Урок-квест "Літературний вернісаж". Підсумковий урок у 7 класі

Про матеріал
Урок-квест є підсумковим уроком по вивченому матеріалу в 7 класі за рік. Це цікава гра, де діти зможуть закріпити свої знання з вивчених тем
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

Урок-квест

«Літературний вернісаж».

Підсумковий урок 

в 7 класі

 

 

                                                      Андрусик Світлана Іванівна,

                                                        вчитель зарубіжної літератури

                                              ЗЗСО «Бихівський ліцей»

                                                    Любешівської селищної ради

                                  Волинської області

 

 

 

 

 

 

Тема: Урок-квест “Літературний вернісаж”. Підсумковий урок-подорож  за рік в 7 класі

Мета:

*навчальна: систематизувати та узагальнити навчальний матеріал, удосконалювати навики учнів працювати з текстами художніх творів, застосовувати літературознавчі поняття в процесі аналізу творів, порівнювати літературні твори та явища, встановлювати відповідність між автором та його творами і цитатами з них, виявляти актуальний зміст творів, демонструвати вміння зіставляти оригінали й переклади творів, визначати жанрові ознаки і форми оповіді у творах, що вивчалися протягом року, сформувати в учнів стійкий інтерес до літератури та прилучити їх до читання;

*розвиваюча: поширювати та поглиблювати предметну компетенцію учнів, розвивати вміння та навички мовної культури у спілкуванні з однолітками;

*виховна: висловлювати власну точку зору та враження від прочитаних творів, виховувати комунікативно-компетентнісну особистість, сприяти формуванню моральних якостей школярів засобами літератури, вчити отримувати естетичне задоволення від прочитаного.

Обладнання: підручник, художні твори, роздатковий матеріал, кросворд, ілюстрації до творів, портрети письменників.

Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань.

Форма проведення уроку: урок-квест.

Очікувані результати: учні

  • знають навчальний матеріал (програмову та додаткову літературу) основні відомості про життя і творчість письменників,
  • орієнтуються в жанрових особливостях творів,
  • ознайомлені з найкращими зразками оригінальної й перекладної літератури,
  • отримали стійку мотивацію до читання художньої літератури, до вивчення зарубіжної літератури як скарбниці духовних цінностей людства.

ХІД УРОКУ

Коли старанно пошукаєш у книгах мудрості,

                                                                        то матимеш велику користь для душі.

«Повість минулих літ»

Хід уроку

І Організаційний етап

ІІ Актуалізація опорних знань

  1. Виставка ілюстрацій до улюблених творів.

ІІІ Мотивація навчальної діяльності

  1. Оголошення теми і мети уроку
  2. Звернення вчителя до учнів

Вивчаючи курс зарубіжної літератури, ми багато разів робили висновки щодо безмежної можливості вираження своїх думок і почуттів. Хочеться, щоб ви пам’ятали, що зарубіжна література - це не тільки письменники і твори, а й найбагатша скарбниця світової культури, якою ви повинні володіти.       Сьогоднішній урок останній в цьому навчальному році, і мені хотілось би його почати словами  із «Повісті минулих літ»:  «Коли старанно пошукаєш у книгах мудрості, то матимеш велику користь для душі».

Дуже хочеться, щоб на кожному уроці кожен з вас отримував щось нове і обов’язково щось додавав до своїх знань. Хай цей урок зарубіжної літератури не буде винятком!

Умови проведення уроку

     Що таке квест?

    Квест – (або пригодницька гра) – це гра, в якій ключову роль відіграють рішення головоломок і задач, які вимагають від гравця розумових зусиль.

      Але у нас сьогодні не просто гра, а гра-подорож, яка дасть нам можливість подорожувати по країнах і континентах, а головне – по сторінках прочитаних книг. Ми будемо проходити декілька станцій з завданнями різних видів. Сьогодні на вас чекають випробовування на перевірку чеснот та відповідних знань, набутих протягом подорожі по країні Зарубіжна Література. А для того, щоб розпочати подорож, дайте відповіді на запитання:

 

  • Мозковий штурм

 

  1. Відтворення змісту усного висловлювання чи писемного тексту засобами іншої мови. (Переклад)
  2. Жанр російського фольклору, героїко-патріотичне сказання про богатирів та історичні події Київської Русі ХІ – ХІІ ст.. (Билина)
  3. Ліро-епічний жанр англо-шотландської народної поезії  ХІV –ХVІ ст. на історичні теми про прикордонні війни, народного легендарного героя Робіна Гуда та ін. (Фольклорна балада)
  4.  Побудований на історичному сюжеті твір, який відтворює певну епоху, період історії. (Історичний роман)
  5. Епічний прозовий твір , який характеризується однолінійним сюжетом, а за широтою охоплення життєвих явищ і глибино їх розкриття займає проміжне місце між романом та оповіданням . (Повість)
  6.  Невеликий прозовий твір, сюжет якого заснований на певному епізоді з життя одного персонажа. (Оповідання)
  7. Елемент ритмічного мовлення у літературному творі, основна одиниця віршованого ритму.  ( Вірш)
  8. Різновид пригодницької літератури, у якому розкривається певна таємниця, пов’язана зі злочином. (Детектив)
  9. Невеликий за обсягом прозовий епічний твір про незвичайну життєву подію з несподіваним фіналом, напружено. Дією і чіткою композицією. (Новела)
  10. Твір, написаний мовою, якою володіє автор. ( Оригінал)
  11.  Протиставлення протилежних думок, явищ, якостей, образів у літературному творі .(Антитеза)
  12. Твір, у якому чимало містики, магії, чаклунства. (Фентезі)

 

УІ. Застосування знань, умінь та навичок.

 

Клас поділяється на 3 групи. Кожна з груп побуває на станціях по черзі. Вірні відповіді оцінюються в 1 бал. При неповній відповіді – 0,5 балів.)

Дається аркуш з освітнім маршрутом

 

 

Вчитель. Серед людських чеснот, про які ми з вами говорили на уроках, є повага до старших , чемність, шанобливість. Давайте і ми проявимо пошану до авторів творів, з якими знайомились на протязі року, і виконаємо такі  завдання:

І. Робота в групах.

1-а група. «Юні читачі».

 

 Установіть відповідність між автором та назвою твору

 

Автор

Назва твору

1.Дж. Олдрідж

А. «Балада про вересовий напій»

2. Ш. Алейхем

Б. « Чарівна крамниця»

3.Е. А. По

В. «Айвенго»

4.Й. К. Ф. Шиллер

Г. « 19 жовтня 1825 року»

5.О. Генрі

Д. «Чорнильне серце»

6.А. Азімов

Е. «Світязь»

7. Р. Кіплінг

Є. «Пурпурові вітрила»

8. Г. Дж. Уеллс

Ж. «Мандрівний замок Хаула»

9. Д. В. Джонс

З. «Альпійська балада»

10.Р. Л. Стівенсон

И. «Пісня над піснями»

11.Р. Акутагава

І. «Останній дюйм»

12.К. Функе

Ї. «Пістрява стрічка», «Спілка рудих»

13.В. Скотт

Й. «Дари волхвів», «Останній листок»

14. В.В. Биков

К. «Рукавичка»

15.О. С. Пушкін

Л. «Фах»

16.А. Конан Дойл

М. «Золотий жук»

17.О. Грін

Н.  «Балада про Схід і Захід», «Якщо…»

18.А. Міцкевич

О. «Павутинка»

 

2-а група. «Юні літературознавці».

 

Визначте відповідність літературного твору до жанру.

 

 

                      

                         Назва твору                                                   Жанр

1. Ілля Муромець і Соловій-Розбійник

А) повість

2. Р. Бернс «Моя любов - рожевий квіт...»

 

Б) балада

3.  «Король Лір та його дочки»

В) роман

4. В. Биков «Альпійська балада»

Г) билина

5.  Е. По   «Золотий жук»

Д) повість

6. О. Генрі «Дари волхвів»

Е) вірш

7. Ф. Шиллер «Рукавичка»

Є) роман-фентезі

8. В. Скотт «Айвенго»

Ж) балада

9. Г. Гейне «Коли настав чудовий май»

З) новела

10.Шолом-Алейхем «Пісня над Піснями»

И) вірш

11. Д.В. Джонс «Мандрівний замок Хаула»

І) оповідання

12. Р. Акутагава «Павутинка»

Ї) повість

 

3-я група. «Юні слідопити».

