Квест «Перший клас, до побачення!»
Мета: повторити алфавіт, розвивати мовлення, мислення учнів; заохочувати дітей співпрацювати, виховувати повагу до рідного слова і любов до книги як джерела знань.
Обладнання: картки із завданнями, кольорові наклейки зі словами, фонограми пісень, ручки, кольорові олівці, цеглинки Lego, кошики з овочами.
Хід уроку
Урок наш буде незвичайний. Це квест-гра. Для цього ми ділимося на дві команди. Кожна група вибирає собі назву. За виконані завдання ви будете отримувати наліпки зі словами.
Перш ніж взятися за справу, давайте пригадаємо правила роботи в групі.
Інструкція до гри.
Завдання :за картинками слід відгадати назву казки . Подумати, якого героя не вистачає . Розставити картинки у певній послідовності.
І команда
ІІ команда
Друга зупинка «Математична»
Завдання: обчислити вирази та дізнатися, як у давнину називали річку Дніпро.
30+37= и 10-1= с
60+26= ф 20+33= е
59-2= о 47-4= н
10+5= б 36-11= р
15 |
57 |
25 |
67 |
9 |
86 |
53 |
43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Третя зупинка «Родина»
Завдання: з цеглинок Lego скласти слова і створити дизайнерську вишиту сорочку з пазлів. ( Для виконання цього завдання команди діляться на пари. Дві пари складають слова, а одна – пазли.)
І команда
(матуся, бабуся)
ІІ команда
т
(татусь,дідусь)
Четверта зупинка «Музична» «Абеткова пісенька»
Дівчинка. На своєму місці
Кожна з нас стоїть.
Називаємося всі разом
АЛ-ФА-ВІТ!
«А», «БЕ», «ВЕ»-
Клас наш весело живе.
«ГЕ», «ГЕ», «ДЕ»,
Нас завжди цікаве жде.
«Е», «Є», «ЖЕ»,
Вміємо читати вже.
«ЗЕ», «И», «І»,
Ждуть знання нас ще нові.
«Ї», «Йот», «Ка»,
Нам наука не важка.
«ЕЛ», «ЕМ», «ЕН»,
Кожен з нас це феномен.
«О», ПЕ», «ЕР»,
Всі ми дружимо тепер.
«ЕС», «ТЕ», «У»,
Візьмемо книжечку нову.
«ЕФ», «ХА», «ЦЕ»,
Є на все у нас слівце.
«ЧА», «ША», «ЩА»,
Кожен друга захища.
«Знак м’який», і «Ю», і «Я»-
Перший клас – міцна сім’я!
П’ята зупинка «Квітник»
Завдання: прочитати слова,знайти та обвести в кросворді.
троянда конвалія тюльпан
волошка бузок ромашка
мак ірис фіалка
л |
к |
о |
р |
о |
н |
а |
я |
м |
ч |
р |
п |
і |
к |
о |
н |
в |
а |
л |
і |
я |
а |
о |
о |
с |
п |
е |
р |
е |
м |
о |
г |
а |
с |
м |
р |
к |
о |
в |
о |
л |
о |
ш |
к |
а |
п |
а |
а |
р |
а |
д |
і |
с |
т |
ь |
м |
ш |
і |
ш |
д |
т |
р |
о |
я |
н |
д |
а |
и |
о |
ф |
к |
а |
ю |
щ |
а |
с |
т |
я |
к |
р |
з |
р |
а |
с |
л |
о |
д |
а |
с |
я |
і |
р |
и |
с |
ю |
і |
ь |
с |
у |
с |
і |
д |
и |
г |
м |
а |
к |
л |
п |
о |
ф |
і |
а |
л |
к |
а |
п |
о |
ї |
ь |
а |
д |
б |
у |
з |
о |
к |
н |
о |
н |
о |
ж |
н |
м |
і |
с |
я |
ц |
ь |
р |
і |
к |
л |
е |
Шоста зупинка «Художники»
Завдання:розмалювати малюнки відповідно до схеми кольорів.
Слова з буквосполученнями йо -
ьо -
ь –
без ь –
Апостроф перед Я –
перед Є –
перед Ї -
перед Ю -
Сьома зупинка «Український борщ»
Завдання: розгляньте овочі в кошику, складіть діаграму.
Замалюйте стільки клітинок,
- скільки у кошику буряків – фіолетовим кольором,
- скільки морквин – оранжевим кольором,
- скільки картоплин – коричневим кольором,
- скільки капустин – зеленим кольором,
- скільки помідорів – червоним кольором.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
Пісенька-танок Н.Май «Мій Букварик»
(Мудрим ніхто не вродився, а навчився. Дім без книги – день без сонця.)