Тема: Множення виду 320 • 3. Задачі пов'язані з одиничною нормою. Складання задач даного виду. Самостійна робота
Мета: ознайомити учнів з множенням виду 320 • 3; вдосконалювати вміння розв'язувати задачі, пов'язані з одиничною нормою; тренувати у складанні задач, подібних до поданої; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.
Очікувані результати: після цього уроку учні зможуть виконувати множення виду 320 3; розв'язувати задачі пов'язані з одиничною нормою; зможуть пояснити знаходження довжини сторони трикутника за відомим периметром
Тема: Множення виду 320 • 3. Задачі пов’язані з одиничною нормою. Складання задач даного виду. Самостійна робота
Мета: ознайомити учнів з множенням виду 320 • 3; вдосконалювати вміння розв’язувати задачі, пов’язані з одиничною нормою; тренувати у складанні задач, подібних до поданої; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.
Очікувані результати: після цього уроку учні зможуть виконувати множення виду 320 3; розв’язувати задачі пов’язані з одиничною нормою; зможуть пояснити знаходження довжини сторони трикутника за відомим периметром
Обладнання: таблиця схема, малюнки з прикладами, інд.карт., конверт з геометричними матеріалами, підручник.
Тип уроку: засвоєння нових знань
Хід уроку
I. Організаційний момент
1. Робота у колі.
Вчитель:
2. Вправа очікування.
- А що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
(Діти прикріплюють картки у вигляді паперових корабликів із своїми очікуваннями на таблицю у перший стовпчик “Хочу знати, хочу вміти”, починаючи фразою: „Від сьогоднішнього уроку я очікую…”).
II. Актуалізація опорних знань1
1. Перевірка домашнього завдання
Завдання 859
— Скільки разом каштанів, кленів і тополь у парку? (50 + 50 ∙ 4 + 50 ∙ 4 ∙ 3 = 850 дерев).
Завдання 860
— Прочитайте вирази у порядку зростання відповідей. (90 : 6 : 5 = 3; 80 • 6 – 250 = 230; 480 : 6 + 250 = 330; 280 : 4 + 481 = 551; 40 • 7 + 320 = 600; 360 : 4 • 9 = 810)
2. Гра «Спринт» (робота в парах)
Кожен ряд отримує картку з таблицею. Хто швидше і правильно заповнить
порожні клітинки, той і переможе.
a 320 640 400 720 160 560 240 480
a : 8
a : 80
3. Коментоване розв’язування прикладів (усно) (с. 133, завдання 861; 862)
III. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з множенням виду 240 • 3.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Аналіз способу обчислень (с. 134, завдання 863)
— Розгляньте записи і поясніть спосіб обчислення.
320 • 3 = (300 + 20) • 3 = 300 • 3 + 20 • 3 = 900 + 60 = 960
2. Обчислення з коментуванням (с. 134, завдання 864)
180 ∙ 3 = 540 240 ∙ 2 = 480 150 ∙ 5 = 750 210 ∙ 4 = 840
Фізкультхвилинка
Працювати перестали
І тепер всі дружно встали.
Будемо відпочивати,
Нумо, вправу починати!
Руки вгору, руки вниз
І легесенько пригнись.
Покрутились, повертілись,
На хвилинку зупинились.
Пострибали, пострибали,
Раз — присіли, другий — встали.
Всі за парти посідали.
V. Розвиток математичних знань
1. Колективна робота над задачею (с. 134, завдання 865)
— Прочитайте задачу.
— Скільки грамів кухонної солі складає добова порція для однієї корови? (65 г)
— Прочитайте питання задачі.
— Скільки днів у тижні? (7 днів)
— Що дізнаємося спочатку? (Скільки кухонної солі буде потрібно двом коровам на 1 добу.)
— Що дізнаємося в другій дії? (Скільки грамів солі потрібно двом коровам на тиждень.)
— Складіть і запишіть коротку умову. Розв’язання запишіть діями з поясненням.
г 1 корові на 1 добу Кількість корів Кількість діб Усього (г)
65 2 7 ?
Розв’язання
1) 65 • 2 = 130 (г) — буде потрібно двом коровам на 1 добу;
2) 130 • 7 = 910 (г)
Відповідь: 910 грамів кухонної солі буде потрібно двом коровам на тиждень.
2. Складання подібної задачі (с. 134, завдання 866)
— Складіть задачу, подібну до попередньої, знаючи, що добова порція солі для коня становить 32 г.
3. Усне виконання завдання з коментуванням (с. 134, завдання 866)
4. Самостійна робота
1 варіант
1. Розв’язати задачу.
36 кг груш і 18 кг слив розклали в кошики по 6 кг в кожний. Скільки кошиків із фруктами вийшло?
2. Розв’язати приклади.
230 • 4 – 200 (37 ∙ 3 – 11) : 20
110 • 6 + 320 10 : 10 + 999
240 • 2 : 8 300 – 40 • 4
2 варіант
1. Розв’язати задачу.
14 кг огірків і 22 кг картоплі розклали в ящики, по 4 кг у кожний. Скільки ящиків з овочами вийшло?
2. Розв’язати приклади.
54 • 2 + 200 280 • 3 – 300
140 ∙ 4 : 7 (360 : 6 – 10) • 5
3 • 24 : 9 : 4 3 ∙ 27 : 9 • 108
VІ. Підсумок уроку
— Що називається периметром?
— Як знайти периметр прямокутника?
— Як знайти невідомий множник?
— Сформулюйте переставний закон множення.
VІІ . Домашнє завдання С. 134, завдання 869; 870.