Урок математики 4 клас "Ділення іменованих чисел. Ускладнені задачі на зведення до одиниці. "

Про матеріал
Розробка уроку з математики 4 клас до підручника Богдановича М.В. Мета уроку: Вчити учнів ділити іменовані числа, правильно виконувати записи; удосконалювати вміння розв'язувати задачі, складати та обчислювати вирази.
Перегляд файлу

  Математика  4 клас

Тема: Ділення іменованих чисел. Ускладнені задачі на зведення до одиниці.

Мета:  Вчити учнів ділити іменовані числа, правильно виконувати записи; удосконалювати вміння розв'язувати задачі, складати та обчислювати вирази.

                             Хід уроку

  1. Організаційний  моменти

 Пролунав уже дзвінок

 Починається урок.

 На уроці не куняй

 Математику вивчай.

Діти, сьогодні наш урок пройде під таким девізом: « Кожен повинен бути

      У- уважним

       Р- розумним

       О – організованим

       К -  кмітливим».

Що ви бачите на дошці? (Фортеця) З чим вона у вас асоціюється ?

 ( Перешкода, труднощі)  Стокові фотографії Фортеця та роялті-фрі зображення Фортеця | Depositphotos®

БА́ШТА-  висока і вузька споруда багатогранної або круглої форми, що будується окремо або становить частину будівлі; вежа.

 

Так. Правильно. На сьогоднішньому уроці ми будемо долати перешкоди, щоб піднятися на вершину башти. (Як ви розумієте цей вислів ?) Виконуючи певні завдання , будемо відкривати дверцята і дізнаємося, що на  нас чекає на вершині вежі .    Поєднання об'ємних просторових форм (призми, куба, паралелепіпеда) у  будівлях східної архітектури. Виготовлення макету фортеці ❤️ |  Плани-конспекти уроків по праці.

А які саме завдання?  Ми будемо розв’язувати приклади з іменованими числами, закріпимо вміння розв’язувати ускладнені задачі на зведення до одиниці.

  1. Усний рахунок.

Перед вами магічне коло з конвертами,

на яких є запитання.

 Оберіть колір і дайте відповідь.(Надрукувати)

  1. Продовжити рахунок 100, 120, 140… (160, 180, 200, 220, 240).
  2. Порівняти числа 18.505 і 18.055.
  3. Суму чисел 3 і 5 збільшити у 20 р. (160).
  4. Ділене 360, дільник 60, частка…(6).
  5. Задумане число збільш у 7 разів і отримали 63. Яке число задумали?(9).
  6. 1кг 20 г перевести у грами (1020 г).
  7. 3 години  - це ….  хвилин (180 хв.).
  8. Р пр.-24, довжина – 8, ширина - ?

                                    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Отже, гарно попрацювали, тож відкриваємо віконечко. (Відкрити віконце)

Робота в зошиті

А зараз кладемо перед собою зошити. ( Під яким кутом?)

  • Записуємо число, класна робота.
  1. Наступні віконце відкриємо коли напишемо каліграфічну хвилинку.

І варіант – 3-значне парне число.

ІІ варіант – 2-значне непарне число.

Яке число записали (І варіант, ІІ варіант?)

Робота з підручником

  1. Відкриваємо підручник на сторінці 113.

Усно опрацюємо завдання під номером № 697:

2т 7ц : 3 = 9ц (27ц : 3=9ц)                               1т = 10ц

1м 5дм : 5 = 15дм : 5 = 3 дм                            1м = 10 дм

8см 1 мм : 9 = 81мм : 9 = 9мм                         1см = 10мм

  •  № 699 – приклади  письмово  (Наступне віконце )

5грн. 76коп. : 9 = 64 коп.                       

5грн. : 10=500коп. : 10=50 коп.

50коп * 10 = 500коп = 5 грн.

Фізкультхвилинка

https://www.youtube.com/watch?v=lUwSEmr1Yf0

  • Задача №702

Так як наступне завдання – це задача і потребує більше сил, виконавши його , ми відкриємо 2 віконця.

 

3 кос. за 7 год  - 42га                1) 42:7=6(га) – за 1год 3 кос.;   

1 кос. за 4 год -   ? га                2) 6:3=2(га) – 1 кос. за 1 год ;

                                                  3) 2*4=8(га)

                                                   Відповідь: 8 га 1 кос. за 4 год.

- Про що говориться в задачі? ( про косарки );

- Скільки косарок було? (3);

- Відомо що скосили траву з площі… (42 га);

- Що запитується в задачі?

- Чи зможемо ми одразу дати відповідь на питання ?

- Що потрібно спочатку знайти ?

 

  • Задача 703  (Наступне віконце) :

  Привезли 2 підводи ? ц. ж. по 3ц 56 кг кожн.

Розсипали по ? кг у 8 м.

(Прочитати, що означає слово підвода )

ПІДВО́ДА- запряжений кіньми або волами віз, візок, що використовується для перевезення вантажу, рідше — людей

ПІДВОДА - визначення й синоніми підвода в українська словнику     Буковинець загинув, випавши із підводи, яка перевернулася | Новини

  • Що відомо в задачі?
  • А чи відомо скільки жита було всього на 2 підводах.
  • У скільки мішків розсипали? Яке головне питання ?
  • Як ви гадаєте, скільки дій в задачі ?
  • Що спочатку треба знайти ?
  1. 3ц 56кг * 2 = 712(кг)-було;
  2. 712 : 8 = 89кг.

Відповідь: 89 кг жита в 1 мішку.

  • Пояснення домашнього завдання

Розгляньте задачу № 705

      -Про що говориться в задачі?

      - Що означає число 24 168 ?

       - Що означає число 4 ?

        -Що потрібно дізнатися ?

        -Які головні слова в задачі ?

 

  • Доставили – 24 168т зерна

Вивантажили – за 4 дні по ? кг

Відправили до млина - ?, 1/3 частина

  • Ця задача буде вашим домашнім завданням та приклади №704, які ви виконаєте за варіантами ( І варіант – верхній рядок прикладів, ІІ варіант – нижній рядок)

 

Ось ми виконали з вами усі завдання і тепер можемо відкрити останнє двіконце. Як ви гадаєте, що там чекає на нас ?

( Скарб)

-Відкриваємо.

-Що це за скарб? ( ЗНАННЯ).

 

 

 

                                           Бібліоквест "Знайди скарби"

docx
Додано
7 лютого 2021
Переглядів
3059
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку