Урок музичного мистецтва,1 клас НУШ до підручника Т.Рубля

Про матеріал
Розробка уроку музичного мистецтва на тему : "Ритм" для 1 класу НУШ до підручника "Мистецтво" Т.Є.Рубля
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

Конспект уроку 

музичного мистецтва

для 1 класу

(до підручника Т.Є.Рубля, Т.Л.Щеглова, І.Л. Мед)

 

 

 

       вчитель музичного мистецтва

Старокостянтинівського НВК

«Спеціалізована школа І ступеня, гімназія»

імені Героя України С.М. Бондарчука

Мороз Н.І.

 

 

 

 

 

 

Урок №5

ТЕМА : Ритм

 Мета :

навчальна: ознайомити учнів із поняттям «ритм»; учити ритмічно відчувати музику;

розвивальна: розвивати  музично- ритмічні здібності, почуття ритму;

виховна:    виховувати любов до співу та слухання музики.

Музичний  матеріал: Ф.Шуман «Сміливий вершник» і «Веселий селянин». Пісня Р.Рождерса «До, ре, мі»

Наочні посібники: ілюстрації малюнків до даної теми; портрет Ф.Шумана, кубики Lego

Обладнання: дитячі музичні інструменти; фонохрестоматія, музичний інструмент (фортепіано),ТЗН (ноутбук)

Тип уроку: урок поглиблення теми

 

 

Хід    уроку:

Учні заходять до класу під музику Ф.Шумана «Сміливий вершник»

I . Організаційний момент

Перевірка готовності класу до уроку

 Музичне вітання

  D:\ШКОЛА\Різні ноти пісень\Вітання\uTTFoaRXCw4.jpg

ІІ. Актуалізація опорних  знань

1. Що таке ноти??? (Ноти- це музичні знаки за допомогою яких записують  музику)

2. Скільки всього є  ноток??? (Сім- До,Ре, Мі, Фа, Соль, Ля, Сі)

ІІІ.  Мотивація навчальної діяльності

Одного разу музикант пішов на прогулянку до осіннього лісу. Він милувався краєвидами, різнокольоровим листям, слухав пташиний спів. Саме у ньому музикант розпізнав веселі нотки. Але коли він прислухався уважніше, зрозумів дещо незвичне- ці нотки звучали не однакового, одні були довшими, інші- коротшими. І тоді ця музика здалася йому ще більш загадковою.

ІV. Основна частина

Робота з поняттями

Звуки природи, музичні звуки можуть бути довгими та короткими. Їхнє чергування називається ритмом. Ритм- це важлива частинка нашого життя. Ритмічно б’ються серця, ритмічно крокують під звуки маршу, ритмічно ідуть стрілки годинника, ритмічно стукають колеса потяга.

Ритмічна вправа «Простукай, як я» (з використанням кубиків Lego)

Вокально-хорова робота

Розспівування. Повторення розспівки «Диби диби»

Виконання ритмічного малюнку поспівки.

Слухання пісні  Р.Роджерса  «До, ре, мі».

— Яке враження на вас справила ця пісня?

  Про що у ній розповідається?

Розучування пісні Р.Роджерса  «До, ре, мі».(звертаю увагу на чіткість дикції, артикуляції, ритмічне виконання)

Фізкультхвилинка під музику із мультфільму «Фіксики» «Годинник»

 

Слухання музики

- Діти, сьогодні ми послухаємо два музичних твори, які є дуже ритмічними.

 Р.Шуман- німецький композитор, він написав дуже багато  музичних творів, але найбільш цікавими є «Сміливий вершник» та «Веселий селянин».

Слухання Ф.Шуман «Сміливий вершник» і «Веселий селянин».

  • Який настрій цієї  музики?
  • Намалюйте словесний малюнок до кожного музичного твору.

V. Підсумок уроку

- Які бувають музичні звуки за тривалістю?

- Що таке ритм?

- Для чого він потрібен?

docx
Додано
25 вересня 2019
Переглядів
5141
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку