вправляти учнів у читанні, запису шестицифрових чисел; розглянути
поняття класу, лічильних одиниць кожного класу;
розвивати увагу, логічне мислення;
виховувати почуття гордості за Україну та її народ
Тема: Читання й записування шестицифрових чисел: поняття класу
Мета: вправляти учнів у читанні, запису шестицифрових чисел; розглянути
поняття класу, лічильних одиниць кожного класу;
розвивати увагу, логічне мислення;
виховувати почуття гордості за Україну та її народ
Методично-дидактичне забезпечення: підручник (Богданович М.В. Математика: Підручник 4 клас: К. «Освіта», 2006 – 33с), таблиця розрядів і класів, схема до задачі, запис на дошці, таблиця гри «Морський бій», картки з числами і буквами
Тип уроку: урок засвоєння знань
Хід уроку
І.Організація класу
1. – Сьогодні на уроці математики присутні гості, привітайтесь з ними усмішкою і миром. Гадаю, що ми будемо гарними господарями і продемонструємо, що ми знаємо і вміємо.
2. Перевірка готовності до уроку
ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку
Метод «Мозковий штурм» «Гронування»
Математика
(лічимо, міркуємо, розв’язуємо, відповідаємо, розв’ язуємо вирази, граємось)
Вчитель: Згадаємо наш девіз і за роботу
«Тренуємо свій розум,
Нове відкриваємо.
Свою рідну Україну
Трудом прославляємо»
ІII.Контроль, корекція і закріплення знань
1. Каліграфічна хвилинка
- Пропоную повторити правопис цифр 2 і 4
(Учитель нагадує алгоритм написання 2 та 4)
(2,4,6 – це парні числа, кожне наступне на 2 більше попереднього)
( 24 серпня – День незалежності України)
2. Математична розминка
- Діти, виконаємо математичну розминку
А) Вправа на розвиток уваги. Зоровий диктант
Б) Гра «Морський бій»
- Я знаю, що всі діти люблять гратися. Ми проведемо зараз гру, але математичну «Морський бій» ( Кожен учень пише відповідь на листочку )
|
А |
В |
С |
D |
E |
1 |
50 |
16 |
8 |
4 |
43 |
2 |
42 |
3 |
100 |
81 |
2 |
3 |
20 |
24 |
72 |
12 |
36 |
4 |
9 |
18 |
27 |
10 |
32 |
5 |
63 |
92 |
5 |
48 |
76 |
1А – збільшити у 5 разів
5E – збільшити у 100 разів
2D – збільшити у 1000 разів
2С – зменшити удвічі
3В – знайти 1/3 частини
250,7600,81000,50,8.
В) - Розмістіть числа у порядку зростання . Діти називають числа, а я букви.
902 6840 13500 30281 43800 990105 999050
У К Р А Ї Н А
3. Математичний диктант
- Запишіть цифрами числа:
340, 390 907, 16 060, 203 330, 400 080
IV.Фізкультхвилинка
Гра « Джерельце»
V. Вивчення нового матеріалу. Засвоєння знань і вмінь
1. Пояснення вчителя
- Увага! Новий матеріал.
В усній нумерації розряди багатоцифрових чисел групують у класи. У кожному класі – три розряди. Кожен розряд має назву: одиниці, десятки, сотні. Розгляньте нумераційну таблицю. Прочитайте назви розрядів і класів.
Щоб прочитати 4-,5-, 6-цифрове число, спочатку називають в ньому одиниці класу тисяч, а потім – одиниці класу одиниць.
2. Первинне закріплення та усвідомлення матеріалу
№276
№277 - усно
№278 – на дошці
345287, 209145;543106; 321765.
VI. Розвиток математичних умінь учнів
1. Письмове ділення і множення на двоцифрове число. Коментоване розв’язування прикладів за №225
- А тепер пропоную вам стати вчителями і прокоментувати розв’язання виразів на дошці.
228*3= 48*23= 782:23= 161:23=
(запис в стовпчик)
2. Бліц-турнір ( у групах)
- Переходимо до наступного завдання: Скласти вирази до задач. У задачах ітиметься про книги – скарбниці знань. Саме вони розповідають про історію нашої держави. Адже той, хто не знає своєї історії немає щасливого майбутнього. Починаємо бліц-турнір.
* На одній полиці знаходиться а книг, а на другій – в книг. Скільки книг знаходиться на двох полицях?
* На скільки книг більше на І полиці, ніж на ІІ?
* На одній полиці знаходиться С книг, а на другій – на m книг менше. Скільки книг знаходиться на двох полицях?
- Ми гарно попрацювали, тепер приєднаємо ще один пазл.
VII.Підсумок уроку
VIII.Домашнє завдання
№281,282