Урок літературного читання "Легенди.Байки.П'єси"

Про матеріал
Урок узагальнення і систематизації знань учнів з використанням індивідуальних, групових та парних видів робіт.
Перегляд файлу

Урок літературного читання з теми

Повтори і пригадай. Узагальнення і систематизація знань учнів за розділом «Легенди. Байки. П’єси»

Мета:

- систематизувати і узагальнити знання учнів за розділом «Легенди. Байки. П’єси.»;

- вчити порівнювати, співставляти прочитані твори;

- розвивати творчі здібності учнів, бажання читати;

- виховувати любов до художнього слова, культуру спілкування;

- формувати життєву, здоров’язберігаючу соціальну компетентності.

Обладнання: плакат із скоромовкою, текст для гри « Складання казки» на плакаті.

 

Хід уроку

       І. Організаційний момент

ІІ.Мовленнєва розминка

  1. Читання чистомовки-добавлянки

 

Ма-ма-ма — прийшла холодна зима.

Те-те-те — снігу намете.

Ем-ем-ем — саночки візьмем.

Дем-дем-дем — на гірку підем.

2. Читання анаграм

Розташовуємо букви у правильній послідовності та відгадуємо слова:

геленда

кайба

сап’є

3. Гра «Складаємо казочку»

Скласти  казку, доповнюючи текст словами з трьох букв.

 Жив був (дід). У нього болів (зуб). Зайшов він у (дім). Хотів з’їсти (сир). Раптом прилетіла (оса). Вона вкусила діда за (ніс). Потім хотіла скушту­вати (мед). Але побачила, що там сидить (жук). Старенький зі злостю вдарив ногою (м’яч). Він потрапив жукові в (око). Жук образився і полетів у (ліс). От і казочці кінець, а хто її складав, той молодець.

III. Перевірка домашнього завдання

IV. Мотивація навчальноїдіяльності. Повідомлення темиі метиуроку

— Який розділ ми закінчили вивчати?

— Сьогодні ми пригадаємо твори, які читали в цьому розділі, перевіримо свої знання.

V. Систематизація та узагальнення знань

1. Вправа «Мікрофон». (Повторення означень).

У кожної команди лежать картки, а на них написано початок речення:

  1. Народне оповідання казкового, фантастичного характеру про життя й діяльність визначної особи або незвичайну, важливу подію — ... (ле­генда).
  2. Невеликий за обсягом віршований твір з повчальним змістом — ... (байка).
  3. Твір, призначений для постановки на сцені,— ... (п’єса).
  4. Примітки автора щодо зовнішності й поведінки дійових осіб, а також щодо обставин дії, які подаються в дужках або окремими рядками,— ... (ре­марки).
  5. — Для чого в тексті п’єси потрібні ремарки?
  6. — Чим байка відрізняється від п’єси? А чим вони схожі?

Фізкультхвилинка

https://www.youtube.com/watch?v=I_vCXr8WXaY

2. Гра «Доповни речення»

  • Народне оповідання казкового, фантастичного характеру про життя yyй діяльність визначної особи або незвичайну, важливу подію — ... (ле­генда).
  • Невеликий за обсягом віршований твір з повчальним змістом — ... (байка).
  • Твір, призначений для постановки на сцені,— ... (п’єса).
  • Примітки автора щодо зовнішності й поведінки дійових осіб, а також щодо обставин дії, які подаються в дужках або окремими рядками,— ... (ре­марки).

3. Робота в групі

I група П'єси

ІІ група Читаємо напам'ять байку

ІІІ група Уривок з легенди

4. Гра «Назви твір за його жанром».

ПЕРЕПЛУТАЛИСЯ ЖАНРИ І ТВОРИ

Легенда «Коник — стрибунець»

Байка  «Горіхові принцеси»

П’єса  «Лада Прекрасна

5. Гра «За назвою твору назви автора»

ПЕРЕПЛУТАЛИСЯ АВТОР І ТВІР

«Лада Прекрасна» Леся Мовчун

«Горіхові принцеси» Леонід Глібов

«Коник стрибунець» Іван Липа.

VI. Підсумок уроку

Гра «Закінчи речення»

  • Сьогодні на уроці я вчився...
  • Найбільше мені запам’яталося...
  • Було цікаво...

 

 

 

docx
Додано
9 січня 2022
Переглядів
372
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку