Відділ освіти, молоді та спорту
Великобагачанської районної державної адміністрації
Методичний кабінет
Радивонівської ЗОШ І – ІІІ ступенів
Урок з математики
6 клас
Підготувала і провела
учитель математики
Радивонівської ЗОШ І-ІІІ ступенів
Іванова Світлана Григорівна
с. Радивонівка
Математика 6 клас
Урок № 36 Дата проведення 11.02.2016
Тема: Додавання раціональних чисел з різними знаками.
Мета: систематизувати знання учнів з теми „Додавання і віднімання раціональних чисел”, перевірити вміння учнів виконувати різні дії з раціональними числами; розвивати вміння аналізувати та робити відповідні висновки, математичного і загального кругозору, мовлення, уваги і пам'яті, математичної грамотності; формування позитивної мотивації та інтересу до математики, потреби в отриманні нових знань, уміння спілкуватися, виховувати загальну культуру.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: проектор, презентація «Додавання чисел з різними знаками», комп’ютер, підручник.
Методи та прийоми: математична розминка, відповіді на запитання, математичний калейдоскоп, «Мозковий штурм», «Східці», «Історичний екскурс», робота з підручником, «Хто швидше».
Хід уроку
I. Організаційний момент.
Ми продовжуємо додавати та віднімати додатні та від’ємні числа. Сьогодні нам з вами належить закріпити правила додавання та віднімання раціональних чисел.
II. Актуалізація опорних знань.
Повторення проводиться у вигляді математичної розминки, відповіді на запитання, математичного калейдоскопа. Для цього використовується презентація «Додавання чисел з різними знаками».
ІІІ. Застосування знань і вмінь
1). Мозковий штурм.
2). Робота з підручником. Сторінка 189, № 1035.
3). Розв’язування цікавої задачі «Східці».
4). Історичний екскурс.
Щоб прочитати історичну довідку, необхідно уважно розв’язати вправи:
метод «Хто швидше»: кожний учень у зошиті розв’язує завдання та, обравши відповідну букву, записує слово, яке отримав. Хто перший виконав це завдання, записує слово на дошці.
Оберіть правильну відповідь і дізнаєтесь ім’я індійського математика, який сказав слова: «…додатні числа – це «майно», а від'ємні числа – «борг»…».
Історична довідка. Відомо, що додатні і від'ємні числа були відомі ще давнім індусам. На відміну від нас, вони вважали додатні числа «майном», а від'ємні числа «боргом».
Брахмагупта – індійський математик, який жив у VII столітті і одним з перших він почав використовувати додатні та від’ємні числа.
V. Підсумки уроку
VІ. Домашнє завдання