Урок на тему: «Чотирикутники. Розв’язування вправ».

Про матеріал

Урок формування навичок та вмінь учнів.Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про чотирикутники , перевірити вміння й навички учнів розв'язувати задачі з теми;

розвивати логічне мислення , спостережливість, вміння аналізувати, порівнювати;

виховувати в учнів творчі здібності,самостійність.

Перегляд файлу

Конспект уроку з геометрії  для  8 класу 

 на тему: «Чотирикутники.Розвязування вправ».

Мета: узагальнити та систематизувати знання  учнів про чотирикутники , перевірити вміння й навички учнів розв’язувати  задачі з теми;

розвивати логічне мислення , спостережливість, вміння  аналізувати, порівнювати;

виховувати в учнів творчі здібності,самостійність.

Тип уроку: урок формування  навичок  та вмінь учнів.

Обладнання: картки з назвами груп,картки із завданнями для роботи в групах,компютор, проектор.

 План уроку.

I.Організаційний момент

II.Мотивація навчальної діяльності

III. Актуалізація опорних знань учнів

  1.Перевірка домашнього завдання.

  2.Усний рахунок.

  3.Гра»Так чи ні.»

 IV.Вдосконалення вмінь та навичок учнів

 1.Робота в парах.

 2.Робота в групах.

 3.Розгадування кросворда.

 4.Задачі за готовими малюнками.

 V.Підсумок уроку

 VI.Оцінювання

 VII.Рефлексія

 VIII.Домашнє завдання

  Хід уроку

I.Організаційний момент

II.Мотивація навчальної діяльності.Оголошення теми уроку.

Учитель.Розпочати урок хочу з легенди .Перенесімося в стародавній Єгипет.(Відеофільм).

В Єгипті протікає річка Ніл з мальовничими берегами .Річка повноводна.Часто вона розливалася і заливала родючі землі країни.Коли вода висихала,то залишався мул.Єгиптяни очищали родючі землі від мулу.Це важка робота.І вони звільняли ділянки і засівали.Ці ділянки мали різну форму,але чотири кути.Місцеві жителі називали їх прямокутниками ,квадратами, паралелограмами,ромбами.Або просто чотирикутниками.З тих давніх часів геометричну фігуру,яка має чотири вершини , з яких ніякі три не лежать на одній прямій наз. чотирикутниками.

Отож тема уроку: Чотирикутники. На уроці ми повторимо все , що вивчили  по темі і будемо розв’язувати задачі.

Сьогодні ми з вами поринемо у світ геометрії.Великий російський поет О.С. Пушкін сказав «Геометрія потребує натхнення як  і поезія «. Сподіваюсь , що сьогодні на уроці у нас буде натхнення і ми покажемо свій талант та знання.

III.Актуалізація опорних знань.

Перевірка домашнього завдання.

№ 63

А)∆АВН – рівнобедрений .< А = <АВН = 45 º , <  В= 180 º – 45 º = 135 º    .

 Б) )∆АВН – рівнобедрений. < ВА Н=< А В Н=45 º. В паралелограмі  .

< А = 180 º – 45 º = 135 º  ,  <  В= 90 º – 45 º= 45 º.

 

 Решение задания номер 226 -  Група А -  Розділ 1. Чотирикутники - § 5. Трапеція - Геометрія - 8 класс - Г. П. Бевз, В. Г. Бевз, Н. Г. Владімірова

 

 

 Учитель.Повторення теоретичного матеріалу проведемо у формі гри.

Гра» Так чи ні» ( 3 б.)

1.Протилежні кути паралелограма рівні.

2.Середня лінія трапеції паралельна основам і дорівнює півсумі основ.

3.Кути ромба рівні.

4.Діагональ чотирикутника – це відрізок , що сполучає дві сусідні вершини.

5.Сторони паралелограма рівні.

6.Діагоналі ромба перпендикулярні.

7.У рівнобічній трапеції кути при основі рівні.

8.Діагоналі прямокутника рівні.

9.Основи трапеції паралельні.

10.Сторони ромба рівні.

11.Протилежні сторони паралелограма рівні.

12.Діагоналі ромба не є бісектрисами його кутів.

Відповідь.

1.+ ,3. - , 5. - , 7. + , 9. + , 11. + .         2.+ , 4.- , 6.+ , 8.+ , 10.+ , 12.-.

IV.Вдосконалення вмінь та навичок учнів

Учитель.Далі попрацюємо в парах.

Робота в парах.

Задача 1. ( 1 б.)

Поділимо стрічку , довжиною 15 см на 3 рівні частини.

Учитель. Об' єднуємось в групи  за геометричними фігурами.

Кожна група  - це фірма, яка має свого президента, який  керує роботою та менеджера, який слідкує за оцінюванням роботи членів групи.

Робота в групах.

Група прямокутник .Задача 1.( 1 б.)

Основи трапеції дорівнюють 6см та 12 см. Знайти середню лінію трапеції.

Задача 2 .( 2б.)

Периметр чотирикутника дарівнює 76 см. Знайти сторони чотирикутника ,якщо вони відносяться як 2 : 5 : 4 : 8 .

 Група трапеція .Задача 1.( 1 б.)Основи трапеції дорівнюють 4 см  і

10см.Знайти її середню лінію.

Задача 2 .(2б) Периметр чотирикутника дорівнює 45 см.

Знайти сторони чотирикутника , якщо вони відносяться як

6:3:2:4.

Група ромб.Задача 1.(1б) Основи трапеції дорівнюють 5см  і

7см.Знайти її середню лінію.

Задача 2 .(2б) Периметр чотирикутника дорівнює 72 см.

Знайти сторони чотирикутника , якщо вони відносяться як

7:3:5:3.

Менеджери груп підраховують бали і оголошують їх.Записують в зошитах.

Учитель.Ви мабуть стомились , зараз відпочинемо і порозгадуємо кросворд.(1б)

 

Відповідь. 1.Чотирикутник.    2.Ромб.3. Трапеція.  4. Паралелограм.

5.Прямокутна.   6.Прямокутник.  7.Рівнобічна.    8.Квадрат.

Учитель.Розвяжемо задачі за готовими малюнками.А працюємо парами.

 

Учитель. На попередньому уроці клас  об' єднувався в групи. Кожна група мала домашнє завдання .Потрібно було підготувати повідомлення про різні  види чотирикутників. ( 2 б.)Повідомлення складалося з означення чотирикутника,властивостей,історії  та застосування.

IV. Підсумок уроку.

Учитель. На уроці ми з вами повторили різні види чотирикутників, їх види.Розвязували  задачі практичні, за готовими малюнками.

V. Оцінювання.  Максимальна кількість балів -11. За  активність на уроці можна додати 1 бал.

 VI .Рефлексія.

   Метод «Мікрофон.»

 1 .Що сподобалось на уроці..

 2.Що не сподобалось..

 3.Я змінив би  на уроці…

4. Найскладнішим для мене було…

5.Я добре виконав..

6. Хотілося б дізнатися більше про..

VII.Домашнє завдання.

Початковий та середній рівень.

1.Два послідовні кути вписаногов коло  чотирикутника дорівнюють 80º і 120º 

Знайти інші кути.

Достатній рівень.

1.№ 229.(підручник)

2.Знайти сторони чотирикутника , вершинами якого є середини сторін ромба з діагоналями 4см та 6 см.

Високий рівень.

№138(підручник)

2.Доведіть , що середня лінія рівнобічної трапеції , описаної навколо кола, дорівнює бічні стороні.

Повторити теоретичний матеріал п.1-5.

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Самікова Ірина Олександрівна
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
doc
Додано
16 липня 2018
Переглядів
4056
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку