Формування обчислювальних навичок додавання і віднімання круглих чисел. Закріплення вміння розв'язувати прості й складні задачі
Виховування товариськіх, дружніх стосунків між дітьми, повагу хлопчиків до дівчаток, бажання трудитися на рідній землі.
Урок математики із застосуванням інтерактивних технологій навчання у класі-комплекті
1 клас
Тема уроку.
Лічба і порівняння чисел в межах 10
2 клас
Додавання і віднімання круглих десятків. Розв’язання простих і складних задач
Мета уроку.
Вчити порівняння чисел здійснювати на основі знання послідовності чисел у натуральному ряді і закріплювати обчислювальні навички.
Формувати обчислювальні навички додавання і віднімання круглих чисел. Закріплювати вміння розв’язувати прості й складні задачі.
Виховувати товариські, дружні стосунки між дітьми, повагу хлопчиків до дівчаток, бажання трудитися на рідній землі.
Хід уроку
І. Повідомлення теми та мети уроку.
- Сьогодні у нас незвичайний урок. Урок – подорож. Запрошую вас у космічний простір. На цьому космічному кораблі (показую намальований космічний корабель) ми відправимося у політ. Як він називається, дізнаєтеся, розв’язавши приклади.
ІІ. Усний рахунок. На дошці приклади, та відповіді до них.
Спільна робота
И Ж Й Р
9, 4, 6,
1 клас
2) 5+1=
4) 2+2=
6) 8+1=
Д У Н
22, 35, 10, 8.
2 клас
1) 20+2=
3) 30+5=
5) 20-10=
7) 15-7=
Наш корабель називається «Дружний». Так будьте дружні, згуртовані,
не тільки в польоті, а й завжди. Адже дружба робить справді чудеса.
ІІІ. ІІІ. Перевірка домашнього завдання
1 клас
Обчислювальні навички
(самостійно)
Завдання на перфокартах.
(диференційовано)
2+1= 4+1=
4+2= 6+2=
1+1= 7+1=
5+2= 8+1=
2 клас
Відкрийте зошити з домашнім завданням. (з учителем).
Приклади №477.
Відповіді: 29,40,33,3,40,5,40,59.
2+3= 5-3=
На партах: карти 1-9, лічильний
матеріал.
ІV. Закріплення вивченого матеріалу.
Першим, хто побував у космосі був Ю.О. Гагарін (портрет).
Щоб стати космонавтом, він дуже багато тренувався.
Пропоную і вам стрибки з парашутами.
З учителем
З учителем
1) Назвіть пропущені числа.
2) Покажіть число, що слідує за числом 3?
3) Покажіть число, що передує числу 6?
4) Назвіть число на 1 більше за 9.
5) Назвіть сусідів числа 4.
6) Покладіть на парту ту кількість предметів, що позначає це число 4.
Самостійно
Допоможіть «марсіанам" встановити послідовність чисел
1 2 3 4 5 6 8 7
Самостійна робота
За варіантами
30+7=37 3+60=63
49-9=40 88-8=80
70-1=69 29+1=30
96-1=95
13-4=9
70+10=80
З учителем
Перевірка знань
V. Контроль, корекція та закріплення знань учнів.
Наша Земля має форму кулі. Ось фотографія нашої планети з космосу.
Пропоную маршрут польоту. Кругові приклади.
СПІЛЬНО
1. Хто розв’яже приклади, той поведе ракету далі.
На плакаті зображення планети Земля,
80-20=
5+15=
4+1=
2+2=
навколо неї приклади:
10-8=
60-50=
20+6=
2. Полетить далі той, хто правильно зробить обчислення.
Самостійно
В зошитах порівняння чисел с. 30.
Обведіть червоним олівцем у кожній парі чисел більше число.
5 і 9 7 і 3
З учителем
Перевірка завдання
З учителем
В робочих зошитах та на дошці.
а) 40 збільшити на різницю чисел 60 і 30
40+(60-30)=70
б) Від числа 80 відняти суму чисел 50 і 10
80-(50+10)=20
Самостійно
Допоможіть Незнайкові. Він теж хоче політати, але неправильно розв’язує приклади.
(60-10)-10=60.
3. СПІЛЬНЕ ЗАВДАННЯ
У кожної людини своя доленосна зірка, що вказує шлях. Знайдіть свою. Але пам’ятайте, чим вище зірка, ти завдання складніше.
5+3=
3+2=
7+1=
1-й рівень
Прочитати приклад 2 способами і розв’язати його
20-10=
2-й рівень
Прочитати приклад 4 способами і розв’язати його
30+20=
3-й рівень
Прочитати вираз і знайти його значення
90-(20+40)=
4-й рівень
Скласти умову задачі за розв’язком.
15-8=
VІ. Геометричний матеріал.
Спільне завдання.
Подивіться на зоряне небо. Великі та малі зірки складають сузір’я. Спробуйте з’єднати послідовно зірки. Які геометричні фігури вони вам нагадали?
Муха
*
*
*
Волопас
*
*
*
*
*
*
Доведіть, що це трикутник?
(3 кути, 3 сторони, 3 вершини)
Завдання для першого класу.
VІІ. Робота над задачами (2 клас).
Летимо над Землею все нижче і нижче. Подивіться, яка наша Земля. Вона прекрасна працею людей. Ось познайомтеся із хлопчиком Васьком, який він працьовитий.
Задача 479.
Що означає кожне число в запису задачі?
Чи можна дати відповідь на питання задачі
30=10=40 (ог.)
Спробуйте перебудувати задачу, щоб вона була складена на 2 дії
Закінчився політ.
VІІІ. Підсумки уроку.
ІХ. Домашнє завдання
Задача № 487