Урок літературного читання у 3 класі

Про матеріал

Продовжити ознайомлення учнів з творчістю В.Сухомлинського; вдосконалювати навички правильного, свідомого читання; збагачувати активний словник учнів; розвивати вміння робити висновки та узагальнення, висловлювати свої думки в логічній послідовності; розвивати творчу уяву молодших школярів, їхню фантазію; виховувати любов до художнього слова.

Перегляд файлу

 УРОК З ЛІТЕРАТУРНОГО ЧИТАННЯ     3 клас

 УЧІТЬСЯ ФАНТАЗУВАТИ. ВАСИЛЬ СУХОМЛИНСЬКИЙ «ДІД ОСІННИК»

Мета: продовжити ознайомлення учнів з творчістю В.Сухомлинського; вдосконалювати навички правильного, свідомого читання; збагачувати активний словник учнів; розвивати вміння робити висновки та узагальнення, висловлювати свої думки в логічній послідовності; розвивати творчу уяву молодших школярів, їхню фантазію; виховувати любов до художнього слова.

 

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Робота над скоромовкою

Прилітала на Почайну

Чайка пташка незвичайна.

Чайка пташка невеличка,

А Почайна гарна річка.

Цілий день охота чайці

Серед річки на байдарці

Порибалити на славу,

Щоб вечеря була славна.

2. Гра «Плутанка»

 Зберіть прислів'я.

  •      тіло душу Шабля ранить слова
  •      і слово в зігріє Тепле мороз
  •      кішці слово Тепле і приємне
  •      не Слово язик не полова, помело
  •      за дорожчі щирого Слова частування вітання
  •      як то вже Слово вилетить, не його горобець, не спіймати
  •      не  словом кишеню За в лізе.

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

1. Гра «У художньому музеї»

Виставка дитячих малюнків головного персонажа казки Лесі Українки Оxa.

2. Гра «Хто краще?»

Конкурс на краще власне продовження «Казки про Оха-чудодія».

ІV . МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

  •   Сьогодні ми прочитаємо казку Василя Сухомлинського.
  •   Згадайте, що ви знаєте про цю людину.
  •   Які твори В. Сухомлинського ми вже читали?

V. СПРИЙМАННЯ І УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.

         1.Біографічна довідка

— Народився Василь Сухомлинський 28 вересня 1918 р. в селі Василівці  Василівської волості Олександрійського повіту Херсонської губернії (тепер Онуфріївський район Кіровоградської області) в бідній селянській сім"і. Тут минули його дитинство й юність. Як і решта селянських дітей, він учився в рідному селі у школі і в 1933 р. закінчив семирічку. Улітку 1933 р. мати провела молодшого сина Василя до Кременчука.

Спочатку Василь Сухомлинський подався в медичний технікум, але незабаром пішов звідти, поступив на робочий факультет, достроково закінчив його і був прийнятий до педагогічного інституту. З 1935 р. починається педагогічний шлях В. О. Сухомлинського.

У 1941 р., під час Другої світової війни, добровольцем йде на фронт. У січні 1942 р. молодший політрук Сухомлинський був важко поранений, захищаючи Москву в битві під Ржевом. Осколок снаряду залишився в його грудях назавжди. Після довгого лікування у шпиталі селища Ува, що в Удмуртії, він просився на фронт, проте комісія не могла визнати його навіть умовно здоровим для військової служби.

У 1948 р. Василь Олександрович стає директором Павлиської середньої школи і беззмінно працює протягом 23 років до кінця своїх днів. В 1948 р. це була звичайна, пересічна школа, до того ж ще і майже зруйнована за роки війни,

відомою її зробив Сухомлинський. Звичайну сільську школу він перетворив на справжню педагогічну лабораторію, де видобував скарби педагогічної мудрості.

        2. Опрацювання статті в підручнику про життя і творчість письменника (с. 74-75)

  1. Самостійне читання статті учнями.
  2. Бесіда.
  • Чому Василь Сухомлинський створив Школу під Голубим Небом?
  • Де любив проводити уроки Василь Олександрович?
  • Що він писав про свою школу?

3. Опрацювання казки Василя Сухомлинського «Дід Осінник» (с. 75)

1) Гра «Передбачення».

Учні об'єднуються в групи (попарне інтерв'ю).

 Прочитайте уважно заголовок казки.

  • Як ви вважаєте, про що йтиметься в казці?

 Яким ви уявляєте діда Осінника?

Фізкультхвилинка

Станем струнко! Руки в боки!

Пострибаєм, як сороки,

Як сороки білобокі,

Стрибу-стрибу! Скоки-скоки!

А тепер, як жабенята,

Хочем трохи пострибати.

Ква-ква-ква! Ква-ква-ква! -

Щоб спочила голова.

                              Л.Кондрацька

  1. Гра «Рибки». Самостійне мовчазне читання казки учнями.
  2. Перевірка первинного сприйняття казки.

Тестування

1. Де живе дід Осінник?

а) У полі;

б) у саду;

в) у лісі.

2. На чому спить дід?

          а) На сухому листі;

б) на м'якому мохові;

в) на сирій землі.

3. До  пісні яких птахів прислухається дід Осінник?

а) Ластівок;

б) журавлів;

в) шпаків.

4. У чому виходить дід Осінник з лісу?

а) У жовтому дощовику;

б) у сірому дощовику;

в) у сірому плащі.

5. До якого дерева прихиляється дід?

а) До берези;

б) до дуба;

в) до сосни.

6. Борода діда Осінника це:

a) Осінній дощ;

б) осінній вітер;

в) осінній туман.

  1. Читання казки учнями «ланцюжком».

— Чи сподобалася вам казка? Чим саме?

  1. Гра «Фотограф».

Учитель демонструє початок речення, написаний на смужці паперу. Учні мають за незначний проміжок часу прочитати те, що на смужці, «сфотографувати» очима, знайти кінцівку речення у підручнику і прочитати.

6) Творча робота в групах.

Завдання: придумати інше ім'я для діда Осінника й скласти про нього власну казку.

VI.  ПІДСУМОК УРОКУ

Гра «Закінчи речення»

  •      Сьогодні урок навчив мене...
  •      Прочитана казка спонукає мене...
  •      Найцікавіші завдання на уроці...

VIІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Намалювати діда Осінника та розповісти, яким ви уявляєте цього героя.

docx
Додано
13 травня 2018
Переглядів
757
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку