Тема уроку: Додавання та віднімання звичайних дробів.
Мета уроку:
Повторення, корекція та осмислення навчального матеріалу.
Повторити поняття кратного, дільника, НСД та НСК.
Закріпити вміння скорочувати дроби, включаючи випадки розкладання на множники (застосування розподільної властивості). Закріпити навички додавання та віднімання звичайних дробів з різними знаменниками, повторивши всі випадки знаходження НСЗ.
Навчати вмінню правильних записів та оформлення розв’язання рівнянь, прикладів, задач.
Виховувати вміння працювати в команді, підтримувати інтерес до математики, історії математики. Розвивати увагу, працездатність, вміння мислити та застосовувати здобуті знання.
Обладнання: Презентація Microsoft PowerPoint, Педагогічний програмний засіб «Математика, 6 клас» (ППЗ).
Хід уроку:
І. Мотивація навчальної діяльності. Перевірка домашнього завдання.
Організаційні питання, щодо початку уроку.
|
Вчитель повідомляє тему уроку, мету. Коментує правила роботи на уроці.
|
|
Перевіряємо домашнє завдання. Висвітлюється відповідний слайд. Учень читає умову та розв’язок, виправляються помилки. Під час перевірки домашнього завдання в робочому зошиті робляться відповідні записи. |
|
Звертається увага на:
Повторюємо:
Вчитель перевіряє наявність домашньої роботи та якість перевірки. |
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
|
Для виконання дій над звичайними дробами необхідно не забувати кратні та дільники чисел. Що таке кратне? А що називається дільником? Динаміка слайду дозволяє зібрати на «дошці» кратні 12; Для чисел 12, 6, 4, 3, 2, 1 встановити що їх об’єднує. Записи в робочому зошиті: К12=12, 24, 36, 48, 60, 72, 84; Д12=1, 2, 3, 4, 6, 12. |
|||
|
Гра «Математичне лото».
Нагадати означення НСД та НСК. (Поступово відкриваються квадрати – частинки спільної фотографії класу) Побажання класу хорошої роботи та чудового настрою). |
|||
ІІІ. Повторення додавання та віднімання звичайних дробів. |
||||
|
Завдання «Пелюстки»: (Виконується на дошці).
|
|||
|
ШИФРОГРАМА Історія математики пам’ятає імена вчених, які чимало попрацювали над складанням таблиці простих чисел. Розшифруйте ім’я філософа стародавньої Греції. (Номер прикладу відповідає місцю, на якому стоїть буква в слові). Робота в групах: І група – 1, 2, 3 приклад; ІІ група – 4, 5, 6 приклад; ІІІ група – 7, 8, 9 приклад. |
|||
|
Після оголошення імені ЕРАТОСФЕН можна назвати імена інших математиків древньої Греції, які займалися простими числами (Аристотель, Евклід, Піфагор) та нагадати, чому саме алгоритм «відсіювання» простих чисел називають РЕШЕТОМ ЕРАТОСФЕНА |
|||
(в древній Греції числа записували на пергаменті, покритому воском, а числа не викреслювалися, а проколювалися паличкою. Після цього папірус дійсно нагадував решето). Можливе використання фрагменту уроку № 4 педагогічного програмного засобу «Математика, 6 клас» (ППЗ). |
||||
ІV. Закріплення скорочення дробу. |
||||
|
Серед наведених дробів відбираємо скоротні та скорочуємо їх: (записи в зошиті)
|
|||
|
Готуємось до вивчення нової теми:
Біля дошки працюють 3 учні: І – 1) і 6) приклади; ІІ – 2) і 5) приклади; ІІІ – 3) і 4) приклади. Клас працює в робочих зошитах. Після перевірки завдань вчителем обговорення складності завдання, виправлення помилок. |
|||
|
Робота на дошці. Виконується повне оформлення розв’язання задачі (корекція знань розрахована на слабенького учня)
Підготовлені до самостійної роботи учні швидко розв’язують задачу і приступають до розв’язування наступних завдань.
|
|||
|
|
|||
V. Підсумок уроку. Оцінювання учнів.
|
В підсумку уроку вчитель нагадує що саме на уроці було зроблено і повторено, пояснює домашнє завдання, дає оцінку всьому класу та називає оцінки конкретним учням.
|