Урок літературного читання 2 клас

Про матеріал
Урок - казка ( виконуємо цікаві завдання з " чарівної торбинки). В кінці уроку отримуємо символічні пиріжки з побажаннями.
Перегляд файлу

Українська  народна  казка « Колосок»

Мета: продовжити роботу над українською народною казкою «Колосок», удосконалювати техніку читання учнів, використовуючи різні види роботи;  розвивати              вміння  слухати, аналізувати, працювати з лего-цеглинками, співпрацювати в групі; збагачувати словниковий запас, розвивати зв’язне мовлення, увагу, мислення; виховувати працелюбність.

Обладнання: ЛЕГО-цеглинки, чарівна торбинка, мультимедійний проектор,  аудіо записи, маски, картки для роботи в групах, «чарівні» пиріжки.

Хід уроку

I.Організація класу

Пролунав уже дзвінок, всіх покликав на урок.

Рушаємо в подорож ми за знаннями.

Візьмемо кмітливість в дорогу із нами.

Фантазія, вигадка стануть в пригоді.

Отож, починаймо! Лінитися годі!

Прочитаємо разом девіз нашого уроку

Гарно читаємо,

Чітко відповідаємо,

У світ казок пірнаємо,

Мовлення своє розвиваємо.

Прочитайте ще раз самі девіз уроку і подумайте, про що ми на уроці будемо говорити. ( Про казку)

ІІ. Мовленнєва розминка 
1.Читання сладів. Гра «Біг по доріжці» 

Щоб швидше потрапити у казку, пробіжимся складовою доріжкою.
А О У И І Е Я Ю Є Ї 
К КА КО КУ КИ КІ КЕ ЯК ЮК ЄК ЇК 
В ВА ВО ВУ ВИ ВІ ВЕ ЯВ ЮВ ЄВ ЇВ 
Д ДА ДО ДУ ДИ ДІ ДЕ ЯД ЮД ЄД ЇД 
П ПА ПО ПУ ПИ ПІ ПЕ ЯП ЮП ЄП ЇП 
С СА СО СУ СИ СІ СЕ ЯС ЮС ЄС ЇС 
2. Читання скоромовки на одному мовленнєвому видиху. 

 Котилася торба 
З високого горба. 
В торбі паляниця, 
Ведмідь і лисиця. 
Лисиця пищить, 
Ведмідь верещить, 
А торба тріщіть: 
Трісь, трісь, трісь! 

ІІІ.Актуалізація опорних знань

 

1. Завдання з торбинки

- Чарівна торбинка прикотилась і до нас на урок.

Перше завдання з торбинки гра «Мовчанка» ( синя цеглинка – так, червона – ні

Повторення вивченого

Передача людьми пісень, загадок, приказок з уст в уста – це усна народна творчість.

Ще усну народну творчість називають фольклором.

Жанри усної народної творчості – це вірші та оповідання.

Жанри усної народної творчості – це пісні, легенди, лічилки, мирилки, скоромовки, забавлянки, легенди, казки…

Казки бувають народні та літературні.

Літературні казки – це казки, які складав народ.

Казка – це народна розповідь з вигаданим іноді фантастичним змістом.

Казка складається з зачину та кінцівки.

 ІV. Оголошення теми уроку

Сьогодні у нас надзвичайний урок 
У казку сьогодні ми зробимо крок. 
Із казкою ми вже стрічались не раз, 
І знову вона завітала у клас. 
В казках є завжди перешкоди, та знаю: 
Для творчих дітей їх  ніколи немає.
2. Завдання з торбинки

Слухання аудіо запису та обговорення  казки
Чи  сподобалась вам казка?

Як  звали  у казці мишенят? Чому?

Як  звали  у казці Півника? Чому?

Хто  з героїв казки сподобався найбільше? Чому?

За що б ви похвалили півника?

Скільки  справ умів робити півник?

Щоб ви порадили мишенятам?

3. Завдання з торбинки

  Словникова робота     

  •          Діти, чи зустрілися вам незрозумілі слова у казці?                                                           

Удосвіта – до сходу Сонця.

Обмолотити – звільнити зерно від стебла і  оболонки.

Млин – споруда, де зерно перетирають на борошно.

Ціп – це знаряддя для  молотьби зерна.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

4. Завдання з торбинки

Характеристика героїв. 

Прочитайте слово,про кого так можна сказати?

 Півник                                          Мишенята      (малюнки на дошці)

Слухняний                                 хитрий

Стриманий                                веселий

Працьовитий                            лінивий

Справедливий                         невдячний

  умілий                                     неуважний

5. Завдання з торбинки

Читання в особах

6. Завдання з торбинки

Робота в групах

Скласти прислів’я

7. Завдання з торбинки

Кольорова асоціація (робота з ЛЕГО)

V. Підсумок уроку

Давайте пригадаємо всі події казки.

Ок-ок-ок – знайшов півник колосок.

Ят -ят-ят –він покликав мишенят.

Еть-еть-еть –тут прибігли Круть і Верть.

Ать-ать-ать – не схотіли працювать.

Ам-ам-ам – усе зробив Півник сам.

 Ав-ав-ав – мишкам пиріжків не дав.

Згадайте  слова, які б ви залишили  у нашому класі.

1. Рано прокидатись.

2. До роботи братись

3. Старатись.

Коли будемо так робити, то будемо гарно навчатись, а всі справи у нас будуть удаватись.

- Чого  навчила  нас ця казка?

8. Завдання з торбинки

Самооцінка

9. Сюрприз із торбинки

«Чарівні» пиріжки з побажаннями

  •          Бажаю успіхів у подальшому навчанні!
  •          Так тримати!
  •          Все чудово!
  •          Тобі все вдалося!
  •          Ти просто молодець!
  •          Гарна робота!

 

docx
До підручника
Літературне читання 2 клас (М. Зоряна)
Додано
4 вересня
Переглядів
232
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку