Геометрія 7 клас
Тема. Паралельні прямі.
Мета .
- Сформувати поняття паралельних прямих, виконувати зображення цих прямих за допомогою лінійки і косинця, розрізняти на малюнку паралельні прямі.
- Розвивати мислення, математичну мову.
- Виховувати інтерес до математики, вміння самостійно працювати.
- Слідкувати за вимовою учнів, виправляти недоліки у вимові.
Очікувані результати. Учні повинні відтворювати названі вище означення; знаходити на малюнку та будувати, використовуючи креслярське приладдя, паралельні прямі.
Обладнання. Презентація для супроводу уроку , підручник, креслярські інструменти.
Тип уроку. Засвоєння знань , умінь та навичок.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
II . Актуалізація опорних знань, вмінь.
1) Виконання домашніх завдань перевірити, зібравши зошити.
2) Опитування:
- Які прямі називаються перпендикулярними?
- Скільки кутів утворюється при перетині двох прямих?
III. Формування нових знань , вмінь .
1) Означення паралельних прямих.
Запам’ятай ! Знак паралельні
а b . Читають пряма а паралельна b .
2) Означення паралельних відрізків і променів.
3) Паралельні прямі проводять за допомогою лінійки і косинця.
Можна так.
Або так.
IV. Фізкультхвилинка для очей.
V. Застосування набутих знань , умінь .
1) Усно.
Задача 1 . Які прямі на малюнку паралельні?
Задача 2. Виберіть малюнок , на якому прямі паралельні.
2) Письмово.
Задача . За допомогою косинця і лінійки проведіть паралельні прямі. Назвіть їх та запишіть за допомогою знака.
№143 .
VI. Підбиття підсумків уроку .
Прийом «Я - дослідник»
На уроці я дослідив… з’ясував… дізнався…не знав, тепер знаю…
VII. Домашнє завдання.
Опрацювати §5. Виконати вправи № 136, 142.