 Назвіть, кому належать ці речі.

 

Визначити власника речей

1) Щит із зображенням дуба, вирваного з коренем? (Айвенго)

2) Лук та стріли? (Робін Гуд)

3) Рукавичка? (Делорж)

4. Кепка, люлька, лупа, скрипка? (Шерлок Холмс)

5) Мольберт, пензлі, фарба? (Берман, Сью, Джонсі)

6) Солдатики, скляна кулька? (Джип)

7) Кінокамера, літак? (Бен)

8) Волосся, гребінці, ланцюжок для годинника? (Делла, Джим)

9) Пурпурові вітрила? (Грей, Ассоль)

10) Листок плюща? (Берман)

11) Павутинка?  (Павучок)

12) Золоті руки й золотаво-руде волосся? (Софі)

 

 Гра «Скринька знахідок».

 

Із скриньки вчитель виймає предмети і пропонує учням назвати, яким літературним героям належать вони.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Щит, спис, меч

Айвенго (В. Скотт «Айвенго», історичний роман)

2

Лук і стріли

Робін Гуд (фольклорна англійська балада про Робін Гуда)

3

Рукавички

Делорж, Кунігунда (Ф. Шиллер, балада «Рукавичка»)

4

Скрипка

Шерлок Холмс (Конан Дойл, оповідання)

5

Фарби, пензлі, мольберт

Берман, Сью, Джонсі (О. Генрі «Останній листок», новела)

6

Солдатики

Джип, (Г. Уеллс «Чарівна крамниця», оповідання)

7

Кінокамера, літак

Бен, (Дж. Олдрідж «Останній дюйм», оповідання)

8

Гребінець, волосся, ланцюжок

Делла, Джим (О.Генрі «Дари волхвів», новела)

9

Пурпурові вітрила

Грей, Ассоль (О. Грін «Пурпурові вітрила»)

10

Жук

Легран (Е.По «Золотий жук»)

11

Листок плюща

Берман (О. Генрі «Останній листок», новела)

12

Павутинка

 Павучок (Р. Акутагава «Павутинка», оповідання)

 

 

Вчитель.  Ми успішно справились із завданням. Та не пройшли їх стільки, скільки довелося пройти  героям прочитаних книг. Тому давайте продовжимо гартувати себе і виконаємо наступне завдання.

 

Робота в групах.

 

1-а група.  Прийом «Пять слів – твір» - назвати автора і твір

1.Королівство, Англія, жебрак, невдячність, корона. (Староанглійська народна балада «Король Лір»)

2.  Ліс, стрільці, розбійник, шериф, олень. (Англійські народні балади про Робіна Гуда)

3. Звіринець, лев, леопарди, дама, лицар. (Ф.Шиллер «Рукавичка»)

4. Верес, напій, броварі, можновладець, таїна. (Р.Л.Стівенсон «Вересовий трунок»)

5. Місто, озеро, Туган, купави, військо. (А.Міцкевич «Світязь») 

2-а група. «П’ятий зайвий» - назвати автора і твір

 

1.Ребекка, Ровена, принц Джон, Седрик Сакс, Делорж. ( В. Скотт «Айвенго»)

2. Іван Терешко, Джулія, Альпи, Робін Гуд, Білорусь.  ( В. Биков «Альпійська балада»)

3. Лист, Вамба, Вестерплятте, Бухенвальд, хлопчики. (Друга світова війна в європейській поезії – Галчинський «Лист з полону», «Солдати з Вестерплятте», Маргул-Шпербер «Про назву концтабору Бухенвальд», Б. Окуджава «До побачення , хлопчики).

