Тема. «Білі шати зими. Л. Дяченко «Чого сполошились синички?».
Л. Вознюк «Загадки»
Мета. Удосконалювати навички виразного читання віршованих творів, збагачувати словниковий запас учнів; розширювати та поглиблювати знання учнів про зимуючих птахів.
Розвивати мислення учнів, вміння робити висновки.
Виховувати любов та бережне ставлення до пташок, бажання допомогти їм у скрутний зимовий період.
Обладнання. Мультимедійний комплекс, ілюстрації птахів, картки для розчитування.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Вітання
Ми прийшли сьогодні в школу,
Засіяло все навкруг
Ми зібралися всі тут.
Треба разом привітатись:
« Добрий день!»
І усім нам побажати -
Провести найкраще день.
ІІ.МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1.Звуконаслідувальна вправа
Жук літає угорі і дзижчить …. жу – жу - жу.
Вуж сховався у траві і шипить …. шу – шу – шу.
Шелестить трава … ша – ша – ша.
Пилка дзенькає … дза – дза – дза.
Каплі падають… дзень – дзень.
Повний звуків день.
2. Робота над скоромовкою.
На лужок ішов сніжок,
Вбрав лужок у кожушок.
По лужку стрибав Дружок,
І пошкодив кожушок.
3. Розчитування (за картками)
Сніг Сніги Сніговик |
Лижа Лижник Лижня
|
Мороз Морозець Морозиво |
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ.
Зима – чудова пора року. Ми її любимо за білосніжний сніжок, який дарує нам багато розваг, за морозець, що пощипує нам щічки, за чудові зимові розваги та свята. Але для тварин зима стає справжнім випробовуванням на виживання. Про це ми сьогодні і поговоримо. А про кого конкретніше – дізнаємося із загадки.
2.Загадка.
І велика, і маленька,
Вкрита пір’ячком гладенько.
Також крила вона має,
І літає, і літає. (пташка)
ІУ. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ.
1. Робота за підручником, (с. 62.)Опрацювання загадок Лесі Вознюк.
1) Читання, відгадування загадок.
- Чи легко пташкам пережити зиму?
- Чому?
- Що рятує їх від голоду?
- Яких ще зимуючих птахів можна побачити у нашій місцевості?
2) Виступи дітей
Вчитель:Важко доводиться птахам узимку. Адже страшнішим за люті морози для них є голод. Я розповім вам, які птахи зимують в Україні, і як вони добувають собі їжу.
1 учень.
Синичка – велика трудівниця. Готуватись до зимового голоду вона починає ще весною або влітку. І до зими ця маленька пташечка може назбирати і сховати до 15 кг насіння і зернят. Проте взимку не завжди їй вдається знайти схованку. Тому доводиться шукати їжу під снігом або харчуватися у
годівничках
2 учень.
Снігурі. Як це не дивно звучить, але чим більші морози, тим спокійнішими виглядають снігурі. Зазвичай вони літають невеликими зграйками до 10 осіб. У люті морози снігурі сидять нерухомо і лише час від часу «оживають», щоб з’їсти яку-небудь ягідку чи насіння. Особливо полюбляють снігурі ягоди горобини.
3)Музична хвилинка . Пісня «Снігурі»
https://www.youtube.com/watch?v=9imjdWS5Z9U
2.Робота над віршем Лідії Дяченко «Чого сполошились синички?»
1) Перше читання вірша. Вправа «Фантазування»
Діти слухають вірш із закритими очима, а потім розповідають, що вони уявляли під час слухання вірша.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
https://www.youtube.com/watch?v=bmPcailHMrc
2)Самостійне читання вірша учнями
- Чому сполошилися синички?
- Куди вони хотіли проситися? Чому?
- Що для них було сташнішим - холод чи голод?
3)Робота над виразним читанням вірша.
4)Слухання запису голосу синичок.
https://www.youtube.com/watch?v=5nCJOkZbYh8
У. РЕФЛЕКСІЯ.
Ми класом беремо раніше приготований корм для пташок і йдемо до годівнички.
Додаток.
Сніг Сніги Сніговик
|
Лижа Лижник Лижня
|
Мороз Морозний Морозець Морозиво |
Сніг Сніги Сніговик |
Лижа Лижник Лижня
|
Мороз Морозний Морозець Морозиво |
Сніг Сніги Сніговик |
Лижа Лижник Лижня
|
Мороз Морозний Морозець Морозиво |
Сніг Сніги Сніговик |
Лижа Лижник Лижня
|
Мороз Морозний Морозець Морозиво |
Сніг Сніги Сніговик |
Лижа Лижник Лижня
|
Мороз Морозний Морозець Морозиво |
Сніг Сніги Сніговик |
Лижа Лижник Лижня
|
Мороз Морозний Морозець Морозиво |