Урок
літературного читання у 2 класі
Л.П.Гевці, учитель початкових класів, спеціаліст вищої категорії, старший учитель, спеціальна загальноосвітня школа-інтернат,
м. Золотоноша, Черкаська обл.
Тема: В.Сухомлинський «Найласкавіші руки»
Мета: Формування ключових компетентностей:
Обладнання: картки для групової, парної, фронтальної роботи, набір смужок.
Тип уроку: інтерактивний урок з використанням ігрових форм навчання.
Хід уроку
І. Загальнокорекційний етап
Знову день почався, діти!
Всі зібрались на урок –
Отже, час нам поспішати –
Вже покликав нас дзвінок.
Аутотренінг
Я - школяр.
Я – особистість творча.
Я – думаю, замислююсь.
Я – аналізую, висловлюю свої судження!
Я – хочу знати!
ІІ. Підготовка артикуляційного апарату до читання
1. Гра «Скоромовець»
Прочитай скоромовку повільно, швидко, дуже швидко:
Черепаха чаювала, чаплю чаєм частувала.
2. Вправи з дикції.
а) Вимовляти у швидкому темпі, добираючи повітря після кожного рядка: бі, бе, бу, би, ба. З цими ж голосними вимовляти всі приголосні абетки.
б) Чітко, але без напруження вимовляти кінцевий приголосний у словах: склад, страх, страж, скрип, вдих, вміст, вплив, вщент, гвинт, дзвін, плащ, овоч, хруст, хвіст, джміль.
ІІІ. Перевірка домашнього завдання
Б.Данилович «Два сонечка»
Конкурс «Кращий читець»
Оцінювання
ІV. Актуалізація опорних знань
(сім’я, родина, тепло…)
V. Повідомлення теми, мети та очікуваних результатів
В.Сухомлинський «Найласкавіші руки»
VI. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
Яким прекрасним світом сповнене це слово. Слово «мама» зростає разом з нами так тихо, як тихо ростуть дерева, сходить сонце, розквітає квітка. І так же тихо лягає на вуста променем материнської усмішки, тепловою лагідністю її очей, ніжністю серця. Слово мама – найвеличніше серед слів нашої мови. Матерів у світі мільйони. Кожна несе у серці найтепліші почуття: любов, ніжність, доброту.
Поясніть вислів: юрба, загубилась.
Індивідуальна робота із учнями. Читання букваря.
VIІ. Фізкультхвилинка
Гімнастичні вправи для очей.
VІIІ. Корекція набутих знань
(Учні читаюсь по одному реченню)
Кожна група отримує конверт зі словами, з яких треба викласти на парті прислів’я.
- Прочитайте прислів’я хором. Поясніть його.
Нема того краму, щоб купити маму.
У дитини заболить пальчик, а у матері – серце.
Хто матір забуває, того Бог карає.
Материна молитва із дна моря витягає.
Дитина плаче, а матері – боляче.
Орієнтовні запитання для гри:
Робота в парах
Завдання: закінчить речення
Хто розкаже мені казку,
Хто щедріший всіх на ласку?
Ти, матусю наймиліша!
(В цілім світі найрідніша).
Знає те з маличку кожна дитина:
Мама – (найближча у світі людина).
Робота в четвірках.
Завдання: до кожної букви в назві квітки доберіть найкращі слова, які можна сказати про маму.
Т |
Трудяща |
Т |
Тендітна |
Р |
Розумна |
Ю |
Юна |
О |
Особлива |
ЛЬ |
Ласкава |
Я |
Яскрава |
П |
Працьовита |
Н |
Надійна |
А |
Артистична |
Д |
Добра |
Н |
Надійна |
А |
Активна |
|
|
Учитель читає початок речення, а учні його закінчують.
Х. Домашнє завдання
с. 264 читати, відповідати на питання підручника.
Для допитливих: Усно. Анкета «Найкраща мама»
Використані джерела