Урок "Медіавіконце:вистава"

Про матеріал
Урок читання складений за новими стандартами НУШ. Мета уроку: вчити учнів вмінню створювати простий медіа продукт(афішу); поглиблювати уявлення про театр, виставу. На уроці збагачується лексичний запас слів, виховується інтерес до театру, до книги; розвивається критичне мислення. Урок спонукає дітей робити добро, приносити радість іншим.
Перегляд файлу

 

Урок читання

2 клас

Медіавіконце: вистава. Василь Сухомлинський «Покинуте кошеня». Вистава «Хто зігріє кошеня?»

Підготувала вчитель початкових класів ЗОШ І-ІІІ ст. №4 м.Подільська

Ступницька Л.Є.

 

 

 

 

 

Мета: поглиблювати уявлення учнів про театр, виставу, афішу; формувати вміння створювати прості медіа продукти (афіша), брати участь у розподілі ролей, підготовці та розігруванні вистави; вдосконалювати вміння читати за особами, передавати інтонаціє., мімікою, жестами почуття дійових осіб; розвивати навички говоріння і слухання, драматизації, вміння висловлювати свої думки, культурне мовлення; розвивати творче мислення, смислову й образну пам’ять, зв’язне діалогічне й монологічне мовлення; збагачувати лексичний запас; виховувати інтерес до театру, любов до книг, спонукати робити добро, приносити радість іншим.

Обладнання:  мультимедійний комплект,афіші,аркуш паперу ,фломастери,маркери, стікери, клей, речі для костюмів,маска кошеняти.

Тип уроку: урок набуття нових знань,практичних умінь і навичок.

Освітні галузі: мовно-літературна,соціальна і здоров’ язбережувальна, мистецька.

Хід уроку

І. Вступна частина.

1.Слайд 2.Створення позитивного психологічного клімату класу.

2. Вправа «Тепло долоньок».

3. Слайд 3. Дихальні вправи.

ІІ. Основна частина. МНД

  1. Вправа «Асоціації»( за допомогою стікерів).
  • Що таке театр? Хто з вас бував у театрі? З чим асоціюєте слово театр?

 

 

Театр

(актори, глядачі,сцена,афіша,казка,вистава,костюмер,

режисер,костюм,зала)

2.Повідомлення теми і мети уроку.

- Сьогодні ми створимо власний театр, підготуємо й розіграємо виставу.

3. Робота за підручником.(Савченко О. Українська мова і читання. С.82-83)

- Розгляньте малюнок . Він нам підкаже, як підготувати виставу.

- Прочитайте, яким є план підготовки вистави.

- Як ви вважаєте, з чого слід розпочинати підготовку?Що буде першим кроком?

- Чому саме з вибору тексту треба починати?

- Дійсно,далі слід розподілити ролі. Під час підготовки вистави далі кожен буде займатися своєю справою. Хто готує костюми? ( Костюмери.) Хто проводить репетиції? (Актори,режисер).

- Під час вибору тексту слід урахувати, для кого ми будемо ставити виставу, бо від цього залежить час, коли вона відбудеться. А як ми повідомимо про виставу? (Створимо оголошення- афішу). Хто готує афішу? (Художники). Отже нам потрібні будуть і художники.

- Ознайомимося з твором, який нам пропонують до постановки.

4. Робота над оповіданням В. О. Сухомлинського «Покинуте кошеня». Результат пошуку зображень за запитом "Василь Сухомлинський"

1) Робота  із заголовком тексту.

- Прочитайте заголовок. Що означає покинуте?

- Про що ви очікуєте прочитати?

2) Виразне читання оповідання учнями.

3) Обери число та дай відповідь на питання або виконай завдання.

- Чому кошеня опинилось на вулиці?

- Скільки людей оминуло кошеня?

- Як ви ставитесь до їх дій?

- Хто допоміг котику?

- Як би ти вчинив подібній ситуації?

Фізкультхвилинка.

5. Ознайомлення з текстом вистави «Хто зігріє кошеня?».

1)Робота із заголовком.

- Прочитайте заголовок п’ єси, що створили за сюжетом оповідання. Як гадаєте, чому змінили назву твору? Висловте свої передбачення.

2) Виразне читання п’єси вчителем.

3) Читання дітьми за особами.

6. Підготовка до вистави.

1) Читання « Театрального словничка» з використанням LEGO.

Слова: актор,афіша, глядач, жести,міміка,п’ єса, репетиція,сцена.

7. Робота в групах.

І група – актори( розподіляють ролі, вчать слова).

ІІ група – художники (виготовляють афішу).

ІІІ група- костюмери (готують костюми для вистави).

8. Перегляд і обговорення вистави.

- Демонстрація афіші.

- Демонстрація костюмів.

Перегляд вистави (Діти грають свої ролі)

- Хто вам більш сподобався?

- А хто був дуже сумний?

- Як поводили себе діти ?

-А як поводили себе дорослі?

9. Вправа «Шкала ставлень»

- Чи кожна людина повинна мати собі тваринку ? (Обгрунтування думок).

ТАК       НІ     НЕ ЗНАЮ

ІІІ. Заключна частина. Підсумок.

Вправа « Мікрофон».

  • Сьогодні на уроці я зрозумів…
  • Мені було  цікаво…
  • Подивившись виставу «Хто зігріє кошеня?», я зрозумів…..

Рефлексія.

 

 Створіть пірамідку вашого настрою.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Мырза Катюша
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
31 березня 2020
Переглядів
5067
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку