Урок Ліс – безцінний дар природи. Ю. Домашець «ЛІСОВА ВЕЧІРКА В СТИЛІ “ЕКО”».

Про матеріал
навчати учнів виразно читати вірш, інтонувати речення, аналізувати прочитане; вчити спостерігати за образністю, виразністю мови вірша; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; формувати в школярів інтерес до навчання; прищеплювати любов до природи.
Перегляд файлу

Тема. Ліс – безцінний дар природи. Ю. Домашець «ЛІСОВА ВЕЧІРКА В СТИЛІ “ЕКО”».

Мета: навчати учнів виразно читати вірш, інтонувати речення, аналізувати прочитане; вчити спостерігати за образністю, виразністю мови вірша; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; формувати в школярів інтерес до навчання; прищеплювати любов до природи.

Обладнання: ребус, ілюстрація ялинок.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, природнича.

Хід уроку

І. ВСТУПНА ЧАСТИНА

1. Організація класу

Дзвоник  дзвінко  пролунав

Нас за парти погукав.

Настрій гарний—як годиться

Як же нам без  нього вчиться.

На  уроці  працювати

І знання здобувати.

2. Ранкове коло (вітання)

В цьому класі друзі всі:

Я і ти, і ми, і ви.

Добрий день, тому хто зліва.

Добрий день, тому хто справа.

Ми одна сім'я.

3. Інтегрована вправа «Мій настрій».

4. Правила роботи на уроці.

ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ.

  1. Мовленнєва розминка.

А) вправи на дихання:

- «задути свічку»,

- «надути кульку»,

- «затримка дихання на кілька секунд».

Б) зорові вправи:

- «маятник»;

- «Стовпчик».

В) артикуляційні вправи:

- пошуміти вітерцем;

- подзищати бджілкою;

- посичати гусочкою.

Г) чистомовка:

Ма-ма-ма – вже прийшла зима.

Оз-оз-оз – на дворі мороз.

Ло-ло-ло – снігу намело.

Гу-гу-гу – ялинка в снігу.

Д) скоромовка:

У малої Сані перекинулися сани,

Тепер у Сані нові сани.

  1. Перевірка домашнього завдання.
  • Читання та стислий переказ тексту А. Бондарчука «Забіяка».
  • Виставка малюнків зимуючих птахів.

ІІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА

1. Актуалізація опорних знань

Робота над віршем.

Ця ялиночка струнка,

А он та розлога.

Цю ялинку сам садив,

А он ту дідусь ростив.

Сорок років вироста

Ось така висока!

— Чим милується хлопчик?

— А чим пишається?

2. Мотивація навчальної діяльності

1) Робота над ребусом.

   (Екологія)

2) Вправа «Асоціативний кущ».

 

 

3. Повідомлення теми та мети уроку

— Саме про екологічну новорічну вечірку ми сьогодні прочитаємо у вірші Юлії Домашець «Лісова вечірка в стилі “еко”».

4. Вивчення нового матеріалу

1) Підготовка до читацької діяльності.

  1. а)Словникова робота

— Прочитайте правильно слова.

Екологічна вечірка, узвар, неймовірно.

— Що означають ці слова? Поясніть, як ви їх розумієте.

  1. б) Вправа «Передбачення» (за заголовком та світлиною).

— Прочитайте заголовок вірша.

— Розгляньте світлину.

— Як ви гадаєте, про що може йтися в цьому творі?

2) Опрацювання вірша Юлії Домашець «Лісова вечірка в стилі “еко”» (с. 79–80).

  1. а) Читання вірша вчителем.
  2. б) перевірка сприймання прослуханого твору:

— Де і коли відбувалася описана подія?.

— Про що йдеться у вірші? (Яка його тема?)

— Чого навчає цей вірш? (Головна думка.)

  1. в) Виразне читання вірша.
  2. г) Вправа «Мікрофон».

— Який настрій вірша?

— Що означає вислів вечірка в стилі «еко»?

— Чому, на вашу думку, персонажі вірша вирішили провести новорічне святкування в лісі?

  1. д) Вправа «Трибуна думок».

— Чи доводилося вам бувати на такому святі? Що потрібно для цього зробити?

3) Фізкультхвилинка

Раз — підняти руки вгору,

Два — нагнутися додолу.

Не згинайте, діти, ноги,

Як торкаєтесь підлоги.

Три, чотири — прямо стати,

Будем знову починати.

Раз, два, три, чотири —

Набираємося сили.

Нахилились, повернулись,

До товариша всміхнулись.

  1. е) Вправа «Переконання».

— Уявіть, що вам потрібно комусь пояснити, чому ялинку не варто рубати.

Щоб бути переконливими, скористайтеся інформацією з рубрики «А ти знаєш?».

— Висловлюйте свої міркування за зразком, поданим на с. 80.

  1. є) Вправа «Дизайнер привітання».

— Ви всі святкували Новий рік, вітали своїх рідних і друзів із цим святом. Обговоріть, як ви це робили. Виготовляли вітальну листівку чи за допомогою смс? Що зробити легше: написати листівку чи смс? Як іще можна привітати друзів і знайомих з Новим роком? Яке привітання, на вашу думку, найкраще?

5. Закріплення вивченого матеріалу

1) Робота над прислів’ям (с. 80).

Ліс — безцінний дар природи.

2) Вправа «Добавлянка».

Щоб ялинок не ... (рубати),

Треба штучні ... (купувати).

Ось, погляньте: перед вами

Ця красуня разом з ... (нами)

Рік Новий прийшла ... (стрічати),

Радість людям ... (дарувати).

3) Вправа «Ялинкові іграшки».

— Новорічну ялинку наряджають іграшками. Нумо пофантазуємо, що можна повісити в лісі на ялинку.

Наприклад:

Морквинку для зайчика.

Шматочок сальця для синички.

Шкоринку хліба для горобця.

Шишку для шишкаря.

Жолудь для білки.

Сінця для козулі та оленя.

Гілочку горобини для снігура.

4) Вправа «Квест-цікавинка».

Хвойні ліси — легені планети. Один гектар ялинового лісу забезпечує потребу людини в кисні та дає понад 2500 тонн вологи.

У середньому ялина живе 200–300 років, але деякі екземпляри доживають і до 600.

У Швеції знайдено найстаріше дерево в світі: ялині, яка продовжує рости, вже 9500 років. І, хоча старенька виглядає вельми середньо, потрібно віддати належне її віку і взяти до уваги факт, що вона продовжує рости і бути здоровою.

Американськими вченими доведено, що речовини танінової групи, що містяться у звичайних соснових шишках, можуть допомогти у профілактиці інсультів через їхню здатність призупиняти загибель клітин кори головного мозку

ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА

  1. Рефлексія.
  2. Вправа «Самооцінювання»

3. Домашнє завдання

Виразне читання вірша Юлії Домашець «Лісова вечірка в стилі “еко”» (с. 79–80).

 

docx
Додано
31 січня 2022
Переглядів
1681
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку