Дата Урок Математика 3 кл.
Тема. Коротке пояснення письмового віднімання двоцифрових чисел. Творча робота над задачею (№№ 624-631).
Мета. Познайомити учнів з коротким поясненням письмового віднімання двоцифрових чисел; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, математичне мовлення; виховувати охайність при роботі в зошиті, взаємодопомогу, почуття колективізму.
Обладнання. Таблиця усних обчислень; картки ; схеми задач.
Тип уроку. Комбінований.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
Психологічне налаштування(гра «Комплімент»)
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.Перевірка домашнього завдання.
2.Завдання для опитування.
3.Картки для опитування.(Математика з другом)
ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
ІV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Ознайомлення з коротким відніманням (с. 97, завдання 624)
2. Гра «Знайдіть "зайву" кульку» (с. 97,завдання 625)
— Чому виникла помилка?
3. Зорова гімнастика.
4. Робота з підручником(Фронтальна робота)
5.Фізкультхвилинка.
VІ.РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Самостійна робота (с 97, завдання 628) Розв'язання
81-(9-4) = 45 (kv)
Відповідь: 45 кг винограду залишилось.
2. Творча робота над задачею
— Складіть обернену задачу, щоб знайти число 81. (До обіду продали 4 ящики, по 9 кг кожний. Після чого залишилося 45 кг винограду. Скільки кілограмів винограду привезли у кіоск?)
3. Робота з геометричним матеріалом (. 98,завдання 629)
Розв'язання
1) 48 + 49=97 (м) — сума двох менших сторін
2) 97 -54 = 43 (м)
Відповідь: на 43 м довжина найбільшої сторони ділянки менша від суми довжин двох інших сторін.
VІІ. ПІДСУМОК УРОКУ
— З чого ми починаємо письмове віднімання?
— Знайдіть письмово різниці чисел 81 і 27; 68 і 39; 90 і 34; 45 і 18.
VІІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С.98, №№ 630, 631