Урок КВК «Письмове додавання трицифрових чисел. Розв’язування задач»

Про матеріал
Урок математики пройде ефективно, цікаво і непомітно, якщо завдання подати у нестандартній формі.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

Урок КВК  з математики

для 3 класу

«Письмове додавання трицифрових чисел. Розв’язування задач»

Підготувала вчитель початкових класів

 

Опорного закладу загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів Буцької селищної ради Маньківського району

Черкаської області

Чечурка Валентина Альгісівна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2020р

Урок КВК 3 клас

Тема: Письмове додавання трицифрових чисел. Розв’язування задач.

Мета: розвивати вміння виконувати додавання двоцифрових чисел; вчити розв’язувати задачі; вдосконалювати обчислювальні навички і вміння; розвивати логічне мислення, мовлення, пам’ять, увагу, кмітливість; прищеплювати любов до предмета.

Хід уроку

І Організаційний момент.

Поділ класу на команди.

ІІ. Оголошення теми і завдань уроку.

  • Сьогодні у нас буде незвичайний урок, урок-змагання, де кожен із вас зможе продемонструвати свої вміння розв’язувати приклади і задачі, а також працювати у команді.

ІІІ. Повторення вивченого матеріалу.

1.Розминка (Усний рахунок)

 

 

                 800                                 100

840 –       40                         620 +   20

                 240                                  250

                  320                                 320

2. Математична естафета

- розв’яжи приклади :

35 + 23                                                   68 + 22

47 + 38                                                    56 + 16

1м70см  +20см                                      1м80см + 10см

  • Каліграфічна хвилинка                                    

                                                         358          

                                                  

  • Математичний диктант
  1. Скільки ніг у 8 горобців?       (16)
  2. Скільки ніг у 4 павуків?          (32)
  3. Скільки зайців мають 16 вух? (8)
  4. Скільки лап у 7 ведмедів?        (28)
  5. Наш зайчисько Куцо хвіст

5 пучечків моркви ніс.

В кожному – по 7 морквин

Скільки ніс морквинок він?     (35)

  1. 9 слонів ідуть,

По 6 мішків вони несуть,

Їм нести їх важкувато,

Скільки всіх мішків малята.      (54)

ІY Робота над темою

  1. Кращий математик
  • Розв’яжи рівняння №610

Х + 320 = 800                          Х + 330 = 640        

280 – Х = 120                           Х – 40 =270

  • Обчисли вирази №607

722 + 134                                 360 + 233

516 +423                                   344 + 54

  • Робота над задачами (робота в групі) №608

      1 група. На одній фермі 346 корів,  а на іншій – 412. Скільки всього   корів на обох фермах ?

2 група. Після продажу 650 кг крупів, у магазині залишилося ще 234 кг крупів. Скільки кілограм крупів було в магазині до продажу?

3 група. Торік у господарстві було 527 овець, а цього року їх стало на 242 більше. Скільки овець стало у господарстві цього року?

4 група. З однієї ділянки зібрали 487 ц картоплі. Це на 168 ц менше, ніж із другої. Скільки центнерів картоплі зібрали з другої ділянки?

            Фізкультхвилинка

  1. Конкурс капітанів

Склади рівняння  №611

1 команда. Число 573 більше за невідоме число на 140. Знайди невідоме число.

2 команда. Від невідомого числа відняли 346 і одержали 231. Знайди невідоме число.

(Підведення підсумків)

Молодці! Дуже гарно працювали, але клас це наша команда, тож давайте попрацюємо всі разом.

Розв’яжи задачу.

З 18 м тканини пошили 9 однакових дитячих пальт. На пальто для дорослого потрібно на 1 м більше, ніж  на дитяче. Скільки метрів тканини потрібно для пошиття 6 однакових пальт для дорослих?

 

V Домашнє завдання

№613, №614

 

VI Підсумок уроку.

Додаткове завдання.

  1. Конкурс кмітливих.(цікаві задачі)

Гра « Так чи ні»

  1. У лузі 6 ромашок. У кожної по 8 пелюсток. Всього 48 пелюсток. Так чи ні?
  2. Якщо до одного тижня додати 3 дні, то буде 10 днів. Так чи ні?
  3. Що розлити 64 л соку по 8 л у бідон, потрібно 9 бідонів. Так чи ні?
  4. На галявині на 7 квітках сиділо по 4 метелики. Всього 32 метелики. Так чи ні?

 

  1. Домашнє завдання (Розгадай ребус)

МІ 100    ВІ 3                                        100РОНА        

 

 

 

Цікаві задачі.

  1. Кожне з чотирьох коліс автомобіля проїхало 10 км. Скільки кілометрів поїхав автомобіль?
  2. Мене звати Денис. У моєї рідної сестри лише один брат. Як його звати? (Денис)
  3. В отарі -100 овець. Усі, крім семи, втекли. Скільки залишилося? (7)
  4. Лежало дві монети на суму 15к. одна монета -  не  п’ятак. Що це за монети? (10 к і 5к)
  5. Вимкнули електроенергію. Людина заходить до темної кімнати. На столі стоїть свічка й лампа. Що вона спершу запалить? (Сірник).
  6. Чи може йти дощ два дні підряд? (Ні)
  7. Стіл має чотири кути. Один кут спиляли. Скільки кутів залишилось? (5)
  8. Електропоїзд заїхав у тунель. У який бік димітиме, коли електропоїзд вийде з тунелю, якщо вітер дме на південь? ( Ні в який, оскільки це електропоїзд)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
18 березня 2020
Переглядів
794
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку