіст надворі
Ніс в коморі
Хто хвоста поверне
Той у хату заверне(ключ)
ВЧИТЕЛІ:Молодці! Ви отримали ключ яким ми разом відкриємо «Бабусину
скриню »
Та перш чим заглянемо до неї, згадайте, що може зберігатися в скрині.
ЗАВДАННЯ.1 КОМАНДА
Хто вмивається з ним привітається(рушник)
2КОМАНДА
Квіти розцвітають
Ось на рукавах
З вирію далекого
Повернувся птах
Дивні візерунки
Сяють, мов живі
Мама вишивала
Оберіг мені(вишиванка)
3КОМАНДА
Угаю, на лузі,в полі-
Скільки там квіток!
Ми нарвали їх до волі,
Потім посідали в полі,
Щоб сплести-------(вінок)
Тож відкриємо скриню і дістанемо речі , які ви назвали.
Діти, на цих речах ви знайдете завдання для вас. Вам потрібно їх виконати,
Щоб продовжити свою подорож.
ЗАВДАННЯ
Рушник:З поданих страв оберіть тільки ті,які належать до української
кухні.
Куліш,вареники,хот-дог, голуюці,деруни,бекон, хачапурі, борщ,сало,каша,
чай,узвар,шаурма,зрази.
Вишиванка:
Столиця України ДНІПРО
Найбільша річка України ГОВЕРЛА
Найвища гора СИНЕВІР
Найглибше озеро КИЇВ
Віночок:
Тарас Григорович Шевченко космонавт
Андрій Шевченко кобзар
Леся Українка футболіст
Леонід Каденюк поетеса
За правильне виконання завдання отримаєте букву. Продовжимо політ.
На горизонті аеропорт» Люби і знай свій рідний край»
ЗАВДАННЯ:
На карті України позначити маршрут нашого польоту . Потрібно відшукати
міста: 1 команда – назви міст з трьох складів
ПОЛТАВА,ЧЕРНІВЦІ, ЧЕРНІГІВ,ОДЕСА,ЧЕРКАСИ,РІВНЕ,ЖИТОМИР,ВІННИЦЯ.
2команда- назви міст з двох складів
ЯЛТА,ДОНЕЦЬК,КИЇВ,ДНІПРО,СУМИ,ХЕРСОН,ХАРКІВ, ЛУГАНСЬК,РІВНЕ.
3команда-назви міст з чотирьох складів
МИКОЛАЇВ,СЕВАСТОПОЛЬ,СІМФЕРОПОЛЬ,ЗАПОРІЖЖЯ.
ВЧИТЕЛЬ:Ви отримуєте букви. А я розповім вам про красиві місця нашої країни.
(презентація , слайди про українське мертве море,Вилкове - справжня Венеція, Софіївський парк, Дендропарк – Олександрія)
Отже Україна сповнена тайн і несподіванок! І це не всі мальовничі куточки нашої Батьківщини. Їх дуже багато. І я впевнена що в майбутньому ви їх відвідаєте.
Наближаємося до аеропорту »Символи України».
Та давайте згадаємо. – Яким символом України є калина?
(НАРОДНИМ)
Перегляд презентації
Які ще народні символи ви знаєте?(рушники, мак,волошка,барвінок, тополя,верба, лелека,батьківська хата,яблуня,вишиванка,віночок.)
Молодці! Нас приймає аеропорт »Народні символи України»
ЗАВДАННЯ: ЗНАЙТИ КВІТИ ДЛЯ УКРАЇНСЬКОГО ВІНОЧКА.
1команда
САКВОЛОШКАСМРОМАШКАБОКМАЛЬВАР
2команда
МАЛЮБИСТОКПОРТАЯБЛУНЯЯЯЯСБАРВІНОКТА
3 команда
СБАРВІНОКСМАКМАЛЬВАРВОЛОШКАИСБЕСМЕРТНИК
За правильні відповіді отримують букви . Продовжуємо подорож аеропорт
«Поетична Україна»
ВЧИТЕЛЬ: Україна – це рідна мова, чарівна пісня, обряди ,традиції, оспівана письменниками, художниками та поетами.
Діти!Я вам пропоную спробувати свої сили на поетичній ниві. Вам потрібно
Доповнити рядки вірша.
Ми любим весь наш край
В саду------ калину
Там соловейко навесні
Співає між--------(гілками)
Та й ми співаємо----------(пісні)
Змагається він з нами
Отримують букви.
ВЧИТЕЛЬ:Буває часто сліпну від краси
Спинюсь, не тямлю, що воно за диво
Оці степи, це небо,ці ліси
Усі так гарно, чисто, незрадливо,
Усе, як є – дорога, явори
Усе моє - все зветься Батьківщина
Ось ми дісталися до аеропорту « Мальовничі куточки України»
(Звучить пісня про Україну )
»Я малюю»
ЗАВДАННЯ: Намалювати улюблений куточок рідної землі.
(Діти малюють)
ВЧИТЕЛЬ:Діти. Ви, молодці. Дуже гарно попрацювали.
Погляньте яка красива наша країна в ваших малюнках. Це тому, діти, так,бо ви дуже любите свою країну, рідну домівку, маму, тата бо ми не можемо не любити те місце де ми народилися і виросли.
Вправа »Моя мрія»
ВЧИТЕЛЬ: Діти,ви любите подорожувати. І у кожного з вас є своя мрія. Де б
ви захотіли побувати? Та в голос не говоріть. Складіть долоньки разом, під-
несіть їх до ротика і пошепки промовте свою мрію. Заховайте свою мрію в кулачок і притуліть до серця. Потім відпустіть, подувши на неї.
Нехай ваші мрії летять і вони обов ′язково збудуться.
Любі мої! Ось ми і завершили свою подорож . Маю надію, що ви зрозуміли, на якій унікальній землі ми живемо. Ми зрозуміли, що про країну,де народилися і живемо, необхідно знати якомога більше. Її потрібно любити, оберігати, шанувати традиції нашого народу. А знання , які отримаєте в шко-
лі допоможуть вам принести користь своїй Батьківщині в майбутньому.
Отже склавши букви, які ви отримали в слова, ми скажемо, що найкраща у світі (діти склали) »Чарівна моя Україна»
-Діти,нехай палає і ніколи не згасає ваша любов до України.
Любіть Україну, як сонце, любіть,
Як вітер, і трави і води
Красу її, вічно живу і нову,
І мову її солов ′ їну
Всім серцем любіть Україну свою
І вічно ми будемо з нею!
Звучить пісня Н.Май »Я бажаю вам добра»