«09. 10» 2025 року
Урок №24. Дослідження дробів, що дорівнюють 1. Розв’язування задач з дробами. Складання рівнянь за схемами
Мета: формувати обчислювальні навички, закріплювати вміння досліджувати дроби, що дорівнюють 1; розв’язувати задачі з дробами; розвивати мислення, пам’ять; виховувати моральні якості, свідоме і творче ставлення до навчання.
Очікувані результати: розуміє спосіб одержання дробу; розуміє поняття «чисельник дробу» і «знаменник дробу»; читає і записує дроби; розрізняє дроби, які дорівнюють 1; порівнює дроби з однаковими знаменниками; застосовує правила знаходження дробу від числа та числа за величиною його дробу при розв’язуванні практично - зорієнтованих задач.
-
Обладнання: . мультимедійний комплект, підручник Г.П.Лишенко «Математика», «Генеза», 2021 рік) , оцінювальні картки, картки для самоконтролю.
Хід уроку
Слайд 1-2. Створення позитивного психологічного клімату класу.
Продзвенів уже дзвінок,
Розпочався наш урок.
Тож давайте працювати,
Міцні знання здобувати.
Щоб усім було цікаво,
Всі працюйте дружно, жваво,
Не шуміть і не дрімайте,
Руку піднімать встигайте,
З відповіддю не баріться,
Добре й старанно учіться,
Щоб сказала я в кінці:
«В мене всі ви – молодці!
. 2. Контроль, корекція і закріплення знань
2.1. Перевірка домашнього завдання
2.2 Каліграфічна хвилинка
3.Актуалізація опорних знань
3.1.«Мозковий штурм»..
Фронтальне опитування.
-Які числа називають дробовими?( числа виду ......)
- Що таке знаменник в дробі?( це число під рискою дробу, що показує на скільки рівних частин поділено ціле)
-А що таке чисельник в дробі? ( це число над рискою дробу, яке показує скільки взято рівних частин цілого)
3.2. Усний рахунок
4. Вивчення нового матеріалу
4.1.Накреслити круг радіусом 2 см.
4.2.Висновок.
. Рухлива вправа.
4.3. Робота з підручникомС. 49 № 281. За малюнком порівняти дроби.
-Що нового дізналися на уроці?
-Яке завдання було найцікавішим?
-Чому дорівнює число, у якому чисельник і знаменник рівні?
. Домашні тренувальні вправи.
С.49 №277, 278
.