Тема: Додавання і віднімання іменованих чисел, виражених у мірах часу
Мета: Закріплювати вміння учнів додавати і віднімати іменовані числа, виражені в мірах часу. Удосконалювати обчислювальні навички, вміння працювати в парах. Розвивати усне зв’язне математичне мовлення, логічне мислення, увагу. Формувати вміння розподіляти та раціонально використовувати свій час, перевіряти результати праці своєї і товариша.
Виховувати інтерес до математики.
Тип. Застосування знань, умінь і навичок (прикладний урок)
Обладнання. Зоровий план уроку, картки для парно-групової роботи, дошка, сигнальні картки, мультимедійна дошка
Хід уроку
I Організаційний момент
Зоровий план уроку ( у вигляді годинника)
--Чи погоджуєтеся ви з планом уроку?
- А чим незвичний наш план уроку? Чому він має саме такий вигляд?
II Актуалізація опорних знань
Використання Padlet дошки.
- Які очікування від уроку?
1. Усний рахунок
1) Вправа « Kahoot»
Чи завжди вірні твердження:
1 твердження: Рік триває 365 днів.
2 твердження: У 2 тижнях 14 днів;
3 твердження: 2 доби мають 50 годин;
4 твердження: Ми живемо у 20 столітті.
2) - Щоб перевірити, чи вмієте ви швидко і правильно перетворювати міри часу, попрацюємо в парах змінного складу. (3 хв)
-- З ким було приємно працювати?
-- В кого виникли труднощі? Що б ви їм порадили?
--А хто виступив у ролі вчителя і навчив свого товариша?
2. Математичний диктант (по варіантах)
І - В. ІІ -В.
1) Скільки тривають 2 століття? 1) Знайти 2/5.
(200 років) (80 років)
2) Знайти половину доби. 2) Збільшити в 3 рази.
(12 год) (36год)
3) 1 км збільшити в 10 раз, 3) Збільшити на 788 км
а потім в 100 раз (1788 км)
(1000 км) 4) Зменшити на половину
4) Записати в хвилинах 1год 40хв. (50хв)
(100хв) 5) Записати в секундах.
5) На скільки 50хв менше 1год?
(10хв) (600с)
Взаємоперевірка
І в. 200р., 12год, 1000км, 100хв, 10хв.
ІІ в. 80р., 36год, 1788км, 50хв, 600с.
- В ІІ в. знайти зайве число? Чому?
- Саме такий шлях робить Земля навколо Сонця за 1 хв.
Метод «Прес»
- То як ви думаєте, 1 хв - це багато чи мало? Потрібно берегти час, розумно його витрачати, вміти вірно розподіляти. Для того, щоб вміти це робити, ви повинні вміти правильно виконувати дії над іменованими числами, вираженими в мірах часу.
III. Повідомлення теми і завдань уроку
Тема: Додавання і віднімання іменованих чисел, виражених в мірах часу.
Девіз нашої подальшої роботи:
Душу і серце в роботу вкладем,
Кожну хвилину в труді збережем!
12год50хв 6діб10год
2год20хв 1добу20год
_________ _________
3год50хв 6хв15с
4год25хв 4хв20с
_________ __________
3. Вибір варіантів (2хв).
3год45хв 8год20хв 3доби20год
5год25хв 3год50хв 2доби10год
_________ ___________ __________
4. Поетапна робота. За кожний етап будете отримувати певну кількість балів.
На окремій дошці – додаткові завдання.
I етап
1 в. (3 б.) 2 в.(2 б.) 3в.
(самостійно) (з допомогою) (разом з учителем)
4год35хв 5діб20год 5хв10с 6хв40с 7год20хв 6хв05с
2год40хв 3доби23год 2хв40с 2хв27с 2год40хв 2хв25с
________ _________ _______ _______ ________ _______
Перевірка
Фізкультхвилинка.
II етап
1 в.(3 б.) 2 в.(3 б.) 3 в.
Вставити пропущені (самостійно) (з допомогою)
числа
1доба12год 8хв10с 25хв40с 5год25хв 15хв25с 4год20хв
*доби16год *хв**с 5хв40с 3год45с 10хв45с 1год50хв
__________ ______ _______ ________ _______ _______
Перевірка
ІІІ етап (3 б)
1 в. 2 в. 3 в.
Складіть 2 Вставте пропущені (самостійно)
приклади числа
своїх подібних
2год15хв 3доби22год №1014(1 рядок)
*год55хв *добу*5год
________ __________
4год**хв 1 доба2*год
Перевірка
ІV етап (3 б)
Спільне тестове завдання (по варіантах)
Перевірка
- Підрахуй кількість балів.
- Отже, я сподіваюсь, що більшість учнів навчились додавати іменовані числа, виражені в
мірах часу.
- А щоб не засмучувались ті діти, що отримали невелику кількість балів, пропоную Вам таку задачу.
Задача-жарт
Клоун скаржився дітям:
“За останній місяць я потовстішав. Важив всього 57 год, а поправився на 3 грн. Уявляєте, скільки я тепер важу! Діти сміються. Чому?”
- Я думаю, що після сьогоднішнього уроку ви не будете плутати мір часу з іншими величинами і використовувати їх тільки для того, щоб визначати час. А по чому ви визначаєте час?
IV. Геометричний матеріал
V. Підсумок уроку
- Наш урок підходить до кінця. Час його майже вичерпався.
- Що ми вчилися робити?
- Що найбільше сподобалось?
- Що було найважче?
- Де зможете використати в житті вміння здобуті на уроці?
- Про що хотіли б дізнатися на наступних уроках?
- Давайте звернемось до плану уроку, чи виконали всі завдання?
- Чи вдалось нам з вами правильно розподілити свій час? Чи змогли ми зберегти кожну хвилинку? Чому ви так вважаєте? Доведіть.
Вправа « Plickers»
Тестування
VІ. Домашнє завдання