4. Дельфін, Бен, кінокамера, Деві, Акуляча бухта. (Дж. Олдрідж «Останній дюйм»)

5. Камаль, Схід, дюйм, полковничий син, Захід. (Р. Кіплінг «Балада про Схід і Захід»)

 

3-я група. «Знайди пару» - назвати автора і твір

 

Шимек –

Ассоль –

Легран –

Ватсон –

Сью –

Берман –

Делла –

Джип –

Джорж Плейтен –

( Бузя, Грей, Джупітер, Шерлок Холмс, Джонсі, Мойсей, Джим, батько, Арманд Тревіліян

 

Вчитель. Молодці. Із завданням справились відмінно, тому пора закріпити свої знання, виконуючи наступне завдання (для всіх)

 

Станція : «Балади і билини-це жива історія»

 

  1. За уривками творів визначити автора та назву твору

 

1)Гей, у славному та у городі, у Муромлі,

Та у тому селі, та Карачаєві,

Гей, то не старий дуб к землі нагинається,

Ой то добрий молодець Ілля Муромець

Батьку, матері  уклоняється:

«Благослови, батьку та матір рідна,

У славний город Київ з’їздити,

Сонечку стольнокиївському

Князю Володимиру служити,

      Віри християнської та боронити!»   (!Ілля Муромець та Соловей-Розбійник»)

 

2)У Англії колись був король Лір

І панував собі на честь і славу,

Мав повагу він, і в сусідів мир,

І забезпечену державу.

Між іншими достатками його

Були також три доні гожі,

Прегарні й свіжі, що перевищали

      Красою три червоні рожі.                («Король Лір»)

 

3)Ждучи на грища й забави,

В звіринці своїм величаво

Король Франциск сидів;

Тіснились вельможі при троні,

А кругом, на високім балконі,

      Дам барвистий вінок процвів (Й. Ф. Шиллер «Рукавичка»)

 

4)Хто, в Новогрудськім мандруючи краї,

Прагне на все надивитись,

Хай у Плужинськім бору побуває,

      Гляне на озеро Світязь.              (А. Міцкевич «Світязь»)

 

 

5)Із вересового квіту

Пикти1 варили давно

Трунок, за мед солодший,

Міцніший, аніж вино.

Варили і випивали

Той чарівний напій

І в темрявих підземеллях

      Долі раділи своїй.                   ( Р.Л. Стівенсон «Вересовий трунок»)

 

6)Захід є Захід, а Схід є Схід, і їм не зійтися вдвох, 
Допоки Землю і Небеса на Суд не покличе Бог; 
Та Сходу і Заходу вже нема, границь нема поготів, 
Як сильні стають лицем у лице, хоч вони із різних світів!

                                         (Р. Кіплінг «Балада про Схід і Захід»)

 

2.Станція «Кращий знавець поетичного твору»

 

1)Мы легли у разбитой ели,

Ждем, когда же начнет светлеть.

Под шинелью вдвоем теплее

На продрогшей, сырой земле.

- Знаешь, Юлька, я против грусти,

Но сегодня она не в счет.

Где-то в яблочном захолустье

Мама, мамка моя живет.                             (Ю. Друніна «Зінка»)

 

2) Міцний навік, о друзі, наш союз!

Він, як душа, одвічний, неподільний;

Незрушний він, прекрасний і свавільний,

У затишку родився дружніх муз...                (О. Пушкін «19 жовтня 1825 року».)

 

 

3) Яка краса твоя безмежна,

Така й любов моя;

Тебе любитиму я поки

Всі висохнуть моря.                        (Р. Бернс «Любов».)

 

4)    Коли настав чудовий май

Прокинулось кохання                                      

(Г. Гейне « Коли настав чудовий май…)

 

5)Жди меня и я вернусь,

Только очень жди.

Жди, когда наводят грусть

Желтие дожди…                                   ( К. Симонов «Жди мене…»)

 

3. Станція : «Кращій знавець прози»

             Літературна вікторина « Упізнай літературного героя»

1. «Миловидий, з пружним і дебелим тільцем, Роб, як тільки міцно зіп’явся

на ноги, одразу й понад усе вподобав блукати з батьком по лісі. А коли

змужніла його рука, він навчився спритно натягувати лук і пускати

      несхибну стрілу.» (Робін Гуд)

2. «Вона була висока на зріст і надзвичайно струнка. Ясні блакитні очі під густими темними бровами надавали їй особливого виразу, лагідного і водночас величного. Розкішне її волосся, каштаново-русяве на колір, було вигадливо завите у незчисленні пуклі..»(Ровена «Айвенго»)

3. «Він швидко ліз між каменів, поблискуючи голим коліном. Він тільки тепер помітив порвані собакою штани і рани на нозі, що кровоточили. Утікач спішив, бо добре розумів, що німці піднімуть на ноги всю охорону і поліцію.» (Іван «Альпійська балада»)

4. «Він почував себе напрочуд легко, йому здавалося, що за спиною виросли крила і він зараз здійметься у височінь і полетить. Усе подвір’я явилося в новому вигляді. Подвір’я — замок, дім — палац, він — принц, Бузя — принцеса. Колоди, звалені біля дому,— це кедри й буки, які згадуються в «Пісні пісень»( Шимек «Пісня над піснями»)

5. «Переглядаючи свої записи про більш як сімдесят пригод, які я вів протягом останніх восьми років, і вивчаючи методи свого друга, я бачу між них багато трагічних, кілька кумедних, чимало дивних, але не можу назвати бодай однієї банальної…» (Доктор Ватсон про Шерлока Холмса),

6. У свої сорок три роки він був досвідченим льотчиком, але польоти і досі приносили йому задоволення. На жаль, з цим було покінчено: після сорока про справжню льотну роботу належало забути. До того ж у нього не склалися стосунки з дружиною, а десятирічний син Деві був чужим і незрозумілим обом батькам. (Бен «Останній дюйм»)

7. «Я була поганим дівчиськом. Щось примусило цей останній листок залишитися там, де він є, щоб показати, яка я була противна..» (Джонсі «Останній листок»)

8. «- Якби я був багатий,- сказав хлопчик , тикаючи пальчиком на "Яйце є - яйця нема", - то купив би собі он те. І оте. - Він показав на "Ляльку, що плаче, як жива". - І оце. - То був загадковий предмет, і називався він, як значилося на привабливому ярличку, "Купи й дивуй друзів". (Джіп «Чарівна крамниця»)

 

Вчитель. А зараз знову завдання для груп.

Станція: «Літературний  бум»

Завдання: розгадати кросворд

Завдання: розгадати кросворд

Screenshot_8

ГОРИЗОНТАЛЬ:

1.Головний герой твору В.Скотта

2.І’мя поета, який брав участь у Другій світовій війні

3.Автор твору «Балада про вересовий напій»

4.Назва новели Р.Акутагави

5.Автор вірша «Якщо…»

6. Хто з письменників у своєму творі «оживив» книгу?

7.На якому матеріалі було намальовано «золотого жука»?

8.У якому творі розглядаються проблеми освіти майбутнього?

9. Назвати автора твору «Останній дюйм»

10.Головний персонаж твору Шолом-Алейхема

11.Назвіть твір, героєм якого є Делорж

12.«Батько» англійського детектива

13.З якого твору слова «Поки мужі захищають країну, я буду вам оборонцем»?

14. І’мя хлопчика із новели «Останній дюйм»

15.Автор повісті-феєрії «Пурпурові вітрила»

ВЕРТИКАЛЬ:

1.Прізвище головного героя творів А.К.Дойля

2. Продовжити назву твору «Чарівна …»

3. Головний персонаж твору В.Бикова «Альпійська балада»

4. Яка країна подарувала світові Г.Гейне?

5.Назвати персонаж «Балади про Схід і Захід»

6.Головний персонаж твору «Золотий жук»?

7.Назва села, де народився Ілля Муромець

8.Автор вірша «Коли настав чудовий май»

9. Герой твору «Павутинка»

10.Хто намалював останній листок?

11. Ім’я дівчинки з твору Д. Джонс «Мандрівний замок Хаула»

12. Прізвище автора твору «Фах».

Станція “Митець”

Завдання: за наданим портретом назвати письменника (поета) та країну, до якої він належить

КРОСВОРД «Билини»

 

1

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Ім’я київського князя, якого в билинах називали Красне Сонечко.
  2. Розбійник, який заважав Іллі Муромцю проїхати прямоїжджою  дорогою із Чернігова до Києва.
  3. Фольклорна епічна пісня про подвиги богатирів — захисників Київської Русі.
  4. Село, звідки родом був Ілля Муромець.
  5. Головні герої билин.
  6. Місто, яке по дорозі до Києва звільнив Ілля Муромець від ворогів.
  7. Ім’я билинного богатиря, який протягом тридцяти років не міг ходити.
  8. Ім’я одного з богатирів, зображених на картині В. Васнецова.

Відповіді: 1. Володимир. 2. Соловій. 3.  Билина. 4. Карачаєво.

                  5. Богатирі. 6. Чернігів. 7. Ілля.  8. Добриня.

 

 

                             

 

 

 

кросворд

«ФОЛЬКЛОРНІ БАЛАДИ»

                                

 

1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

 

 

 

5.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

По горизонталі:

1.       Як називалося дерево, під яким Робін Гуд збирав своїх  побратимів?

2.      Країна, королевою якої стала молодша дочка короля Ліра.

3.       Напишіть назву селища, що традиційно вважається батьківщиною                                 Робіна Гуда.

4.       Хто є автором картини "Богатирі"?

5.        Як звали молодшу дочку короля Ліра?    

6.        Як звали наймолодшого богатиря київського циклу билин?

По вертикалі: жанр віршованого твору на героїчну або легендарну тему.

Відповіді. По горизонталі: 1. Дуб. 2. Франція  3. Локслі. 4.Васнецов. 5. Корделія.  6. Альоша;

                               По вертикалі: балада.

 

 

 

КРОСВОРД

«Літературна балада»

 

 

 

 

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Назва балади А. Міцкевича.
  2. Письменником якої країни був Ф.Шиллер?
  3. Ім’я лицаря – героя балади «Рукавичка».
  4. Квітка – символ чистоти, доброчесності, духовної краси в баладі Світязь».
  5. Ім’я героїні балади «Рукавичка».
  6. Назва балади Ф. Шиллера.

 

Відповіді: 1. Рибка. 2. Німеччина. 3. Делорж. 4. Купава. 5. Кунігунда. 6. Рукавичка.

Ключове слово:  Балада.

8.  Рольова гра «Гість на порозі»

 

 (Підготовлений учасник кожної команди виступає від імені обраного ним письменника, розповідаючи про «яскраві» моменти свого життя (1-2 хв). Таким чином оголошується прес-конференція, під час якої усі присутні виконують роль журналістів, задаючи питання «письменникові». Про що ви хотіли б запитати?

 

1-ий гість – О.С. Пушкін

 

             Вітаю вас, панове! Я завітав до вас із далекого ХІХ століття, з Росії.  Впевнений, що ви мене добре знаєте, адже я написав дуже багато творів – це  вірші,  поеми, повісті, п’єси, роман у віршах «Євгеній Онєгін»,  казки, які, я надіюсь, ви читали ще у 4-5 класі. Хто ж не знає напам’ять Вступу до поеми «Руслан і Людмила», чи «Казки про царя Салтана», «Про рибака та золоту рибку»? Ви впізнали мене? Я прожив дуже коротке, але бурхливе і насичене життя. Характер у мене запальний, тому і не міг мовчати, коли бачив несправедливість царя і його прибічників. На дуелі, яка відбулася в січні 1837 року,  я був смертельно поранений. Але моя яскрава зірка палає на небосхилі й дотепер – це мої твори, які залишив я вам і став безсмертним.

 

Запитання:

  • Шановний пане Олександре! Звідки ви брали матеріал для написання своїх творів?
  • Як Вам вдавалося писати так легко і просто, зрозуміло?
  • Як ви гадаєте, чи були б ви такі популярні зараз, адже поетів є багато?
  • В чому сила і талант Ваших творів?

 

2-ий гість – А.К. Дойль

 

  Доброго дня, шановне товариство. Доля відвела мені 71 рік яскравого і щасливого життя. Народився я в Шотландії,  в Единбурзі у небагатій родині художника й архітектора. Опанував професію лікаря, але за життя працював і аптекарем, і помічником лікаря. Необхідно було допомагати родині, котра мала семеро дітей. Своєю любов’ю до книжок я завдячую матусі, яка була головним оповідачем у сім’ї. Літературну діяльність почав у 1879 році з оповідання «Таємниця Сасасської долини», але славу приніс мені цикл книг про славно-звісний дует  Шерлока Холмса і доктора Ватсона. Вважали , що Шерлок Холмс – це я. Скажу по правді, у мого героя був прототип – це мій найулюбленіший викладач – Джозеф Белл.  Я багато подорожував, брав участь у війні 1914 року. Фізичне моє життя закінчилося у 1930 році, але я продовжую жити у творах, які залишив вам, дорогі читачі – «Собака Баскервілів», «Пістрява стрічка»,  «Спілка рудих»,   «Загублений світ», «Отруєний пояс» та багато-багато інших.

 

Запитання:

  • Шановний пане Артуре! Який момент свого життя ви вважаєте кульмінацією?
  • Чому Шерлок Холмс в усіх оповіданнях такий мудрий і врівноважений?
  • Що Ви думаєте про життя людей ХХІ століття?
  • Якби Вам довелося жити зараз, чи створили б ви Шерлока Холмса і лікаря Ватсона ?

 

3-ій гість – А. Азімов

 

Мої вітання вам, діти ХХІ століття! Я письменник-фантаст, у своїх творах я спробував заглянути у майбутнє, прагнув не передбачити його, а попередити людство про те, яким воно може бути. Народився я під Смоленськом у містечку Петровичі, але прожив майже все своє життя в Нью-Йорку. Коли мені було 3 роки, батьки переїхали до США. Перші спроби письма – науково-фантастичне оповідання «Покинуті на Весті» не було надруковане, але це мене не засмутило. Я наполегливо займався наукою, здобув звання магістра хімії, читав лекції в Колумбійському університеті. За життя я мав 14 почесних наукових ступенів різних університетів світу. Але всесвітню славу принесли мені саме науково-фантастичні твори, а створив я їх понад 500! Найвідоміші – роман «Кінець вічності», «Самі боги», «Оголене серце», цикл оповідань «Я – робот» та ін.. Я впевнений, що фантастика – це одна із ланок яка допомагає об’єднати людство.

 

Запитання:

  • Скажіть,  пане Айзеку! Це правда, що ви боїтеся літати і домосід?
  • Як ви гадаєте, чи справдився ваш прогноз на 2014 рік?
  • Що б ви хотіли побажати нам, які житимуть у першому столітті третього тисячоліття?

 

Станція “Митець”

Завдання: за наданим портретом назвати письменника (поета) та країну, до якої він належить

(портретів може бути 3-4 на кожну групу).

Впізнати письменника по портрету. /Учням пропонуються портрети письменників, твори яких вивчались у 5-7 класах. За те, що вони впізнають письменника по портрету – 2 бала, якщо з допомогою списку імен – по 1 балу/.

 

1 – М. Твен

2 – Е. Портер

3 – Ч. Діккенс

4 – О. Пушкін

5 - В. Скотт

6- Р. Далл

7- Л. Стівенсон

8- Р. Кіплінг

9- Д. Олдрідж

 

 

1http://www.ljplus.ru/img4/s/a/sandy_cat/Mark-Tvenmark-twain.jpg

 

2http://www.superdownloads.com.br/imagens/telas/pollyanna-eleanor-porter-146682,1.jpg

 

3http://www.emotionsmagazine.com/wp-content/uploads/dickens.jpg

http://blondie.ru/sites/default/files/styles/full/public/2013/poll/233733/blondie.ru-621167.jpg?itok=oogPkfsC

4

http://www.peoples.ru/art/literature/prose/roman/scott/scott_201002041358310.jpg

5

http://news.bbc.co.uk/media/images/42081000/jpg/_42081950_dahl_416.jpg6

http://www.znanijamira.ru/img/41/63.jpg

7

http://www.famouspeopleinfo.com/wp-content/uploads/2011/10/Rudyard-Kipling-3.jpg

8

http://botanicalchemystery.com/images/5608d4aa2e7b0.jpg

   9  

 

ІІ. Створення ментальної карти . Розподілити названі твори за темами:

А) Історичне минуле в літературі(В. Скотт«Айвенго»,

      В.В.Биков«Альпійська балада»)

Б) Дружба і кохання( О. С. Пушкін« 19 жовтня 1825 року», Ш.  Алейхем «Пісня над піснями», О. Грін«Пурпурові вітрила»)

В) Билини і балади(Й. К. Ф. Шиллер«Рукавичка», А. Міцкевич«Світязь»,

      Р. Л. Стівенсон«Балада про вересовий напій»)

Г) Духовне випробування людини(Дж. Олдрідж«Останній дюйм», Р. Кіплінг «Балада про Схід і Захід», «Якщо…»)

Д) Світова новела(О. Генрі«Дари волхвів», «Останній листок», Г. Дж. Уелл с« Чарівна крамниця», Р. Акутагава«Павутинка»)

Е) Літературний детектив(Е. А. По«Золотий жук», А. Конан Дойл«Пістрява стрічка», «Спілка рудих»)

Є) Сучасна література (А. Азімов «Фах», Д. В. Джонс «Мандрівний замок Хаула»,    К. Функе «Чорнильне серце»)

 

Прийом «Обери позицію»

 Оберіть одну із цитат, що розклеєні по класу. Як ви розумієте думку автора? Чи підтримуєте ви його? Який твір, прочитаний вами у 7 класі, співзвучний з цим висловом ?

  1. Він доблесно і чесно жив,

Він кривди серцем не любив.     (З англійської балади)

  1. Оце була крамниця, тату! (Г. Уеллс)
  2. Любов поєднує в собі всі добрі якості людини. (О. де Бальзак)
  3. Краща у світі мета – бути хорошою людиною» .  (Ціцерон)
  4. Перлина любить ховатися в непоказній оболонці.  (Японське прислів’я)
  5. Я не знаю найвищого подвигу, аніж подати руку занепалому духом. (М. Гоголь)
  6. Байдужість – це найбільша жорстокість. (Авторства не виявлено)
  7. Неможливо бути героєм, але завжди можна залишитися людиною. (Й.В. Гете)
  8. Голос краси звучить тихо: його вловлюють лише найчутливіші вуха. ( Ф. Ніцше)
  9. Ніколи не знаєш, на що ти здатний, поки не спробуєш. (Дж. Олдрідж)
  10. Мистецтво бути людиною….

 

9. Інтерактивна вправа «Мікрофон»

Продовж речення:

- Я вважаю що зарубіжна література необхідна як предмет,  бо … (змушує людей бачити красу слова й розрізняти добро і зло, а також відображає справжні життєві цінності).

Сенкан

 

ЛІТЕРАТУРА

Цікава, захоплююча, неповторна

Навчає, виховує, надихає

Це загадкова подорож у дивовижні  світи і душі

Творчість

 

10. Записати якомога найбільше перекладачів, які здійснили переклади творів, вивчених у 7 класі

 

(Первомайський, Б. Тен, М. Лукаш, Г. Содомора, І. Франко, Г. Кочур, М. Терещенко)

 

ІІІ. Підбиття підсумків уроку

ІV. Домашнє завдання

Читати твори, задані на канікули.

(Ознайомити учнів зі списком рекомендованої літератури)

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 7
Оцінки та відгуки
  1. Остаповець Алла Ігорівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Смеречинська Ніна Василівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Ващук Ольга Анатоліївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  4. Alina alina
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  5. Гунбіна Світлана Іванівна
    Нарешті дійсно цікавий і змістовний матеріал. Автору - браво!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  6. Шимків Лариса
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  7. Бутко Валентина Володимирівна
    Дякую за змістовний та креативний матеріал.
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
Показати ще 4 відгука
docx
До підручника
Зарубіжна література 7 клас (Волощук Є.В.)
Додано
7 листопада 2019
Переглядів
12493
Оцінка розробки
5.0 (7 відгуків)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку