Урок-квест для учнів 3 класу на тему : «Я люблю Україну»

Про матеріал
формувати ключові компетентності: *уміння вчитися – викликати інтерес до навчання, формувати почуття відповідальності за виконуване завдання, готовність самостійно працювати , мати власну думку, обґрунтовувати її, навички самоконтролю та самооцінки; *соціальна – вчити налагоджувати взаємодію з іншими дітьми, працювати за правилами у команді, ціннісно ставитися до довкілля та своєї особистості; *громадянська – розвивати критичне мислення, навички приймати правильне рішення, виявляти громадянську позицію у ставленні до людей та самого себе; *загальнокультурна – вчити толерантності, мовленнєвій культурі; *інформаційно-комунікативна – вдосконалювати вміння добувати, осмислювати, аналізувати та використовувати інформацію з різних джерел, здійснювати комунікацію у групі та колективі.
Перегляд файлу

  

 

 

 

 

 

 

 

Перший урок

«Я люблю Україну!»

 

 

 

 

 

 

Підготувала

 

Класовод 3-Б класу

Покотило Наталія

                                                                 

Перший урок «Я люблю Україну»

(урок-квест для учнів 3 класу)

 

 Девіз уроку:         Можна все на світі вибирати, сину,

                       вибрати не можна тільки Батьківщину.

                                                                          Василь Симоненко

Мета уроку:

формувати  ключові компетентності:

*уміння вчитися – викликати інтерес до навчання, формувати почуття відповідальності за виконуване завдання, готовність самостійно працювати , мати власну думку, обґрунтовувати її, навички самоконтролю та самооцінки;

*соціальна – вчити налагоджувати взаємодію з іншими дітьми, працювати за правилами у команді, ціннісно ставитися до довкілля та своєї особистості;

*громадянська – розвивати критичне мислення, навички приймати правильне рішення, виявляти громадянську позицію у ставленні до людей та самого себе;

*загальнокультурна – вчити толерантності, мовленнєвій культурі;

*інформаційно-комунікативна – вдосконалювати вміння добувати, осмислювати, аналізувати та використовувати інформацію з різних джерел, здійснювати комунікацію у групі та колективі;

формувати предметні компетентності:

*навчальна - поглибити знання дітей про Україну, вчити правильно висловлюватись, аналізувати, узагальнювати, робити висновки;

*розвивальна -розвивати творчі задатки школярів, мовлення, мислення, увагу, спостережливість,бажання стати гордістю своєї Батьківщини;

*виховна -виховувати патріотичні почуття, любов до рідного краю.

 

Обладнання: портрет Т. Г. Шевченка, дитячі малюнки, вишитий рушник, гілочка калини, колоски, віночок, пазли, карта України, бабусина скринька,  дерево знань, аудіозапис пісні «Діти України» Світлани Весни, маршрутний лист, нагороди (медалі «За кмітливість», «За творчість», «За непередбачуваність», «За краще мовлення», «За дружбу і згуртованість», українські смаколики).

 

 

 

 

 

Хід уроку

І. Організація класу.

  •          -Дорогі діти, вітаю вас з початком нового навчального року! Бажаю міцного здоров’я, успіхів у навчанні, справжніх друзів і високих досягнень!

Як же хлопці підросли! А дівчатка розцвіли!

Всі засмаглі та здорові! До роботи вже готові?

 

Є багато країн на землі,

в них – озера, річки і долини.

Є країни великі й малі,

та найкраща завжди Батьківщина.

Звучить пісня «Діти України» Світлани Весни

 

II.Актуалізація опорних знань учнів

1. «Мозкова атака»

- Як відпочили?  Чим віддячите за чудовий літній відпочинок батькам та Батьківщині? (Міцними знаннями, старанною працею, бажанням добре вчитися, успіхами та гідними вчинками).

- А ще… чудовими мріями! От скажіть, про що ви зараз мрієте?

- А я найбільше мрію про мир на Україні! Люблю її до нестями, нашу рідну Україну. Тому і почала сьогодні розмову про Батьківщину.

- Що таке Батьківщина? (Гра «Магніт»)

 

   Калина            Хліб               Київ               Дніпро                       Школа

Родина             Батьківщина              Соловейко          Мій дім         Україна

         Степ      Верба          Поле     Батьки

 

  •          Що означає любити Батьківщину?

(Радіти її успіхам, дбати про неї,намагатися примножити її славу та добробут своєю працею).

- А ще любити означає знати. Чи добре ви знаєте нашу Україну?

- А хочете ще більше знати? Тоді я вас запрошую на урок-квест.

 

III.Колективне визначення теми і мети уроку

-Квест, як відомо, - це командна гра-пригода.  Що очікуєте від такого  уроку?

-Якими будете сьогодні на уроці?

 

 

(К – кмітливими,

 В – веселими,

 Е – енергійними,

 С – старанними,

 Т – творчими).

 

- Тему уроку вам допоможе відгадати загадка.

*На землі великій є одна країна,

гарна, неповторна, красна, як калина.

І живуть тут люди добрі, працьовиті

і скажу, до речі, ще й талановиті.

Землю засівають і пісні співають,

на бандурі грають і вірші складають

Про ліси і гори, і про синє море, про людей і квіти.

