Урок "Рівнобедрений трикутник"

Про матеріал
Урок спрямований на розвиток свідомого розуміння властивості медіани, бісектриси та висоти рівнобедреного трикутника, проведених до основи, застосовувати ці властивості під час розв’язування задач; узагальнити і систематизувати знання учнів з теми та навички використовувати ознаки рівності трикутників і властивості рівнобедреного трикутника до розв'язування задач
Перегляд файлу

Тема: ВИСОТА, БІСЕКТРИСА І МЕДІАНА РІВНОБЕДРЕНОГО ТРИКУТНИКА, ЇХ ВЛАСТИВОСТІ.

Мета:

Навчальна:

  • відпрацьовувати поняття медіани, бісектриси й висоти рівнобедреного трикутника, уміння їх зображувати (будувати їх за допомогою лінійки та косинця);
  • розпізнавати їх за готовими малюнками;
  • домогтися свідомого розуміння властивості медіани, бісектриси та висоти рівнобедреного трикутника, проведених до основи, застосовувати ці властивості під час розв’язування задач;
  • узагальнити и систематизувати знання учнів з теми та навички використовувати ознаки рівності трикутників і властивості рівнобедреного трикутника до розв'язування задач;

Розвивальна:

  • розвивати логічне мислення, навички роботи в групах, розумову діяльність, уміння працювати самостійно, наполегливість;

Виховна:

  • виховувати культуру мовлення, активність, інтерес до нових знань; створити ситуацію успіху для кожного учня на уроці.

Тип уроку: комбінований урок.

 

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

Учитель: Китайський філософ Конфуцій майже 2400р. тому сказав:

 «Те, що чую, я забуваю .З того, що я бачу і чую, я дещо пам’ятаю. Те що я бачу, чую, і обговорюю, я починаю розуміти. А коли я чую, бачу, обговорюю та роблю, я здобуваю знання та навички.»

Тому ми, сьогодні, разом з вами не тільки будем слухати, дивитися, а й говорити та будувати малюнки, щоб отримати стійкі навики та знання.

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Перевірку правильності виконання домашніх задач доцільно провести у вигляді гри «Знайди помилку». Додаток 1.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

1. Клас поділений на групи за рівнями навчальних досягнень. На розв’язання задачі виділяється 4-5 хвилин. Після цього лідери груп захищають свою думку стосовно рішення обраної задачі. Завдання у додатку 2.

2.Виконання графічних вправ

Кожна група отримує картку з гострокутним, прямокутним та тупокутним трикутниками. Пропонується побудувати медіани в кожному з них. Учні будують, аналізують отримані малюнки. Роблять висновок: всі три висоти трикутника перетинаються в одній точці.

Центроїд (центр мас) – точка перетину медіан трикутника

Ортоцентр – точка перетину висот трикутника

Інцентр – точка перетину бісектрис трикутника

ОртоцентрIncircle and Excircles.svg  

Triangle.Centroid.svg

 

 

 

 

Практичне застосування

Запитання: де в довільному трикутнику забити цвяшок, щоб він висів паралельно до підлоги?

IV. Фізкультхвилинка (під спокійну мелодію)

Підніміться, будь-ласка. Намалюйте трикутник:

- повільно намалюйте трикутник в повітрі: маленький, більший, великий, спочатку лівою рукою, потім правою;

- намалюйте трикутник носиком;

- намалюйте трикутник тулубом;

- намалюйте трикутник одночасно лівою і правою рукою.

V. Вивчення нового матеріалу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VVI. Засвоєння нового матеріалу.

Колективне розв’язування задач на застосування властивостей рівнобедреного трикутника та ознак рівності трикутників.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VІI. Історично-пізнавальна хвилинка.

 

Задача для допитливих

Яким свердлом можна просвердлити квадратний отвір?

Трикутник Рело - це геометрична фігура, утворена перетином трьох рівних кіл радіуса a з центрами в вершинах рівностороннього трикутника зі стороною a. Свердло, зроблене на основі трикутника Рело, дозволяє свердлити квадратні отвори (з неточністю в 2%).

 

Математика в повсякденному життіConstruction of Reuleaux triangle.svg 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Трикутник                        Гра на трикутнику

Трикутник (іт. triangolo) — ударний музичний інструмент у вигляді зігнутого трикутником стального пруту (діаметр 8-10 мм), який вільно підвішують та вдаряють по ньому металевою паличкою. Звук трикутника— невизначеної висоти, дзвінкий, блискучий і в той же час ніжний. Розрізняють малий (довжина основи — 150 мм), середній (200 мм) та великий (250 мм).

VIІІ. Підсумки уроку

Саморефлексія

Я навчився…

Було складно…

Сьогодні я дізнався…

У меня вийшло…

Тепер я можу…

ІХ. Домашнє завдання

Створити цікаву фігуру лише з рівносторонніх або рівнобедрених трикутників

 


Додаток 1

Додаток 2

docx
Додано
30 жовтня 2022
Переглядів
551
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку