Урок літературне читання "За добро добром платять. Українська народна казка « Кривенька качечка»"

Про матеріал

Мета : познайомити учнів з українською народною казкою « Кривенька качечка»; вчити усвідомлювати основні ознаки чарівності казки , аналізувати казку, робити висновки ( За добро добром платять) ;удосконалювати навички швидкого , правильного, виразного читання, словник учнів; розвивати пам'ять , мислення ,уміння усного мовлення; виховувати почуття доброти, співчуття, поваги до людей похилого віку.

Обладнання : предметні малюнки, качечка , чарівні яєчка- знання, тест ( Д/З),

Перегляд файлу

Урок читання.               3 клас.                

Тема : За добро добром платять. Українська народна казка « Кривенька качечка»

Мета : познайомити учнів з українською народною казкою « Кривенька качечка»; вчити усвідомлювати основні ознаки чарівності казки , аналізувати казку, робити висновки  ( За добро добром платять) ;удосконалювати навички швидкого , правильного, виразного читання, словник учнів; розвивати пам'ять , мислення ,уміння усного мовлення; виховувати почуття доброти, співчуття, поваги до людей похилого віку.

Обладнання : предметні малюнки, качечка , чарівні яєчка- знання, тест ( Д/З),

Тип . уроку – комбінований

 

                              Хід уроку

  1. Організація класу.

Казка – вигадка та в ній –

В шкаралупі золотій –

Зерня сховане смачне.

Хто дістане, той почне

Думку думать про життя,

Збудить в серці почуття.

Діти , сьогодні у нас на уроці гостя – казкова. Щоб дізнатися хто це відгадайте загадку

Весь день купалася та суха зосталася ? ( качечка)

Вона прийшла не сама , а принесла з собою яєчка – знання.

Відкриємо перше яєчко , та прочитаємо завдання .

1 яєчко – поясніть прислів’я

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

 Гра  «Мікрофон» прочитай прислів’я . Як ви його розумієте?

Казка вигадка , та в ній щось повчальне зрозумій. ( відповіді дітей)

  • Казка вигадка , та вона нам показує як поводитись в різних ситуаціях.
  • Ми вчимося , що треба допомагати маленьким
  • Треба завжди говорити правду
  • Допомагати один одному, захищати друзів

ІІІ. Перевірка домашнього завдання . 2 – яєчко.

Тест до казки  Кирило Кожум’яка.  Діти виконують тест і перевіряють себе самостійно за записом на дошці.

ІV . Вправи  для формування навичок читання 3 – яєчко

Розчитування – прочитати в повільному , а потім  - у швидкому темпі.

Ми зустрілися у казці,

Щоб у радісну цю мить.

Зрозуміти, як прекрасно

В світі білому нам жить!

 

V. Повідомлення теми і мети уроку  4 – яєчко

Сьогодні ми продовжуємо  подорож по українських народних казках, як ви думаєте про кого сьогодні буде наша казка.

Так , наша казка буде про качечку , а ось що з нею трапилося ми дізнаємося коли  прочитаємо саму казку.

 5 – яєчко .

Словникова робота.

  • Під час читання казки нам зустрінуться незнайомі  або малознайомі слова, подивіться на них , і давайте пояснимо значення слів.
  • Починочок – пряжа, намотана на веретено.
  • Кужілочка – частина прядки у вигляді кілка, на який намотують пряжу.
  • Веретенце –деревяний  пристрій для ручного прядіння.
  • Жалувати – жаліти
  • Полинути – полетіти
  • Галочко – звернення до дівчинки

 

Читання казки вчителем, діти допомагають

VІ. Фізкультхвилинка. ( 6 – яєчко)

 

VІІ. Робота над казкою. ( 7 яєчко)

  • Хто герої казки?
  • Хто головний герой казки?
  • В чому чарівність казки?
  • Кому співчуваємо?
  • Чому?

Кожен по своєму співчуває  різним героям. Одні співчувають стареньким людям, інші дівчинці – качечкі.

VІІ. Постановка навчальної мети ( 8 -яєчко)

Давайте перечитаємо казку в особах  і з’ясуємо чи  правильно вчинила головна героїня казки, покинувши діда та бабу.

Перечитування казки, слідкую за правильністю, темпом , виразністю.

Діти дають відповідь на поставлене раніше питання.

Складаємо казку за картинками, відтворюємо послідовність.

                 
 

 

             

                   
 

 

 

9- яєчко.

VІІІ. Підсумок уроку.

 Рефлексія .

  • Сьогодні на уроці мені сподобалось ……….
  • Було важко …………..
  • Я, зрозумів ,що …………..
  • Я , відчув, що …………
  • Як би я знайшов хвору качечку, то я б ………………

Домашнє завдання .

Уявіть ,що ви потрапили в казку і можете її змінити. Напишіть продовження до казки ( творче завдання.)

 

 

Назва твору :  Батьківщина –моя домівка

Тематичний розділ:виріб з солоного  тіста

ПІБ: Арестов Андрій

Вік: 7 років

Школа, клас: Маслівська ЗОШ І-ІІІ ст. 1 клас

ПІБ керівника: Захарків – Комаренко С.М

Дата виконання: лютий 2015р

 

 

Назва твору:Моє село

Тематичний розділ:виріб  з солоного  тіста

ПІБ:Марчук Владислав

Вік:10 років

Школа, клас:Маслівська ЗОШ І –ІІІ ст., 4 клас

ПІБ керівника:Комаренко О.О

Дата виконання: січень 2015р

 

Назва твору: Полуничка

Тематичний розділ: в’язання гачком

ПІБ: Трунова Тетяна

Вік:10 років

Школа, клас: Маслівська ЗОШ І –ІІІ ст., 4 клас

ПІБ керівника: Комаренко О.О

Дата виконання:грудень 2014р

 

Назва твору:Серветка

Тематичний розділ:в’язання гачком

ПІБ: Стурко Алла

Вік:10 років

Школа, клас: Маслівська ЗОШ І –ІІІ ст., 4 клас

ПІБ керівника: Комаренко О.О

Дата виконання:листопад 2014р

 

Назва твору:Сестрички сенички

Тематичний розділ:вишивка

ПІБ: Семенов Максим

Вік:10 років

Школа, клас: Маслівська ЗОШ І –ІІІ ст., 4 клас

ПІБ керівника: Комаренко О.О

Дата виконання:жовтень – грудень 2015р

 

 

 

 

 

Назва твору: Квітка України

Тематичний розділ::канзаши

ПІБ: Кулик Володимир

Вік: 7років

Школа, клас: Маслівська ЗОШ І –ІІІ ст.,1 клас

ПІБ керівника:Захарків – Комаренко С.М

Дата виконання: січень 2015р

 

Назва твору: Я вже знаю букви всі

Тематичний розділ: :вишивка

ПІБ: Соколенко Максим

Вік:7 років

Школа,клас: Маслівська ЗОШ І –ІІІ ст.,1 клас

ПІБ керівника: Захарків – Комаренко С.М

Дата виконання: листопад- лютий

 

Назва твору: Чиполіно

Тематичний розділ: в’язання спицями

ПІБ: завгородній Георгій

Вік: 7 років

Школа,клас: Маслівська ЗОШ І –ІІІ ст.,1 клас

ПІБ керівника: Захарків – Комаренко С.М

Дата виконання: лютий2015р

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Додано
20 квітня 2018
Переглядів
1367
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку