Проект уроку
Предмет: українське літературне читання
Клас – 3Б
Тема: Позакласне читання на тему: «З чистого джерела народної мудрості Казка «Лисове серце»».
Мета уроку: формування інтерес до народної мудрості, бажання черпнути з казок важливі уроки життя, поповнити та збагачувати словниковий запас дітей; розвивати чіткий інтерес до казок, усне мовлення, логічне мислення, уяву, пам’ять, уміння аналізувати, акторські збіності.
Виховувати високі моральні якості, прагнення до добра і справедливості, вчити робити висновки та співставляти ситуації, висловлювати свої думки.
Тип уроку : урок засвоєння нових знань.
Обладнання: презентація, картки, малюнки, лего, асоціатичний кущ, фішбоун.
Хід уроку
І Організаційний момент.
-Добрий день учні
- Добрий день
- Привітаємося з нашими гостями:
Добрий день шановні гості
Раді вас вітати
Ми сьогодні на уроці
Будем працювати (всі учні разом)
ІІ Актуалізація опорних знань учнів.
Перевірка домашньої роботи.
Матеріали: малюнки.
Діти підходять по одному з кожної команди до мікрофона і розповідають свої історії, після кожної розповіді дитина отримає рівневу оцінку.
ІІІ Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів.
(Вчитель ставить на дошці велике серце).
Форма роботи: Асоціативний кущ
-Діти, що це?
- Про що вам нагадує це серце? Які слова вказують на це значення
(Мама, сім’я, мир, Батьківщина, любов, щастя, добро, здоров’я, життя…).
IV Викладання нової теми.
На румунській мові Inima vulpii
Аудіювання
Вчитель читає казку.
(Робота з словником)
Хапає - apucă
Чучело - sperietoare
Розпоремо - a despica
Дорівнятися – a se compara
Все це написано на рибках
ФІЗХВИЛИНКА «Лего»
Вправа : Питання і відповіді
(на слайдах написані питання, один учень читає другий відповідає).
Вибіркове читання: (питання на картках для кожної команди)
Діалогічне читання (діти читають по особам)
Вправа: «Знайди прикметники»
(На дошці вчитель прикріплює малюнки риби та лисиці, учні знаходять прикметники які характеризують персонажів)
ІV Закріплення вивченого матеріалу.
Метод роботи ФІШБОУН
Кожна команда отримує карти фішбоун, вчитель пояснює роботу над ними.
Склад фішбоун : голова- назва тексу, хвіст – висновок, верхні ребра- добрі вчинки героїв казки, нижні ребра- погані вчинки героїв казки;
Один учень з кожної команди виходить з карткою фішбоун своєї команди та читає з неї.
Рівневе оцінювання
V Рефлексія уроку
Кожен учень має карту з питанням на парті, на яке мають дати відповідь.
Потрібно заповнити карточну та підійти до конверта і покласти його.