Урок: Морська далечінь

Про матеріал
Учні використовують термін пейзаж-марина, знають назву пейзажних творів та їх авторів; вміють передавати стан та колір води за допомогою відтінків складного кольору, передають стан природи, враження від спостережень навколишнього світу; порівнюють, навчаються образно мислити, фантазувати; усвідомлюють бажання творити прекрасне навколо себе;
Перегляд файлу

Карабаза Наталія Василівна

вчитель Млинівської філії Лохвицької гімназії №1 

Урок образотворчого мистецтва у 6 класі

 

Морська далечінь (6 клас)

 

Тема уроку: Морська далечінь

                       Мета уроку: 

                       формування предметних компетентностей: учні використовують термін пейзаж-марина, знають назву пейзажних творів та їх авторів; вміють передавати стан та колір води за допомогою відтінків складного кольору, передають стан природи, враження від спостережень навколишнього світу; порівнюють, навчаються образно мислити, фантазувати; усвідомлюють бажання творити прекрасне навколо себе;                                           

формування ключових компетентностей: навчання впродовж життя, що передбачає опанування вмінь і навичок, необхідних для подальшого навчання; інформаційно-комунікаційна компетентність, що передбачає опанування основи цифрової грамотності для розвитку і спілкування; культурна компетентність, що передбачає залучення до різних видів мистецької творчості, творчого вираження особистості; вільне володіння державною мовою.

Тип уроку: комбінований

О                    Обладнання: зразки  робіт, репродукції картин українських мариністів, таблиці, карта України, будівельна стрічка, гуаш.

Хід уроку

I. Організаційна частина.

 

Доброго дня присутнім всім.

І дорослим і малим

Наснаги і творчості всім вам бажаю

І урок свій розпочинаю.

        А чи всі приготувались до уроку?

        А чи  є у нас ліниві дітки?

        А чи всі ви любите малювати?

        Якщо у нас все з вами  гаразд. Тоді вирушаємо у світ мистецтва.

        Скажіть мені,  будь-ласка, а чи вірите ви у таку гіпотезу, що кожної хвилини на землі стається диво? (народжується людина, розквітає квітка, вчені винаходять якийсь новий технічний виріб)

        А що ж такого може статися у нас на уроці?

Тому візьмемо для нашого уроку девіз: «Кожна творча робота - це диво».

II. Актуалізація опорних знань.

1. Вправа «Мозковий штурм»

-   Жанр образотворчого мистецтва, в якому об’єктом зображення є природа – це…(пейзаж)

-Основним завданням в створенні пейзажу є… (передавання простору).-Для цього художники використовують…(закони перспективи).Спосіб зображення на площині предметів такими, яким ми їх бачимо в дійсності-це….(перспектива).

- Що зображають у пейзажних творах?(Краєвиди)

ІІІ. Оголошення теми та завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності.

1. Складання слів «Пейзаж», «Марина» з цеглинок Лего.

- Сьогодні на уроці ми будемо продовжувати говорити про пейзаж та його види.-Пригадайте, які види пейзажів ви знаєте? Вправа «Гронування».

2. Прослуховування запису «Шум моря». (Діти заплющують очі і уявляють, що вони на морському узбережжі. Діляться своїми враженнями).

3. Складання асоціативного куща.

      - З чим асоціюється слово «Море»?

(Пляж, сонце, відпочинок, хвилі, вітрильник, дельфіни, медузи).

-         Ви вже, мабуть, здогадалися, що сьогодні ми будемо малювати морський пейзаж-марина, художник-мариніст.

ІV. Робота над темою уроку.

1.Природнича сторінка

    - Що таке море ?

Море - це частина океану, яка заходить у сушу.

-         Отож, у подорож !

                     а)  Перегляд  відеоролика про море https://www.youtube.com/watch?v=oyZVBTDiok0

      - Яким воно зображене ?( трохи неспокійне )

      - Які моря омивають береги України?

                     б) Робота з картою України

       - Покажіть на карті моря , що омивають береги України.

       - Порівняйте їх за площею.

2. Сприймання учнями творів мистецтва.

(Розгляд репродукцій картин українських мариністів) https://kyiv.gallery/statii/vidomi-ukrainski-khudozhnyky-marynisty-kartyny-moria.

-  Зараз ми здійснимо подорож до картинної галереї українських мариністів.

-  Ваше завдання: запам’ятати назви  картин художника, які сподобаються найбільше.

Перед вами репродукції картин відомих українських художників.

В історію мистецтва вони увійшли, як видатні мариністи, тобто художники, що малюють морські пейзажі - марини. Художники неперевершено передавали прозору товщу води, гойдання  хвиль, штормову піняву, світлі сонячні промені, що пробиваються крізь товщу води.

-   Назви яких  картин ви запам’ятали?

4. Словникова робота.

Марина – картина, на якій зображено морський пейзаж.

Мариніст – художник, який пише морські пейзажі.

Порівняльна характеристика картин ( різний стан моря ).

5. Перегляд демонстраційного матеріалу (з коментарем вчителя).

Фізкультхвилинка (під музику) https://www.deezer.com/ru/album/300109167

 

 

 

«На морі»

Хвилі бавляться та б'ються,                                          Роблять хвильові рухи руками

Наче неслухи-хлоп'ята.                                                  перед собою, зліва направо і навпаки.

I стрибають, і сміються:

Вітер їм лоскоче п'яти.                                                  Стрибають.

Вгору, вниз і знову вгору                                              Руки вниз — вгору, очима

Підганяє дужий вітер.                                                    слідкують за рухами.

Розгойдав він ціле море —                                            Розводять руки в сторони,

Як же хвилям не радіти!                                                усміхаються.

V. Практична діяльність учнів.- 

 - А тепер я пропоную вам уявити себе художниками.
- Наше завдання буде перетворити аркуш паперу на морський пейзаж – марину. У своїх роботах ви намалюєте лагідне море, як у віші Лесі Українки..

Поетична хвилинка.                                                                

Тиша морська

                                            Тиша в морі… ледве-ледве

                                            Колихає море хвилі;

                                            Не колишуться од вітру

                                            На човнах вітрила білі.

 

                                            З тихим плескотом на берег

                                            Рине хвилечка перлиста
                                            Править хтось малим човенцем, -

                                            В'ється стежечка злотиста.

 

                                            Править хтось малим човенцем,

                                            Стиха весла підіймає,

                                            І здається, що з весельця

                                            Щире золото спадає. (Л.Українка )

 

-         Яким зображує море Л.Українка ? (Тихим, спокійним, милим, ніжним).

 

1. Починаємо свою роботу з визначенням лінії горизонту та лінію берега моря.

2. Намітимо скелі, хмару, вітрильник (за бажанням).

3. Широким пензлем фарбуємо море та небо.

4. Тоншим пензлем зобразимо скелі, хмару, вітрильник.

        - Які відтінки візьмемо для неба та моря ? ( холодні )

        - Небо блакитним, а море синьо-зеленим кольором (змішайте синьо-зелені кольори на палітрі )

-         Якими кольорами будемо фарбувати   берег, вітрильник, скелі ?

 

(Звучить легка  музика . Учні працюють під контролем учителя)

                                           https://z3.fm/artist/5735943

 

VI. Підсумок уроку та рефлексія

      1. Аналіз  та оцінювання робіт

      2. Виставка дитячих робіт

-         Що вчилися малювати ?

-         Я дізнався…

-         Я навчився…

-         Мене вразило..

 

 

 

docx
Додано
2 березня
Переглядів
92
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку