Урок-квест "Збережемо Землю для майбутнього"

Про матеріал
Виховання доброзичливого ставлення до навколишнього середовища, свідомих громадян, яких хвилює майбутнє рідної землі; розвиваток мовлення та логічного мислення учнів
Перегляд файлу

Урок-квест «Збережемо природу для майбутнього»

Мета: розширити та поглибити знання учнів про екологічні проблеми; прищеплювати любов і бережне, доброзичливе ставлення до навколишнього середовища; виховувати свідомих громадян, яких хвилює майбутнє рідної землі; розвивати мовлення та логічне мислення учнів

Хід уроку

Етапи проведення гри:

  1. Попередній
  2. Організаційний
  3. Квест
  4. Підведення підсумків та нагородження переможців.

 

 Попередній етап: формування  команд, висування капітанів, розробка символіки(емблема, девіз), визначення відповідальних на станціях.

 

Організаційний етап:

Вчитель:

Дзень-дзелень, дзень-дзелень,

Ми вітаєм новий день!

Bonjour, hello, salam,

Ми дружньо скажем Вам!

 

Наша планета зберігає в собі найпотаємніші загадки аж від зародження життя. Наука екологія вивчає Землю, на якій все взаємопов’язане, все залежать одне від одного: якщо згасне сонце – все замерзне і покриється мороком; якщо зникнуть повітря і вода – не буде чим дихати і нічого буде пити; якщо зникнуть рослини – нічого буде їсти ні тваринам, ні людині … Тому, зберегти природу означає зберегти життя.

Пропоную до вашого перегляду презентацію про екологічні проблеми України.

   Так що ж  таке «екологія»?  Екологія - це наука про взаємодію живих організмів і їхніх спільнот між собою і з середовищем, в якому вони проживають. Мабуть, кожен з вас чув словосполучення екологічна катастрофа та стихійне лихо. Катастрофа  - велика за масштабами аварія чи інша подія, що призводить до тяжких наслідків. А стихійне лихо - це надзвичайне природне явище, що діє з великою руйнівною силою, завдає значної шкоди району, в якому відбувається, порушує нормальну життєдіяльність населення, знищує матеріальні цінності.

 Сьогоднішній урок ми проведемо у формі гри-квесту. Квест – це ігрова пригода, під час якої вам потрібно пройти 4 станції для досягнення мети. Переможцем стане команда, яка пройде всі станції максимально швидко (фіксується загальний час проходження маршруту від початку до кінця) і набере найбільшу кількість балів. Порядок проходження екологічної стежки визначається картою. Та команда, яка швидше за всіх впоралася із завданнями перемагає і приносить пазл з малюнком.

 

Подання команд:

1.«Зелені берети», ми знаєм лісові секрети.

2.«Синя безодня» досліджуєм поширення водню.

3.«Жовті вершини» малюєм піщані картини.

4.«Прозорі пірати» ми в озонового шару на варті.

Команди ознайомлюються з картою, де зазначені пункти, які потрібно пройти: Кмітливі та творчі, Логічний ланцюжок, Рудники золотого сміття, Так чи ні(додаток 3).

 

1.Кмітливі та творчі

Потрібно розгадати ребус, знайти відповідний малюнок і розфарбувати його. Відведений час на завдання 7хв.

      

              

 

2.Логічний ланцюжок

Потрібно підкреслити зайве в цьому ланцюжку слово. Час 5хв.

  1. Корінь, стебло, квітка, букет, лист – це частини рослин.
  2. Сонце, камінь, дуб, небо, сніг – це нежива природа.
  3. В’яз, вільха, ялиця, ясен, клен – це листяні дерева.
  4. Землетрус, сель, вулканізм, зсув, роса – це стихійні лиха.
  5. Ведмідь, їжак, борсук, білка – впадають в сплячку.
  6. Хуртовина, снігопад, посуха, ожеледиця, обвал -  зимові природні явища
  7. Ялина, сосна, ялиця, береза, модрина, туя, ялівець – це хвойні дерева.
  8. Соловей, ластівка, стриж, ворона, зозуля, жайворонки – це перелітні птахи.
  9. Горобець, соловей, жайворонок, дрізд – це птахи співучі.
  10. Мати-й-мачуха, ромашка, деревій, кропива, кульбаба, вовче лико – це лікарські рослини.

 

Фізкультхвилинка

Не кидаєш сміття  хоч де - сплесни у долоні.

Не спалюєш  листя надворі – промасажуй скроні.

Не розбиваєш скляні пляшки, не кидаєш їх будь-де-

повернись до товариша свого, хай обійме тебе.

«Екологічні проблеми» тривожать думки

Підіймай вгору відразу обидві руки.

Серце болить за  забруднену  річку,

Зав′яжи на голову невидиму стрічку.

«Хочу з природою в злагоді бути»-

Візьмімось за руки, щоб це не забути.

 

Продовжуємо нашу гру. І наступна станція:

3. Рудники золотого сміття

Стан навколишнього середовища України, а зокрема і Закарпаття, є дуже тривожним. Забруднюються атмосфера, водойми, непродумано вносяться добрива і різні хімічні сполуки в грунти, порушуються природні угрупування рослин і тварин, пересихають болота, міліють і зникають річки й озера, бездумно вирубають ліси.

Ваше завдання уважно дивитись, а потім дати відповіді на питання.

Запишіть на аркушах відповіді а запитання:

  • Що за чудернацькі споруди бачила Чистюля?
  • Хто такі крикливі жучки?
  • Двоногі мурашки – це…?
  • Що налякало краплинку?
  • Що сталося з лісовим озерцем?

 

4. «Хто я?»

Команди обирають учасника з протилежної команди. І той має відгадати загадане слово. Питання задаються так, щоб можна було відповісти лише так чи ні. По 1 хв для відгадки слова.

Слова для гри:

Сміття, вітер, дощ, сонце, сніг, пляшка, дерево, автомобіль.

 

4. Підведення підсумків та нагородження переможців.

Вправа ,, Мікрофон’’

-Що вас вразило на занятті?

-Що нового ви дізнались?

-А якими знаннями поділитесь з батьками та друзями?

-Який висновок ми сьогодні зробили?

Вчитель:

Переможці у нас всі:

І великі, і малі.

З пазлів землю ми зібрали

І за друзів вболівали.

(нагородження команд)

Заключне слово:

Людина – частина природи. Своїм існуванням, своєю досконалістю, своєю могутністю ми зобов’язані саме природі.

Природа нам – як рідний дім,

Вона усім, як мати.

Щоб лад завжди був в домі тім,

 Про це нам треба дбати.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Що за чудернацькі споруди бачила Чистюля?

 

  • Хто такі крикливі жучки?

 

  • Двоногі мурашки – це…?

 

  • Що налякало краплинку?

 

  • Що сталося з лісовим озерцем?

 

Потрібно підкреслити зайве в цьому ланцюжку слово. Час 5хв.

 

Корінь, стебло, квітка, букет, лист – це частини рослин.

 

Сонце, камінь, дуб, небо, сніг – це нежива природа.

 

В’яз, вільха, ялиця, ясен, клен – це листяні дерева.

 

Землетрус, сель, вулканізм, зсув, роса – це стихійні лиха.

 

Ведмідь, їжак, борсук, білка – впадають в сплячку.

 

Хуртовина, снігопад, посуха, ожеледиця, обвал -  зимові природні явища

 

Ялина, сосна, ялиця, береза, модрина, туя, ялівець – це хвойні дерева.

 

Соловей, ластівка, стриж, ворона, зозуля, жайворонки – це перелітні птахи.

 

Горобець, соловей, жайворонок, дрізд – це птахи співучі.

 

Мати-й-мачуха, ромашка, деревій, кропива, кульбаба, вовче лико – це лікарські рослини.

 

 

 

docx
Додано
19 травня 2019
Переглядів
809
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку