Урок "Множення і ділення на 10"

Про матеріал
План-конспект уроку з математики у 3 класі із використанням SMART-технологій
Перегляд файлу

Математику люби, з нею завжди ти дружи

 

                    Урок математики у 3 класі

20200122_083347.jpgТема: Множення і ділення на 10. Задачі на знаходження четвертого пропорційного

 

Мета: Формувати навички множення та ділення на 10. Розвивати обчислювальні навички при розв`язуванні виразів та задач. Виховувати комунікативність, відповідальність, здатність до навчання.

 

Обладнання: цеглинки, роздатковий матеріал, картки для роботи в групах, планшети, СМАРТ-дошка, підручник Ф.М. Рівкінд, Л.В. Оляницька 3 клас

https://drive.google.com/file/d/1kS8Im0CDy-fQr6gARZZaSzOsp_h8EhJe/view?usp=sharing - презентація

 

Тип уроку: комбінований

 

                        Хід уроку

І. Організаційний момент (1-3-хв)

Перегляд уривку з мультфільму "В країні невивчених уроків" (мотивація до перевірки домашнього завдання)

https://drive.google.com/file/d/1TYpYwf66jdIclWiiS33m8fxKSls9fezB/view

Слайд 2

-Що ви можете сказати про головного героя?

- Чому він неправильно розв`язав задачу?

 

Правило уроку: Вчись, твори, посміхайся! (Слайд 3)

 

ІІ. Актуалізація знань, умінь та навичок (8-10 хв)

1. Перевірка домашнього завдання 570

- Прочитати рівняння, де при розв`язуванні ви використовували правило ділення числа саме на себе

-Яке правило ви використовували при розв`язуванні третього рівняння? (множення числа на 1)

- І що ви отримали?

 

2. Мотивація до навчальної діяльності

 Математичний диктант ( використання цеглинок) (Слайд 4-10)

1)Перший множник 25, другий множник 1. Знайдіть добуток

2)Ділене 0, дільник 53. Знайдіть частку

3)Перший множник 1, добуток 19. Чому дорівнює другий множник?

4)У скільки разів число 40 більше від 1?

5) Знайдіть добуток чисел 47 і 0

6) Знайдіть частку чисел 800 і 10

-Діти, яке завдання вам було виконати найважче? (останнє)

-Чому? (бо не знаємо правила ділення числа на 10)

 

ІІІ. Повідомлення теми та завдань уроку (1-2 хв)

Діти формулюють тему уроку, учитель уточнює. Запис у зошити(слайд 11)

 

IMG-7cc8e7a9c296ba27bde40b0dd4996302-V.jpgIV.Робота над темою уроку (20 хв)

 1. Читання правила у підручнику (ст.92)

 2. Усний рахунок (на СМАРТ-дошці)(Слайд 12)

 3. Практичне застосування теми. Усне розв`язування задач (відповіді на планшетах)

а) Чебурашка мріє стати хоча б трохи вищим. Тому двічі на день по 10 разів підтягується на турнику. Скільки разів за день Чебурашка підтягується?

б) Змій Горинич миє кожну голову по 10 хв. Скільки хвилин він витрачає на миття трьох голів?

в) За 1 хв Мальвіна встигає зробити 5 вправ для правильної постави. Скільки вправ вона виконує за 10 хв?

г) Складання учнями задач

 

4. Робота в зошитах. Коментоване письмо 574

5. Фізкультхвилика (Слайд 15)

6. Розгадування ребусів. Тренування мозку. Робота зі СМАРТ-дошкою (Слайд 13)

7. Робота над задачею 577. Знаходити відповідності (підручник-схема, на СМАРТ-дошці-в малюнках) (Слайд 14)

8.Самостійна робота ( по варіантам 581)

9. Гра "Обчисли ланцюжок" (слайд 16)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG-32f3bfac765d40fadbc236d46d16014f-V.jpg

10. Робота в групах (відповідно до отриманої фігури)

11.Завдання диференційоване на картках

 

V. Рефлексія( 2 хв)

Завдання на СМАРТ-дошці

 

VI. Самооцінка на планшетах (1 хв)

VII. Домашнє завдання

VIII. Релаксація. Уривок з мультфільму "В країні невивчених уроків" (Коли Вітя зробив правильно задачу)

https://drive.google.com/file/d/1a1sFM9Y1MMajek6o7hstp_BmN068wTRk/view

 

docx
Додано
17 лютого 2020
Переглядів
1527
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку