Тема уроку. Перевіряємо свої досягнення. Узагальнення та систематизація знань учнів.
Мета: перевірити знання учнів з розділу «Додавання і віднімання в межах 10. Задача».
Дидактична задача: актуалізувати вміння вимірювати та будувати відрізки; закріплювати сутність процесу вимірювання маси та місткості; вчити виконувати арифметичні дії з іменованими числами, порівнювати іменовані числа, подані в одиницях довжини, маси, місткості; порівнювати вирази з іменованими числами; закріплювати вміння розв’язувати задачі за коротким записом.
Розвивальна задача: розвивати в учнів логічне мислення шляхом виконання завдань з логічним навантаженням.
Хід уроку
І. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів
Сьогодні ми з вами перевіримо ваші знання та вміння. Закріпимо вміння вимірювати, будувати відрізки, читати іменовані числа, виконувати дії з ними, розв’язувати задачі за коротким записом і схемою.
ІІ. Узагальнення і систематизація знань, умінь і навичок учнів.
1.Геометрична хвилинка.
2. Усне опитування.
Назвіть «сусідів» числа: 8,5,6,9,2.
Як одержати наступне число? попереднє число?
Сформулюйте переставний закон додавання.
Назвіть компоненти при дії додавання; віднімання.
Як знайти невідомий доданок? Як знайти невідоме зменшуване?
Завдання № 1 (підручник) Знайти помпон , який «відірвався»
8+1 5+4 6+3
4+5 7+2 1+8
3. Робота з іменованими числами.
1. Прочитайте числа: 5 кг, 7 л, 8 см, 4 кг, 9 л, 2 см.
2. Виконайте дії:
5кг + 3кг
6л – 2л
9см – 4см
3. Порівняйте числа
5см 9см
9кг 3 кг
2см 2л
8л 4л
4.Робота з відрізками
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
4.Робота із задачею.
Завдання № 2 ( зошит). Робота проводиться за пам’яткою.
Короткий запис
І п. – 7 м.
}10 м.
ІІ п. - ? м.
5.Самостійна робота.
1).Завдання № 4 (зошит)
6+2 7+1 5+2 10-2
8-1 3+3 3-0 8-2
5+0 9-9 7+2 9-2
Перевірка виконаного завдання.
2). Порівняння виразів.
5+3 10-2 6+2 4+4
10-6 2+4 7-5 10-3
Двоє учнів виконують завдання біля дошки.
Перевірка завдання.
6.Розвиток логічного мислення учнів.
Веселі задачі (усно).
1.Вісім птиць зліпив Сашко
І одну – мала Оленка.
Діти, ви б не полічили,
Скільки діти птиць зліпили? ( 8+1)
2.Сидів хлопчик біля річки,
Він піймав аж три плотвички.
Кошенятко одну вкрало.
Скільки рибок в хлопця стало? (3-1)
3.Пташка мала пташенят,
П’ять сіресеньких малят.
Раптом трапилась біда:
Випало одне з гнізда.
Скільки пташенят тоді
Залишилось у гнізді? (5-1)
V. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів
1. Гра «Домалюй» - учні домальовують геометричні фігури, щоб вийшов предмет.
2. Бесіда.
- Що сподобалося на уроці? Що вдавалося легко? Чи були труднощі? Над чим треба ще попрацювати?