Урок музики у 2 класі

Про матеріал
Урок музики для 2 класу до піручника Ольги Лобової на тему " Твори мистецтв"
Перегляд файлу

Урок №5 у 2 класі за підручником «Мистецтво» О.Лобова

 

Тема: Твори мистецтв

 

Цілі:

  • навчальна – повторити поняття музичних жанрів; засвоїти поняття «пісня», «та­нець», «марш»;
  • розвивальна –розвивати музичний слух учнів, уміння відчувати емоційно-образний зміст музики, передавати його у виконанні;
  • виховна – виховати інтерес до слухання музики.

Обладнання:інтерактивна дошка, підручник.

Тип уроку: комбінований

Музичний матеріал: Пісня «До побачення, літо», музика М. Чембержі, слова В.Пекура,   мелодія «трьох китів».

                                               

                                                      Хід уроку

І Організаційний момент

Музичне привітання

 

ІІ Оголошення теми уроку. Мотивація навчальної діяльності

Сьогодні ми продовжимо нашу подорож країною музики. Темою уроку є «Твори мистецтв». Сьогодні ми із вами пригадаємо, що таке музика та які є музичні твори.

 

ІІІ Актуалізація опорних знань

Але перед тим, як продовжити нашу подорож, повторимо пісеньку, яку вивчали на попередньому уроці.

  • Яку пісню вивчали?

Повторення пісні «До побачення, літо!

 

ІV Вивчення нового матеріалу

1.Робота на віршем

- Послухайте вірш.

Що таке музика?

може, це вітер

ніжно шепоче

зажуреним вітам?

Може, це гомін

веселий весняний,

спів заметілі

зимовими днями?

Може, це бджоли

Увечері влітку

Тихо співають,

Гойдаючи квітку?

Може, живе вона в серці людини,

не замовкаючи ні на хвилину?

В ній – світ природи, думки, почуття…

Музика – частка людського життя.

 - Якому виду мистецтва його присвячено?

 - Пригадай, що таке музика?

 

2.Види музичних творів

- Поміркуй, які є музичні твори. Вибери їх назви:

*вірш

*танець

*аплікація

*пісня

*малюнок

*скульптура

*марш

*картина

*мультфільм

  • Подумай, яким мистецтвам належать інші твори.

 

 

3.Робота з правилом у підручнику на сторінці 16. Твори музичного мистецтва…

 

4. Слухання музики

- Пригадайте «трьох китів» музики. Чи є вони часткою вашого життя?

- Послухайте та упізнайте пісню, танець і марш на слух.

http://www.shkolyar.com.ua/QR/308.mp3

- А зараз спробуємо слухати мелодію і супроводжувати її рухами рук, оплесками, а потім крокуванням.

 

5.Робота на віршем

- Послухайте вірш та знайдіть у ньому назви музичних китів.

Ми вранці на уроки

йдемо веселим кроком.

І в класі час не гаєм:

танцюємо й співаєм.

Бо давні друзі наші –

пісні, танки і марші.

-Ваше завдання перетворити вірш на поспівку. Та виконати її як пісню, танець та марш.

 

V.Узагальнення вивченого

-Створення карти знань «Твори мистецтва

-Наше з вами завдання до сьогоднішньої теми створити карту знань із основних понять, які потрібно запамятати.

 

 

 

 

 

 

                                                ТВОРИ МИСТЕЦТВА

 

 

 

VІ. Підсумок уроку

Ось і підходить до завершення урок і наша чудова мандрівка.

  • Що ми сьогодні вивчали?
  • Що таке музика?
  • Що ми слухали?
  • Що виконували?
Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
4.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Shevchuk Svitlana
    Дуже все конкретно і доступно!
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    4.0
docx
Додано
30 вересня 2020
Переглядів
2551
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку