Урок математики "ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ БЕЗ ПЕРЕХОДУ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ПЕРИМЕТР ТРИКУТНИКА"

Про матеріал
Тема. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ БЕЗ ПЕРЕХОДУ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ПЕРИМЕТР ТРИКУТНИКА Мета: повторити прийоми додавання і віднімання двоцифрових чисел без переходу че¬рез десяток; формувати обчислювальні навички; розвивати вміння обчислювати пе¬риметр трикутника, розв'язувати задачі; виховувати уважність. Обладнання. Таблиця усних обчислень; картки ; схеми задач. Тип уроку. Комбінований.
Перегляд файлу

Дата                                      Урок                            Математика                   3 кл.

Тема. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ БЕЗ ПЕРЕХОДУ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ПЕРИМЕТР ТРИКУТНИКА

Мета: повторити прийоми додавання і віднімання двоцифрових чисел без переходу че­рез десяток; формувати обчислювальні навички; розвивати вміння обчислювати пе­риметр трикутника, розв'язувати задачі; виховувати уважність.

Обладнання. Таблиця усних обчислень; картки ; схеми  задач.

Тип уроку. Комбінований.

Хід уроку

І.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1.Перевірка домашнього завдання

2.Математичний диктант

  •           Запишіть число, в якому 6 десятків і 5 одиниць; 2 десятки і 8 одиниць.
  •           Запишіть найбільше двоцифрове число.
  •           Запишіть «сусідів» числа 57.
  •           Запишіть число, попереднє до числа 70.
  •           Запишіть число, наступне до числа 39.
  •           Запишіть число 52 у вигляді суми розрядних доданків.
  •           Запишіть у вигляді прикладу: як утворити число 76 з попереднього числа?
  •           Запишіть у вигляді прикладу: як утворити число 80 з наступного за ним числа?
  •           Запишіть у вигляді прикладу: скільки дістанемо, якщо від числа 93 від­няти кількість його одиниць?

Відповіді: 65; 28; 99; 56; 58; 69; 40; 52 = 50 + 2; 75 + 1 - 76; 81 - 1 = 80; 93-3 = 90.

3.Усне обчислення прикладів (с. 4,завдання 14)

32   +   15= 47 36   -   25 = 11

А     А А    А

30 2  10 5 30 6  20 5

30 + 10 = 40 30 -2 0= 10

2+5=7  6-5=1

40+ 7 = 47 10 + 1 = 11

4. Робота за картками. (Індивідуальна робота)

Під час уроку за необхідності

5. Пальчикова гімнастика

ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

-Сьогодні на уроці ми повторимо прийоми додавання і віднімання дво­цифрових чисел без переходу через десяток, знаходитимемо периметр три­кутника.

ІV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1.Коментоване розв'язування прикладів (с. 5,завдання 15)

- Поясніть розв’язання кожного прикладу.

2.Самостійна робота (с. 5,завдання 16)

1варіант — 1-й рядок прикладів.

2варіант — 2-й рядок прикладів.

3.Фізкультхвилинка

Осінь, осінь. Лист жовтіє,

З неба часом дощик сіє. 

Червонясте, золотисте опадає з клена листя.

Діти ті листки збирають, у книжки їх закладають.

Наче човники, рікою їх пускають за водою.

З них плетуть вінки барвисті, червонясті, золотисті.

VІ. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1.Робота над задачею (с. 5, завдання 17)

І — 6 кг                         

II, III — по 5 кгз кожної       ?

- Розв’яжіть задачу, склавши вираз.

(6 + 2 х 5 = 16 (кг)) 

2. Робота з геометричним матеріалом (с. 5,завдання 18)

- Відгадайте загадку.

• У нього всього по три: три сторони і три кути,

Вершин у нього також три, як не крути, як не верти! (Трикутник)

- Виміряйте його сторони і знайдіть периметр цієї фігури.

- Що називається периметром?

- Як називається друга фігура?

- Чому вона має таку назву?

- Виміряйте сторони і знайдіть периметр цієї фігури.

- Як знайти периметр многокутника?

Додай довжини всіх сторін,

Що многокутник має.

Ця «огорожа без воріт»

«Периметр»,— кожен знає.

3. Завдання для допитливих

- На скільки периметр чотирикутника більший за периметр трикутника.

4. Робота над задачею (с. 5, завдання 19)

Хлопчик - 7 тарілок      

                                         15 тарілок. Хто більше?

Дівчинка — ?

 

1) 15 - 7 = 8 (т.) — дівчинка

2) 8 - 7=1 (т.)

Відповідь: дівчинка помила на 1 тарілку більше.

5. Завдання з логічним навантаженням (с. 5, завдання 20)

Відповіді: 31; 42; 53; 64; 75; 86; 97.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

- Прокоментуйте розв’язання прикладу 86 - 43.

VII, ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 5, завдання 21; 22.

 

 

docx
Додано
22 липня 2019
Переглядів
2401
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку