Цікавий урок-подорож з математики в 4 класі з використанням компетентісного і діяльнісного підходів.На уроці учні ознайомлюються з обчисленням площі фігур за допомогою палетки; формують інформаційну, комунікативну, соціальну, здоров'язбережувальну компетентності, знайомляться з поняттям «палетка», розвивають вміння розв'язувати задачі,пов'язані з площею прямокутника; математичне мислення, пам'ять увагу;
МАТЕМАТИКА, 4 КЛАС
Тема. Обчислення площі фігури за допомогою палетки. Задачі, пов’язані з площею прямокутника.
Мета:
а) навчальна: ознайомити з обчисленням площі фігур за допомогою палетки;
б) компетентісна: формувати інформаційну, комунікативну, соціальну, здоров’язбережувальну компетентності, уміння вчитись;
в) діяльнісна: сформувати поняття «палетка», розвивати вміння розв’язувати задачі,пов’язані з площею прямокутника; математичне мислення, пам'ять увагу;
г) виховна: виховувати здатність помічати і цінувати неповторність природи на Землі;
д) знання: знати алгоритм визначення площі фігур за допомогою палетки;
е) уміння: вміти користуватися палеткою для обчислення площі невеликих фігур.
Розумові операції: аналіз, порівняння, синтез, узагальнення.
Тип уроку: «відкриття» нових знань.
Демонстраційний матеріал: глобус, карта України, таблиця, малюнок «Зміна настрою», розв’язки завдань.
Роздатковий матеріал: «крижинки», палетки, листочки з дерев, картки для роботи в групах.
Технічне забезпечення: комп’ютер.
ХІД УРОКУ
Вчитель:
Всі почули ви дзвінок
Він покликав на урок.
Кожен з вас приготувався,
На перерві постарався.
Зараз сядуть лиш дівчатка,
а за ними і хлоп’ятка.
Ми урок розпочинаєм,
Математику вивчаєм.
Наприкінці уроку ми перевіримо, як змінився ваш настрій.
(Лічимо, міркуємо, розв’язуємо порівнюємо, відповідаємо…)
Тож вирушаємо у подорож по планеті Земля.
Запишіть число та класна робота.
II. Актуалізація знань і фіксація утруднень
1. Усний рахунок.
- Подорожувати будемо на літаку. Закрийте очі і уявіть що ми злітаємо.
Задумайте число в межах 10,
Помножте його на 2,
Поділіть на задумане,
Додайте 8,
Додайте 38,
Поділіть на 8, помножте на 100
Поділіть на 10,
Відніміть 5,
Результат запишіть у зошит
(в усіх дітей вийшла відповідь 55)
Розкажіть що ви знаєте про це число.
3.
Скласти і розв’язати задачі за даними таблиці:
a |
b |
S |
17см |
5см |
? |
? |
10см |
120см2 |
13см |
? |
65см2 |
5. Яку одиницю вимірювання зручно взяти для обчислення площі
Сторінки зошита?
Поверхні стола?
Шкільного коридора?
Поля?
Чорного моря?
Острова Гренландія?
Зараз ми саме пролітаємо над цим островом. Що ви про нього знаєте?
Учні виконують фізкультхвилинку:
Ми мандруєм, ми мандруєм,
Україною крокуєм.
Ось побачили Карпати:
Як вершину нам дістати?
Заглядаєм в озерця –
не торкнутись нам і дна!
Так ми довго, довго, йшли
І аж до Дніпра прийшли.
Найдовша річка України має довжину 2201км. Запишіть на дошці це число.
V. Первинне закріплення у зовнішньому мовленні
— А зараз поясніть як визначити площу круга і п’ятикутника зображеному в завданні № 626.
Учні проговорюють вголос:
Круг
П’ятикутник
VI. Самостійна робота із самоперевіркою за зразком.
На дошці вчитель вивішує відповіді. Учні перевіряють.
Береза – 32см2
Верба - 21 см2
Клен - 37 см2
Дуб - 36 см2
VII. Залучення до системи знань і повторення
Р прямокутника = (5+3)х2=16дм
S прямокутника = 5х3=15дм2
Р квадрата = 4х4=16дм
S квадрата = 4х4=15дм2
Сума сторін квадрата 40 см2, визначте площу квадрата.
Звітування груп.
40:40=10 см – сторона
S = 10х10=100см2
VIIІ. Рефлексія діяльності (підсумок уроку)
Чи запам’ятали ви , що вони означають? Що нового дізналися під час нашої подорожі?
Продовжіть речення:
Я навчився…
Виявляється, що…
Домашнє завдання: № 632 .Знайти площу квадрата, якщо відомий периметр.
№ 633. Розв’язати приклади