ТИП УРОКУ: узагальнення і систематизації з застосуванням інтерактивних технологій.
МЕТА :
1)підвести учнів до систематизації знань про чотирикутники: паралелограм, прямокутник, ромб, квадрат і їх властивостей,
перевірити ці знання та вміння застосовувати їх при розв'язуванні задач,
вирішенні практичних завдань;
2) розвивати творче мислення учнів, створити комфортні умови для навчання, за яких кожен учень відчуває свою успішність, інтелектуальну спроможність, шляхом організації взаємодії учнів між собою, моделювання життєвих ситуацій;
3) виховувати розуміння значимості геометрії, як науки серед інших наук, сприяти створенню атмосфери співробітництва, вчити спілкуватися з іншими людьми, критично мислити, приймати продумані рішення, цінувати думку інших.
УРОК ГЕОМЕТРІЇ В 8 КЛАСІ.
ТЕМА. ЧОТИРИКУТНИКИ.
ТИП УРОКУ: узагальнення і систематизації з застосуванням інтерактивних технологій.
МЕТА :
перевірити ці знання та вміння застосовувати їх при розв’язуванні задач,
вирішенні практичних завдань;
2) розвивати творче мислення учнів, створити комфортні умови для навчання, за яких кожен учень відчуває свою успішність, інтелектуальну спроможність, шляхом організації взаємодії учнів між собою, моделювання життєвих ситуацій;
3) виховувати розуміння значимості геометрії, як науки серед інших наук, сприяти створенню атмосфери співробітництва, вчити спілкуватися з іншими людьми, критично мислити, приймати продумані рішення, цінувати думку інших.
ДЕВІЗ УРОКУ : „ У величезному саду геометрії кожен знайде собі букет за смаком”.
ОБЛАДНАННЯ : таблиці з чотирикутниками, роздатковий матеріал: картки різного кольору для об'єднання учнів у групи, завдання для індивідуального тестування, збірники завдань, аркуші ватману, фломастери, презентація до уроку, ПК, телевізор.
Форма проведення: урок – гра «Форт Буаяр»
Підготовка до уроку: клас заздалегідь ділиться на п’ять груп: прямокутник, паралелограм, ромба, квадрат, трапеція. Кожна група готує проект-презентацію своєї команди(назва, властивості, запитання для команд-суперниць)
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Представлення команд „Чотирикутники”.
Квадрат.
Рекомендуюсь. Я – Квадрат.
Усяку площу міряю підряд.
І маю я чотири сторони.
Усі однаковісінькі вони.
Ну, це ви знаєте, а далі?
Я рівні маю ще й діагоналі.
Вони нарівно ділять всі кути,
Нарівно й площу ділять.
Прямокутник.
А зажди,
У мене рівні теж діагоналі.
Ромб.
Ти постривай, тебе не викликали,
Мої не рівні з давнини,
Та під кутом прямим
Перетинаються вони
У центрі у моїм.
Паралелограм.
Але чому і ти черги не ждеш ?
Попарно хоч і рівні сторони мої,
І паралельні, я, однак, в печалі,
Бо рівні не завжди мої діагоналі.
Трапеція
Ви дві сторони мої надвоє поділіть
І відрізком точки сполучіть,
А потім дві основи ви складіть.
Лінії тієї довжина
Півсумі їх дорівнює вона.
Метод „Карусель”.
Учнів об'єднуємо групи по 4 – 5 осіб за кольором розданих вчителем карток.
В кожній групі розподіляються обов'язки:
Кожній групі дається аркуш ватману і фломастер такого ж кольору, як і їх картки.
Завдання:
І група – паралелограм.
ІІ група – прямокутник.
ІІІ група – ромб.
ІУ група – квадрат.
У група - трапеція
За 2 хвилини треба обговорити і записати схематично на аркуші означення цього чотирикутника.
Потім дається слово по черзі доповідачу з кожної групи і він розповідає перед усім класом властивості даної фігури.
Решта учнів слухають, задають запитання.
2. Метод „Мікрофон”.
Девіз: „Знання збираються по краплині, як вода в долині”.
Учням надається слово по черзі, передаючи мікрофон. Відповідати має право лише той, у кого знаходиться мікрофон. Учні повинні говорити швидко, відповідаючи на запитання, або висловлюючи свою думку.
Запитання:
11. За малюнком визначте: чи паралельні прямі ВС і АД?
12. Чи паралельні прямі АВ і СД ?
13. Чому дорівнює кут Д ?
14. З якими видами чотирикутників ви познайомились?
ІІ. Відпрацювання навичок. Метод роботи в малих групах.
Девіз: „Один розум добре, а декілька – краще”. Знайди помилку
Узагальнення.
Запитання вчителя:
ІІІ. Розв'язування вправ.
ІУ. Перевірка знань кожного учня.
Девіз: „Живи своїм розумом, але звіряйся з чужим”.
В клітинках таблиці поставити „+”, якщо твердження вірне і „-”, якщо невірне.
1.Чи віриш ти, що кожен паралелограм є ромбом?
2.Чи віриш ти, що паралелограм, у якого є прямий кут – прямокутник?
3. Чи віриш ти,що якщо дві сторони чотирикутника паралельні, а дві інші ні, то цей чотрикутник - трапеція?
4.Чи віриш ти, що діагоналі квадрата є бісектрисами його кутів?
5.Чи віриш ти, що у ромба і паралелограма діагоналі перпендикулярні?
6.Чи віриш ти, що якщо діагоналі паралелограма 5см і 5см, то цей паралелограм – прямокутник?
Відповіді:
1) Не вірю
2) Вірю
3) Вірю
4) Вірю
5) Не вірю
1
|
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|
|
|
|
|
|
Учні перевіряють роботи один одного за таблицею відповідей, яку відкриває вчитель і підраховують кількість балів. ( За кожну правильну відповідь виставляється 1 бал ).
У. Закріплення знань та застосування їх на практиці.
Девіз : „Не досить оволодіти премудрістю, потрібно також вміти користуватися нею”.
УІ. Підсумок уроку.
Девіз : „Не кажи чому учився, а чого пізнав”.
Учні відповідають на запитання вчителя:
Виставлення оцінок.
Спікер кожної групи оцінює роботу товаришів.
Бали за всі види робіт додаються і виставляється оцінка за урок кожному учневі.
Завдання додому:
Повторити теоретичний матеріал.
Розв'язати задачі з підручника (ст. 93):
№ 10, № 27 (обов'язковий рівень), № 28, № 42 (додаткові).
Учень |
Презентація команди |
Усна відповідь |
Знайди помилку |
Задачі за готовими малюнками |
Практична робота |
Оцінка за урок |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|