Конспект уроку з історії Україїни , 9 клас. Урок вивчення нового матеріалу . Форма проведення - практичне заняття . Конспект передбачає підготовку учнями заздалегідь навчальних проектів .
Тема уроку . Практичне заняття . Наш край наприкінці ХVІІІ – у першій половині ХІХ ст
Мета : дати характеристику економічного , суспільно – політичного , культурного розвитку нашого краю ; з’ясувати основні етапи національного відродження на Тернопіллі ;домагатися розуміння учнями нерозривного зв’язку історії нашого краю з історією всієї України ; продовжувати розвивати навики і вміння дітей працювати самостійно з додатковою літературою , робити порівняння , висновки , узагальнення ; виховувати в учнів почуття любові до рідної землі , народу, його історії
Обладнання : атласи ,підручник , проектор, настінна хронологічна таблиця
Тип уроку : вивчення нового матеріалу
Форма проведення : практичне заняття
Очікувані результати : учні зможуть довести нерозривність історичного розвитку нашого краю та України ; аргументувати своє ставлення до історичних процесів у нашому краї
Хід уроку
І .Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу
1. Оголошення теми і мети уроку
2 .Завдання для роздумів
- Які ,на вашу думку , історичні події могли мати найбільший вплив на економічний , національний , культурний розвиток нашого краю в першій половині ХІХ ст. ?
3. План вивчення нового матеріалу
---Адміністративно - територіальний та історико - етнографічний розвиток нашого краю
---Зміни в господарському житті
---Українське національне відродження
---Нові явища в культурному та духовному житті населення
4 .Робота з картами
- До складу яких імперій - Російської чи Австрійськоої - наприкінці ХVІІІст-у першій половині ХІХ ст. входив регіон , в якому ви проживаєте ?
- Показати на карті населений пункт , в якому ви проживаєте .
- Якому історико- етнографічному регіону він відповідає.
5 . Розповідь вчителя
- Зміни в господарському житті
6. Виступи учнів з проектами ( бажаючі учні заздалегідь підготували проекти на такі теми)
- Соціальне становище в краї й соціальні протести населення
- Внесок предcтавників Тернопільщини в український національний рух цього періоду
- Побут і повсякденне життя жителів села Городниця
7 .Робота з підручником
- Відповіді учнів на окремі запитання ( підручник , с .104-105 ; автори О , В. Гісем, О,О , Мартинюк)
8.Перегляд презентації на тему «Вірування , звичаї і традиції населення краю» (презентація виконана групою учнів заздалегідь)
9 . Складання порівняльної таблиці « Наш край в історії України і Європи»( за поданим зразком у підручнику , с . 105)- розпочати складання
ІІ . Домашнє завдання
ІІІ . Підсумок уроку
- Вчитель ( вчителька ) аналізує роботу учнів на уроці , відзначає та оцінює кращих