То скажіть же, діти, що це за країна? Славна незалежна наша… (Україна).

IV.Сприймання та осмислення навчального матеріалу

1.Ознайомлення з правилами квесту

*Квест – це командна гра. Усі повинні сприяти досягненню спільної мети під час виконання завдань.

*Для квесту відводиться певний час (35 хвилин).

*Капітан відповідає за роботу команди.

*Правило піднятої руки (якщо хтось підняв руку, то всі повинні припинити розмови і уважно послухати).

*Під час гри потрібно поважати усіх членів команди.

*Завдання легко можна пройти за допомогою кмітливості  та спостережливості.

2.Вручення маршрутного  листа (Картка)

- Щоб маршрутний лист прочитати, треба анаграми знати. На ваших столах лежать картки. Подивіться на перше завдання. Розгадайте пункти локації.

 

Пункт 1. Робю докзнахі                                    (Бюро знахідок)

Пункт 2. Водере зньна                                      (Дерево знань)

Пункт 3. Ривіктона «Ми - паторіти»         (Вікторина «Ми – патріоти»)

Пункт 4. Космакили                                          (Смаколики)

Пункт 5. Вордкрос                                             (Кросворд)

       Пункт 6. Дайвга снюпі                                      (Вгадай пісню)

      

 

 

3.Виконання завдань

 

Загадка 1.

Відгадавши цю загадку, ви дізнаєтесь, де знаходиться завдання першої локації.

Кілобайти, гігабайти, Папки, файли, блоги, сайти… Знань чимало різних має, Цілий світ про нього знає. (Комп’ютер)

*Пункт 1. Бюро знахідок

 (У конверті лежить аркуш із зображенням різних предметів: колосок, гілка калини, прапорець, портрет Т. Г. Шевченка, «Тризуб»).

 

Завдання у конверті: Розповісти, яким чином той чи інший предмет пов'язаний з Україною.

Загадка 2. Другий пункт біля відгадки цієї загадки:

Він завжди у нас в куточку,

Червону має він сорочку,

І вогонь блокує вміло,

В білу і пухнасту піну.

(Вогнегасник)

*Пункт 2. Дерево знань (Картка. Завд. 2)

- Складіть і прочитайте прислів’я. Поясніть їх зміст.

Людина без Вітчизни,

а вдома найкраще.

Всюди на світі добре,

не так світить сонце.

У чужій сторонці

як соловей без пісні.

 

         Загадка 3. Слухайте підказку третьої локації.

Як називається робоче місце учня у класі? На останньому з таких місць шукайте завдання.

*Пункт 3. Вікторина «Ми патріоти»

Щоб скласти зображення з цих пазлів, вам необхідно правильно відповісти на запитання. Перевіримо, які ви патріоти.

*Назвіть державні символи України (Герб, Гімн, Прапор України).

       *Назвіть рослини-символи України (верба і калина).

        *Назвіть ім’я славетного українця, який народився 9 Березня 1814 року у селі Моринцях (Тарас Григорович Шевченко).

       *Назвіть обереги українського народу (віночок, рушник).

       *Як називається збірка віршів Тараса Шевченка («Кобзар»).

        *Назвіть частину світу, у якій знаходиться наша Батьківщина (Європа)

 

*Загадка  4.  Наступне завдання знаходиться за предметом з якого ми п'ємо водичку. (Куллер)

*Пункт 4. «Смаколики» (Слайд)

Прочитайте слова-анаграми і поясніть, що об’єднує ці слова.

Скажіть загальною назвою.

(Ваникире,  лоса,  щбор,  лубціго,  пушпамки, нисирки.

Вареники, сало, борщ, голубці, пампушки, сирники – українські страви).

 

*Загадка  5.

Відгадайте загадку і дізнаєтесь де наступне завдання.

Світло в дім несе воно,

Називається…(вікно)

 

*Пункт 5. Кросворд (Картка, завд. 3)

Розгадайте кросворд і дізнаєтесь ключове слово.

 

  1. Зозуля
  2. Лелека
  3. Пролісок
  4. Верба
  5. Солов’ї
  6. Калина
  7. Волошка

 

 

*Загадка  6.

Останнє завдання біля предмета, на якому пишуть крейдою.

*Пункт 6.Вгадай пісню  (Картка, завд. 4)

Розташуйте в правильному порядку рядки пісні.

 

     Я - хрестик на полотні.

     Моє ім'я - Вишиванка,

     Я - сонях малий під ним.

     Моє ім'я - Батьківщина,

     І сонечка тепло.

     Моє ім'я - синє небо,

     Лелеки легке крило.

     Моє ім'я – Україна.

 

V.Підсумок уроку. Рефлексія

-Чи сподобався вам наш квест? Чим саме?

-Чим корисний наш урок?

-Як вам працювалося?

-Дайте поради собі, товаришам.

 

-Про яку Україну ви мрієте?

-Що можете зробити для цього уже зараз?

 

На світі багато чудових країн, та нам наймиліша країна,

Де ми народились, живемо, вчимось, - найкраща з усіх Україна!

 

 

 

 

docx
Додано
7 листопада 2024
Переглядів
145
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку