Урок математики з використанням інтерактивних методів навчання, розроблений на основі методичних рекомендацій до оновлених програм початкової школи.
Тема. Урок-квест «Подорож за сюрпризом»
Задачі на знаходження відстані за даними швидкістю та часом
Мета: формувати компетентність учнів у розв’язанні задач на знаходження відстані за швидкістю і часом, спираючись на знання дітей попереднього уроку;
удосконалювати навички учнів у знаходженні значень виразів на додавання і віднімання, розвивати логічне мислення, увагу, мову учнів, учити коментувати хід розв’язання;
виховувати інтерес до предмета.
Обладнання: схеми, таблиці, індивідуальні картки, мультимедійна система комп’ютер.
Хід уроку
Нумо, діти, підведіться,
всі приємно посміхніться.
Продзвенів уже дзвінок,
починаємо урок.
А цікаво вам дізнатися,
що сьогодні може статися?
Ну, то сядьте всі зручніше,
попрацюємо скоріше!
Під подушкою пакунки-
Миколайчика дарунки.
Трішки ще й почне свій лік
не старий, а новий рік.
Учень. Назва місяця від слова «груддя». Після осінніх дощів земля замерзає та перетворюється на грудки, груддя. В давні часи цей місяць ще називали «студень». А ще у народі його звали «лютень хмурень, стужайло, мостовик, трусим».
Вправа «Очікування»
(демонструю кожну грань куба, а діти дають відповіді на запитання)
Що означає формула V= S : t?
S |
t |
V |
60 км |
2 год |
? |
125 км |
5 год |
? |
48 км |
3 год |
? |
900 км |
15 год |
? |
300 км |
6 год |
? |
14 19 33 11 12 120
Отже, що таке 1 км/год? А 6 год? А 90 км? Як ви знайшли число 90?
Запам’ятайте! (картка з формулою) Щоб знайти відстань, потрібно швидкість помножити на час.
Учениця. Св. Миколай –це священник. Народився він у заможній сім’ї. Батьки довго не мали дітей і пообіцяли, якщо Бог дасть їм дитятко, то вони віддадуть хлопчика у священники. Так і сталося.
Коли батьки померли, то їх син отримав великий спадок, який весь роздав бідним.
Е |
24*3= |
Д |
85+20= |
Щ |
90:6= |
Р |
50*3= |
Т |
310*2= |
Ь |
500*2= |
С |
500-120= |
І |
480:2= |
Діти працюють за варіантами, а біля дошки по 1 учню-представнику від кожної групи.
І варіант – 1 вираз
ІІ варіант – 2 вираз
ІІІ варіант – 3 вираз
Об’єднання в групи за бажаним подарунком. Кожна група разом із завданням отримує по 1 слову. Всі разом, закінчивши роботу, мають скласти побажання від Святого Миколи.
1 група БУТИ
v |
t |
s |
14 км/год |
2 год |
? |
28 км/год |
3 год |
? |
150 км/год |
4 год |
? |
85 км/год |
5 год |
? |
2 група ВАМ
Оленка ішла 4 год зі швидкістю 5 км/год. Іванко пройшов відстань на 3 км більше, ніж Оленка. Яку відстань пройшов хлопчик?
3 група ДОБРИМИ
v |
t |
s |
25 км/год |
2 год |
? |
? |
4 год |
96 км |
70 км/год |
5 год |
? |
4 група ДО
Літак пролетів відстань 1545 км за 3 год. З якою швидкістю летів літак?
5 група БАЖАЮ
3 доби 16 год = ……. год
6 год 15 хв =……. хв
3 км 259 м = …… м
12 м 6 дм = …… см
6 група ЛЮДЕЙ
Трійка коней пробігла 45 км. Скільки кілометрів пробіг кожен із коней?
Бажаю вам бути добрими до людей!
СЮРПРИЗ
Тому ось ваш подарунок!
Я дізнався ….
Я навчився …..
Я задоволений …
Оцінювання
Задача №503
Вирази №508 (верхній ряд-І варіант, нижній-ІІ варіант)
S |
t |
V |
60 км |
2 год |
? |
S |
t |
V |
125км |
5 год |
? |
S |
t |
V |
48 км |
3 год |
? |
S |
t |
V |
900км |
15 год |
? |
S |
t |
V |
300 км |
6 год |
? |
Учениця. Святий Миколай –це священник. Народився він у заможній сім’ї. Батьки довго не мали дітей і пообіцяли, якщо Бог дасть їм дитятко, то вони віддадуть хлопчика у священники. Так і сталося.
Коли батьки померли, то їх син отримав великий спадок, який весь роздав бідним.
Учень. Назва місяця від слова «груддя». Після осінніх дощів земля замерзає та перетворюється на грудки, груддя. В давні часи цей місяць ще називали «студень». А ще у народі його звали «лютень хмурень, стужайло, мостовик, трусим».
Т |
310*2= |
Ь |
500*2= |
С |
500-120= |
І |
480:2= |
Е |
24*3= |
Д |
85+20= |
Щ |
90:6= |
Р |
50*3= |
Т |
310*2= |
Ь |
500*2= |
С |
500-120= |
І |
480:2= |
Е |
24*3= |
Д |
85+20= |
Щ |
90:6= |
Р |
50*3= |
Т |
310*2= |
Ь |
500*2= |
С |
500-120= |
І |
480:2= |
Е |
24*3= |
Д |
85+20= |
Щ |
90:6= |
Р |
50*3= |
Т |
310*2= |
Ь |
500*2= |
С |
500-120= |
І |
480:2= |
Е |
24*3= |
Д |
85+20= |
Щ |
90:6= |
Р |
50*3= |
Т |
310*2= |
Ь |
500*2= |
С |
500-120= |
І |
480:2= |
Е |
24*3= |
Д |
85+20= |
Щ |
90:6= |
Р |
50*3= |
1 група БУТИ
v |
t |
s |
14 км/год |
2 год |
? |
28 км/год |
3 год |
? |
150 км/год |
4 год |
? |
85 км/год |
5 год |
? |
2 група ВАМ
Оленка ішла 4 год зі швидкістю 5 км/год. Іванко пройшов відстань на 3 км більше, ніж Оленка. Яку відстань пройшов хлопчик?
3 група ДОБРИМИ
v |
t |
s |
25 км/год |
2 год |
? |
? |
4 год |
96 км |
70 км/год |
5 год |
? |
4 група ДО
Літак пролетів відстань 1545 км за 3 год. З якою швидкістю летів літак?
5 група БАЖАЮ
3 доби 16 год = …… год
6 год 15 хв =……. хв
3 км 259 м = …… м
12 м 6 дм = …… см
6 група ЛЮДЕЙ
Трійка коней пробігла 45 км. Скільки кілометрів пробіг кожен із коней?
Я дізнався
Я навчився
Я задоволений
СЮРПРИЗ
VS
t
V= S : t