Даний конспект уроку можна застосувати при навчанні дітей з особливими потребами у початкових класах
Конспект уроку для учня 3 класу, з затримкою психічного розвитку
Тема. Вправи та задачі на застосування таблиць множення і ділення числа 3.Обчислення значень виразів.
Мета:закріплювати знання таблиць множення числа3 і ділення на 3; розвивати вміння розв язувати задачі,використовуючи множення і ділення,удосконалювати техніку обчислень,розвивати логічне мислення, виховувати спостережливість, кмітливість.
Обладнання:картки з завданнями,шишки,горішки для пальчикової гімнастики,кружечки з числами для повторення таблиці.
Хід уроку
І Психологічний настрій дитини до уроку
Девіз уроку (Додаток 1)
Увага
Радість
Організованість
Кмітливість
ІІ Повідомлення теми, завдань уроку
ІІІ. Актуалізація опорних знань
1.Перевірка домашнього завдання
2. Усне опитування
а) Повторення таблиці множення числа 3 і ділення на 3.
б) Гра «Знайди пропущене число» (на дошці два кружечки з числами-результатами дії множення та ділення, вставити потрібні числа)
в) Каліграфічна хвилинка
Записати числа в порядку зростання і якщо все правильно утвориться слово.
к а р У ї а н
360 252 325 583 240 131 162
ІV Розвиток математичних знань
27 |
3 |
12 |
3 |
2 |
7 |
3 |
2.Заповни таблицю
Треба пригадати як називається результат дії при множенні, при діленні при додаванні, при відніманні.
Числа | 2 і 8 | 9 і 3 | 8 і 2 | 9 і 3 |
Знайти | добуток | частку | різницю | суму |
Відповідь |
3.Як ти думаєш навіщо вчимо таблиці множення?
Де ми можемо використати? (на уроці, в магазині, на пошті, на ринку, на вокзалі)
Ось наприклад, мама прийшла з магазину. Принесла додому два пакуночки. Ти хочеш дізнатися скільки грошей вона витратила.
1-ий пакунок
3 апельсини по 9 грн. і йогурт за 27 грн.
Складемо вираз,обчислимо його і визначимо скільки грошей витратила мама.
3 *9+27
2-ий пакунок
3 яблука по 2 грн. і 4 мандарини по 3 грн.
3 *2+4*3
4.Пальчикова гімнастика
Щоб пальчики відпочили, підніми їх вгору, нехай вони побігають в повітрі, по парті і візьмуть горішок, шишку.(Розтирання в руках шишки, горішка)
5.Виконати дії з іменованими числами
4 дм 3 см+2 см
5 дм 4 см + 4 дм
1 дм +3 см
1 дм :2
6.Робота з геометричним матеріалом
Довжина прямокутника 8 см,а ширина на 2 см менша. Знайди периметр прямокутника
V.Контроль,корекція та закріплення знань
1.З прикладів на ділення склади приклади на множення
24:3=8 9:3=3 18:3=6
3* >3*7 2*4< 2*
2. Розв яжи задачу
15 кг цвяхів розділили по3 кг між майстрами. Скільки було майстрів?
кухонний рушник - 25 грн.
серветки - 3 по 9 грн.
3.Логічні задачі
На столі лежало 4 яблука. Одне з них розрізали на 4 частини. Скільки яблук на столі?
Одне яйце можна зварити за 4 хв. За скільки хвилин можна зварити 3 таких яйця?
7 |
4.Ребуси
100ляр 40а
3буна
VІ.Підсумок уроку
Чи сподобався урок?
Які завдання здалися легкими, а які викликали труднощі?
Оцінювання
Домашнє завдання
Вправа 600 у підручнику
Додаток 1
Увага
Радість
Організованість
Кмітливість
Конспект уроку для учнів 3 класу, для дітей з затримкою психічного розвитку
Тема. Вправи та задачі на застосування таблиць множення і ділення числа 3.Обчислення значень виразів.
Мета:закріплювати знання таблиць множення числа3 і ділення на 3; розвивати вміння розв язувати задачі,використовуючи множення і ділення,удосконалювати техніку обчислень,розвивати логічне мислення, виховувати спостережливість, кмітливість.
Обладнання:картки з завданнями,шишки,горішки для пальчикової гімнастики,кружечки з числами для повторення таблиці.
Хід уроку
І Психологічний настрій дитини до уроку
Девіз уроку (Додаток 1)
Увага
Радість
Організованість
Кмітливість
ІІ Повідомлення теми, завдань уроку
ІІІ. Актуалізація опорних знань
1.Перевірка домашнього завдання
2. Усне опитування
а) Повторення таблиці множення числа 3 і ділення на 3.
б) Гра «Знайди пропущене число» (на дошці два кружечки з числами-результатами дії множення та ділення, вставити потрібні числа)
в) Каліграфічна хвилинка
Записати числа в порядку зростання і якщо все правильно утвориться слово.
к а р У ї а н
360 252 325 583 240 131 162
ІV Розвиток математичних знань
1.Обчисли ланцюжок. Усно
2.Заповни таблицю
Треба пригадати як називається результат дії при множенні, при діленні при додаванні, при відніманні.
Числа |
2 і 8 |
9 і 3 |
8 і 2 |
9 і 3 |
Знайти |
добуток |
частку |
різницю |
суму |
Відповідь |
|
|
|
|
3.Як ти думаєш навіщо вчимо таблиці множення?
Де ми можемо використати? (на уроці, в магазині, на пошті, на ринку, на вокзалі)
Ось наприклад, мама прийшла з магазину. Принесла додому два пакуночки. Ти хочеш дізнатися скільки грошей вона витратила.
1-ий пакунок
3 апельсини по 9 грн. і йогурт за 27 грн.
Складемо вираз,обчислимо його і визначимо скільки грошей витратила мама.
3 *9+27
2-ий пакунок
3 яблука по 2 грн. і 4 мандарини по 3 грн.
3 *2+4*3
4.Пальчикова гімнастика
Щоб пальчики відпочили, підніми їх вгору, нехай вони побігають в повітрі, по парті і візьмуть горішок, шишку.(Розтирання в руках шишки, горішка)
5.Виконати дії з іменованими числами
4 дм 3 см+2 см
5 дм 4 см + 4 дм
1 дм +3 см
1 дм :2
6.Робота з геометричним матеріалом
Довжина прямокутника 8 см,а ширина на 2 см менша. Знайди периметр прямокутника
V.Контроль,корекція та закріплення знань
1.З прикладів на ділення склади приклади на множення
24:3=8 9:3=3 18:3=6
Які числа можна поставити в віконця, щоб нерівності були правильними
3* >3*7 2*4< 2*
2. Розв яжи задачу
15 кг цвяхів розділили по3 кг між майстрами. Скільки було майстрів?
Господиня купила кухонний рушник за 25 грн. ,а на решту грошей - 3 серветки по 9 грн. Скільки грошей було в господині?
кухонний рушник - 25 грн.
серветки - 3 по 9 грн.
3.Логічні задачі
На столі лежало 4 яблука. Одне з них розрізали на 4 частини. Скільки яблук на столі?
Одне яйце можна зварити за 4 хв. За скільки хвилин можна зварити 3 таких яйця?
На березі три товсті гілки, на кожній товстій гілці по одному яблуку. Скільки всього яблук?
4.Ребуси
100ляр 40а
3буна
VІ.Підсумок уроку
Чи сподобався урок?
Які завдання здалися легкими, а які викликали труднощі?
Оцінювання
Домашнє завдання
Вправа 600 у підручнику
Додаток 1
Увага
Радість
Організованість
Кмітливість