Урок з математики на тему: "Вправи на додавання і віднімання мішаних чисел. Вправи з дробами.
Математика
Тема: Вправи на додавання і віднімання мішаних чисел.
Мета: закріпити і систематизувати знання і вміння додавати і
віднімати мішані числа; тренувати обчислювальні навички
з натуральними числами і дробами з однаковими знаменниками;
розв’язувати прості і складені рівняння; розв’язувати задачі,
розвивати здатність до виправлення допущених помилок на основі
рефлексії власної діяльності; виховувати любов до математики.
Обладнання: мультимедійна дошка,
Хід уроку
23 : 4 5 : 6 11 : 9
23 : 5 29 : 7 31 : 8
На овочевій базі було 3600 кг капусти. Їдальні закупили 15% цієї капусти, 2 ⁄5всієї капусти відвезли до магазину. Скільки капусти залишилось на базі?
А зараз ми з вами розв’яжемо рівняння.
- Давайте повторимо, як знайти невідомий компонент дії?
- Як знайти невідомий доданок? (Треба від суми відняти відомий доданок)
- Як знайти невідомий дільник?(треба ділене поділити на частку)
- Як знайти невідоме ділене? (дільник помножити на частку)
Як знайти невідомий множник? (добуток поділити на відомий множник)
80 + (х – 43) • 70 = 570
(х – 43) • 70 = 570 – 80
(х – 43) • 70 =490
(х – 43)=490 : 70
х – 4 = 7
х =7 + 4
х = 11
Відкрити слово на дошці.
А зараз ми з вами будемо складати буквені вирази до задач.
Відкрити слово на дошці.
5. Самостійна робота з самоперевіркою за еталоном.
А зараз ми з вами перевіримо, як ви можете самостійно виконувати дії з мішаними числами.
Хто вже може сказати вислів Шерлока Холмса?
Найдосконаліший мозок іржавіє без дії.
Картка твердження |
||
1. |
У мене все сьогодні вийшло, я не припустився помилок |
|
2. |
Я припустився помилок у діях з дробами |
|
3. |
Я припустився помилок у розв’язанні задач |
|
4. |
Я припустився помилок у розв’язанні рівняння |
|
5. |
Мені необхідно повторити: правило додавання і віднімання мішаних чисел алгоритм розвя’зування рівнянь правило на знаходження цілого і частин.
|
|