Конспект уроку математики для 1-го класу на тему: "Число 10. Склад чисел до 10. Складання і розв'язування прикладів на додавання. Робота з геометричним матеріалом". Розробка містить цікаві форми та методи навчання. Додатки до уроку. Під час уроку учні розглянуть всі варіанти складу числа 10; навчаться вправлятися у складанні та розв'язуванні прикладів, у розпізнаванні геометричних фігур; вдосконалювати обчислювальні навички.
Дем’янівська ЗОШ І-ІІ ступенів
Підготувала: Аверіна І.В.,
Вчитель початкових класів
Тема: Число 10. Склад чисел до 10. Складання і розв’язування прикладів на додавання. Робота з геометричним матеріалом.
Мета: розглянути всі варіанти складу числа 10; вправляти у складанні та розв’язуванні прикладів, у розпізнаванні геометричних фігур; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення,навички каліграфічного письма; виховувати старанність, інтерес до математики.
Обладнання: предметні картинки, цифрове віяло, пазли, лінійка.
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
Любі діти, до нас в клас,
Завітали гості щирі.
Привітайте ж в добрий час,
Гостей усмішкою й миром!
Всі почули ви дзвінок?
Він покликав на урок!
Зараз сядуть всі дівчатка,
А за ними і хлоп’ятка.
Сядьте діти рівненько,
Ручки покладіть гарненько,
Вище голову підніміть.
Свої плечі розверніть.
Девіз нашого уроку: Міркуємо – швидко!
Відповідаємо – точно!
Лічимо – правильно!
Пишемо гарно!
Правила класу такі:
1. Правило піднятої руки.
2. Доброзичливе ставлення одне до одного.
3. Не заважати іншим.
4. Не перебивати товариша.
5. Говорити коротко, не повторювати думок інших.
6. Працювати точно.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
4 + 3 = 7 10 – 1 = 9
6 – 3 = 3 10 – 4 = 6
2 + 2 = 4 5 + 5 = 10
Віршовані задачі.
У Софійки 3 копійки,
А у Вані 5.
Швидше руки підіймайте,
Хто вміє гроші рахувать? ( 3 + 5 = 8 )
Понеділок, вівторок, середа,
Четвер, п’ятниця, субота, неділя, -
Запитала тата Ліля.
Що ж їй тато відповів?
Це відомо всім,
Що у тижні днів є … ( сім)
Малий Андрійко з дідусем
По рибу ходили -
4 карасики,
6 окунців
Швидко наловили.
Хто з вас діти відповість:
«Скільки буде 4 + 6 ?» = 10
ІІІ. Ознайомлення з новим матеріалом.
Завітав дружок – сусід,
До дідуся на обід,
По п’ять вареників з’їли,
Хто з Вас вміє рахувати
Скільки буде 5 та 5? ( 10 )
Автор: Ось круглий Нуль, або нічого.
Послухай казочку про нього.
Сказав веселий, круглий Нуль
Сусідці – Одиниці:
Нуль: З тобою поруч я б хотів
Постояти, сестрице!
Автор: Вона оглянула його
Сердитим, гордим поглядом:
Одиниця: Ні! Ти – Нуль, число нікчемне,
Не стій зі мною, бо мені
Це зовсім неприємно!
Нуль: Я знаю сам, що в світі значу мало.
Та якби поруч стати нам, десяткою ти стала б.
Поглянь на себе: ти ж у нас мала і худорлява,
Та станеш більшою ти враз, коли я стану страва.
Автор: Немов старша сестричка,
Веде Нулик одиничка.
Разом дружньо крокували,
Відразу цифрою десять стали.
Записати рядок числа 10.
Зошит свій я відкриваю,
Навкоси його кладу.
Ручку я ось так тримаю
Сяду прямо, не зігнусь
Буду я писати вправно,
До роботи я берусь.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Йшли ведмедики малі
Нахилились до землі.
Потім стали, руки в боки,
І зробили три підскоки.
Потім розминали плечі.
Руки вгору,
Опустили,
І за парти тихо сіли.
ІV. Закріплення вивченого матеріалу.
4 + 6 = 10 7 + 2 = 9
5 + 5 = 10 10 – 5 = 5
8 + 2 = 10 9 + 1 = 10
Робота з геометричним матеріалом.
Виміряй лінійкою довжину кожного відрізка.
Рожевий – 2 см, чорний – 6см, синій – 4см, зелений – 4см, фіолетовий – 5 см.
7 5 10 5
9 10 10 10
V. Підсумок уроку.
РЕФЛЕКСІЯ.
Усі завдання розв’язали,
Багато перешкод ви подолали.
Дуже вдячна вам,
Добрим, дружнім – школярам!
Додаток 1.
Додаток 2.
Додаток 3.
Додаток 4.
Додаток 5.
Додаток 6.
1